Dachsteingletscher aktuální report z 30.01.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Štýrsko

Dachsteingletscher - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: škubánek
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.01.2016 do: 30.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po dvoudenním lyžování ve Schladmingu jsme si chtěli užít taky trochu přírodního sněhu, tak že se půjdem na pár hodinek sklouznout ještě na ledovec, ale cenově dopolední lyžování vyšlo jen o cca 10 eur míň než celodenní (48,5 eur), tak jsme vzhledem ke slunečnému počasí vzali celej den a rozhodně jsme nelitovali, i za tu celkem vysokou cenu ke 4 kilometrům sjezdovek. Ta byla hlavně dána denním skipasem Ski amade, pod kterou ledovec spadá a hlavně vyhlídkovým atrakcím na skalnatém hřebeni hned nad ledovcem a vytesanou ledovcovou jeskyní...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Páteří ledovce je kotvový vlek s přilehlou typickou ledovcovou sjezdovkou cca 1 km dlouhou. Mezi ním a vrchní stanicí kabiny z udolí jsou ještě 3 kratší sjezdovky a snowpark, který ještě v době návštěvy nebyl vybudován. Už mimo ledovec je ještě jedna červená členitá sjezdovka se starší dvousedačkou.

Sněhové podmínky:

Naprosto skvělé! Sněhu sice nebylo nadbytek, ale čistě jen přírodní prašánek, na kterém jsme si po zas jen zmrzlém technickém sněhu na Reiteralmu pořádně spravili chuť!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Už zmiňované 3 kotvové vleky, jedna dvousedačka a jeden pojízdný koberec k vrchní stanici kabinky, kterou se dostanete na ledovec z udolí.

Zalidněnost:

Na to že byl víkend a naprosto ideální podmínky úplně minimální, tedy na sjezdovkách. Dost lidí to pravděpodobně volilo jen jako zpestření dovolené a vyjeli nahoru kvůli visuté vyhlídce, lávce mezi skalami a ledovcovou jeskyní - cesta nahoru a dolů 39 eur a vyhlídky jsou v ceně skipasu.

Občerstvení a aprés-ski:

Jediná samoobslužná restaurace přímo na vrcholu za celkem rozumné ceny - polívka 5 až 6 eur, hlavní jídlo od 8 eur výše, pivo 4,5 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme kousek od sponí stanice přímo na ledovec, takže doprava cca 1 minuta. :-) Ale na příjezdové cestě - Dachsteinstrasse - se platí mýtné 10 eur. Parkování dostatek hned u stanice.

+ plusy

 • jen prachový sníh
 • minimum lidí
 • panoramata
 • ideální počasí
 • vyhlídkové atrakce

- mínusy

 • asi jen cena, ale po absolvování toho člověk rozhodně nelituje
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

30.06. - 01.07.2014  | Dachsteingletscher

 • autor: ope
 • hodnocení:

Mal som malu cestu okolo tak som si este doma povedal co tak skusit lyzovacku v lete :-D . Priznam sa, ze v lete som este nikdy nelyzoval. O to boli moje ocakavania vysoke. Cesta od Linzu na juh potom smer Schladming a Ramsau. Okolo Schladmingu som videl krasne zelene zjazdovky s kravickami a od ces...

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 38
Otevřené sjezdovky 0 z 186 km