Čertov - aktuální report z 15.01.2017 - SNOW.cz

Čertov aktuální report z 15.01.2017

    průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Slovenské Javorníky

Čertov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: jajos
  • hodnocení:
  • návštěva od: 15.01.2017 do: 15.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V neděli jsem se rozhodl vyrazit na lyže a dlouho jsem hledal areál poblíž Zlína a bez víkendového návalu lyžařů. Volba padla na Ski Čertov, který se nachází ve slovensko-moravském pohraničí. Stejnou cestou jako na Čertov se dá dojet až na Kohútku, a proto jsem doufal, že ve středisku bez sedačkové lanovky bude menší zalidněnost. Bohužel o víkendu asi není šance najít klidnějsí středisko, a tak jsem dnes sám sobě slíbil, že lyžovat už budu jezdit jen přes týden. :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nádherná hlavní sjezdovka Lamže zasazená do krásného prostředí pohoří Javorníků. Nad hlavní sjezdovkou je možnost pokračovat pomou dál na sjezdovku Balúchovec, která byla bohužel po první hodině hodně vydřená. Na protějším svahu lze využít kratší a mírnou sjezdovku pro výuku těch nejmenších.

Sněhové podmínky:

Přes noc napadlo asi 15 cm přírodního sněhu, takže sněhové podmínky na hlavní sjezdovce dobré. Myslím si, že horní sjezdovka Balúchovec není uměle zasněžována, a proto byla velmi brzy vydřená.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní sjezdovky obsluhuje odpojitelná poma, která je snad nejrychlejší, na které jsem kdy jel. Za celý den se zastavila snad 2x. Na protějším svahu je klasická a pomalá poma, která je pro děti dobrou volbou. Co mi hlava moc nebere, tak v celém středisku jsou čtečky skipasů u turniketů na pravé straně, přestože lyžařské bundy mají místo na skipas v levém rukávu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Najít o víkendu středisko bez dlouhých front u vleku je podle mého utopií. :-|

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u vleku se nachází bufet Čertík. Já jsem využil chatu Alpina, která se nachází kousek od hlavního parkoviště. Prostřední příjemné, ale pravděpodobně nová obsluha hodně zmatená. Příště to bude určitě lepší. ;-)

Doprava do střediska a parkování:

Cesty do střediska nasolené a mokré, jen po odbočení z cesty směrem k parkovišti asi 15cm vrstva čersvého sněhu, který byl i na parkovišti.

+ plusy

  • Nádherná hlavní sjezdovka Lamže v délce 700 metrů
  • Dobrá dostupnost střediska

- mínusy

  • Brzy vydřená sjezdovka Balúchovec
  • Nekonečné řady u vleků
  • Malé a od sněhu neodklizené parkoviště
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Čertov

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 8