Meziboří - aktuální report z 16.01.2017 - SNOW.cz

Meziboří aktuální report z 16.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Meziboří - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: BigBang
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.01.2017 do: 16.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Městské středisko, tak by se dal označit tento miniareál. Nachází se 4 km od Litvínova ve městě Meziboří. Z Litvínova vystoupáte po jediné příjezdové silnici do města, což znamená širokou a uklizenou silnici splňující, řekl bych, standard pro silnice 1. třídy. Tato hlavní silnice vás přivede téměř až pod sjezdovku. A proč městské středisko? Má to jednoduché opodstatnění. Sjezdovka končí v téměř bezprostřední blízkosti zdejších panelových domů, nástup je hned nad garážemi a atletickým oválem. Místní tedy mohou vyrazit v přezkáčích doslova z paneláku. Pro pracující je také upravena provozní doba. Ve všední dny se lyžuje pouze od 16 do 20 h, o víkendu to je 9 až 16 h a poté od 17 do 20 h pod osvětlením.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Oficiálně je zde jedna sjezdovka. Reálně je vedle ní je souběžně jestě jedna krátká dětská trať. Dětský svah nebyl v době mé návštěvy upraven, pravděpodobně se upravuje až v případě potřeby, která na večerním lyžování v pracovním týdnu není. Ta podstatná sjezdovka je příjemná červená téměř bez terénních vln. Ty téměř neznatelné se nachází v dolní čtvrtině. Charakteristickým rysem je odshora postupně se zmenšující sklon až k dojezdu. Horní 2/3 jsou opravdová červená a spodní část, na které je paralelně veden i dětský svah, je spíše modrý. V horní třetině je sjezdovka v lesním průseku přibližně 25 m široká. V prostřední pasáži se rapidně rozšiřuje. V době mé návštěvy byl v této části rozestavěný snowpark. Spodní část se opět zužuje na nějakých 30 m až k nástupu.

Sněhové podmínky:

Počasí lyžařským radovánkám dopřává, takže na většině sjezdovky ležel přírodní sníh, nebo minimálně v dostatečné vrstvě překryl technický základ. Jediná výtka patří horní části u děla, která připomínala ledovou pistu na světový pohár. Bavil jsem se o tom s vlekařem a sám z toho nebyl nadšen. Během zasněžování se utvořila inverze, takže zatímco dole bylo hluboko pod bodem mrazu, v horní části bylo kolem nuly a než stihli dělo vypnout, nastříkalo nějakou tu „vodu“. Nicméně se toto místo dalo objet po krajích sjezdovky. Pokud budu citovat, tak co se týče zasněžování: „Máme dvě mrkve a letos přibylo nový dělo“. O úpravu se stará rolba PistenBully 200.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní sjezdovku obsluhuje stařičká poma, typově shodná s těmi v Českém Jiřetíně. Dětský svah obstarává klasický „klackový“ vlek na držení. Na vlek si můžete koupit pouze bodovou permanentku. Je čipová a dají vám ji proti záloze 100 Kč. Výhodou těchto bodových permanentek je, že si můžete koupit XY bodů a je jedno, jestli je vyjezdíte jeden den, nebo si každý den sjedete jednou. Body platí po celou sezonu. Mezi sezonami jsou nepřenosné. Během mé první jízdy spadlo lano, ale během 10 minut bylo zpět. Stane se.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí málo, nejmenší propustnost má vlek, takže vám to zaručuje téměř nepřetržitě poloprázdnou sjezdovku.

Občerstvení a aprés-ski:

Přišel jsem si zalyžovat, ne se občerstvovat, nicméně vespod sjezdovky je restaurace, která bude otevřená nepřetržitě, nezávisle na lyžařské sezoně.

Doprava do střediska a parkování:

Z Litvínova po široké silnici téměř až pod svah. Nejkritičtější místo bych viděl po odbočení z hlavní, kdy se člověk musí protáhnout přes jedno parkoviště a pokud bude mít štěstí, zaparkuje na nejbližším parkovišti. Místo má pro cca 20 aut a je v solidním kopci. Vzhledem k množství sněhu ve městě, kolem 0,5 m, byla cesta bez sněhu a parkoviště téměř 100% prohrnuté.

+ plusy

 • atmosféra malého areálu
 • vstřícní vlekaři
 • dětský vlek
 • příjemná červená sjezdovka
 • bodová permanentka platná na celou sezonu
 • příjezdová cesta
 • večerní lyžování každý všední den

- mínusy

 • stále závislost na přírodním sněhu
 • ve všední dny pouze večerní lyžování
 • osvětlení by si zasloužilo o 1 až 2 sloupy více
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.01.2019  | Meziboří

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Asi po 11 letech navštíveno lyžařské středisko, které máme k domovu nejblíže. :-) Malé venkovské středisko v Meziboří je hodně závislé na pořádné zimě, která mu letos přeje. V týdnu se jezdí jen večerní lyžování od 16:00 do 20:00, o víkendu klasicky od rána od 9:00 do 16:00 a večerní od 17:00 do 20:...

Meziboří

Meziboří