Příbram - Padák - aktuální report z 02.02.2013 - SNOW.cz

Příbram - Padák aktuální report z 02.02.2013

Příbram - Padák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: skiwelt
  • návštěva od: 02.02.2013 do: 02.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

I přes to, že to mám na svah deset minut jízdy autem z domu, lyžoval jsem zde naposledy asi před čtyřmi lety. Proto jsem se rozhodl využít volné soboty a do "střediska" se podívat.
Jde o sjezdovku na okraji města Příbram, která ale není nikterak dlouhá. Dle provozovatele má svah 320 m a převýšení 60 m, takže žádný obr. Je obsluhována pomou. Nicméně i tak jde rozhodně o příjemný kopec, který slouží především obyvatelům Příbrami a okolí.
Vedle hlavní sjezdovky je také mini park pro děti s lanem. Určitě velmi dobrý počin pro ty nejmenší a jejich rodiče, kteří se rozhodnou zasvětit svou ratolest do tajů lyžování. Skipas se zde kupuje formou bodových jízdenek, a to tak, že jedna samotná jízda vyjde na 15 Kč. V případě zakoupení deseti jízd zaplatíte za jízdenku 130 Kč. Do dětského mini areálu zaplatíte 70 Kč za hodinu. V areálu funguje také lyžařská škola.
Samozřejmě že nelze svah srovnávat s nedalekým areálem Monínec s lanovkou a sjezdovkou skoro desetkrát delší, ale pro lidi, kteří si chtějí zajezdit hned za městem, je to ideální volba.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka i přes svou délku 320 m má poměrně svižný sklon, a tak nejde o žádnou cvičnou louku, což by mohlo trochu dělat problém úplným začátečníkům a dětem, ale pro ty je vedle sjezdovky připravený mini svah s lanem.

Sněhové podmínky:

I přes to, že v samotném městě Příbram ještě před týdnem leželo cca 20 cm kvalitního prašanu a dokonce se dalo jezdit na běžkách, dnes zde není po sněhu ani památky. Nicméně svah má umělé zasněžování a dle odhadu zde dnes bylo 30-40 cm sněhu bez vydřených míst. Teplota těsně nad nulou a tak po výrazné oblevě má sníh kvalitu firnu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pokud jde o komfort, není moc co napsat. Svah je obsluhován jedním vlekem typu poma. Mimo vlek a sjezdovku si lidé mohou odpočinout ve vyhřáté místnosti, tedy spíše buňce, což je v případě nehezkého počasí příjemné.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na svahu bylo tak 20 lidí, čekání u vleku žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

I na občerstvení provozovatel myslel a tak naproti vleku stojí jeden stánek. Je zde možné koupit, svařák za 30 Kč, čaj, limo, párek za 20 Kč či smažený sýr za 40 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava není složitá, hned za městem jedete z ulice Milínská cca 600 m a poté odbočíte vlevo přímo pod svah, kde na vás čeká parkoviště zdarma.

+ plusy

  • blízko města
  • umělé zasněžování
  • večerní lyžování
  • parkoviště zdarma
  • loučka pro nejmenší

- mínusy

  • krátká sjezdovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy