Mikulčin vrch - aktuální report z 21.01.2017 - SNOW.cz

Mikulčin vrch aktuální report z 21.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Bílé Karpaty

Mikulčin vrch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: fish33
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.01.2017 do: 21.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malé středisko, které bylo zafinancováno z EU, a proto má poměrně nové a moderní pomy a chatu s bufetem u svahu Lopata. Bohužel má velmi špatné sněhové podmínky a omezené možnosti umělého zasněžování, kvůli čemuž je mnohdy k dispozici pouze 1/2 svahu Lopata a vedlejší svah Myšáčka už nebyl v provozu 3 roky. Nabízí pouze bodové jízdné. Přesto všechno je středisko především o víkendech poměrně navštěvované.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nepříliš široká sjezdovka se spádem na úrovni mírné červené v části Lopata. V současné době (a jak jsem slyšel, tak se nejedná o nijak výjimečný stav, ale v posledních letech spíš normu) v provozu pouze 1/2 svahu.

Sněhové podmínky:

Velmi špatné, svah má sice severní orientaci, ale celý hřeben se evidentně nachází ve srážkovém stínu, jelikož je zde mnohem méně sněhu než na okolních kopcích. Umělé zasněžování funguje pouze na svahu Lopata, kde je však poměrně malá záchytná nádrž na vodu, a tudíž i omezené možnosti. V současné době je v provozu pouze 1/2 svahu Lopata. Svah Myšáčka pak nemá umělé zasněžování vůbec a poslední 3 roky údajně nebyl vůbec v provozu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na svahu Lopata jsou 2 nové a moderní pomy, přičemž jedna je uzpůsobena k tomu, že ji lze využívat i při provozu na pouze 1/2 svahu. Na svahu Myšáčka je pak starší kotva.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Návštěvnost není nijak vysoká, na vleku se sice netvoří žádné velké fronty, ale na bídné sněhové podmínky není ani nějak malá, zvláště o víkendu.

Občerstvení a aprés-ski:

U svahu Lopata se nachází bufet v moderní, nové chatě, který nabízí pití a jednoduché občerstvení za dobré ceny. Přes silnic se pak v okolí Mikulčina vrchu nachází několik chat a penzionů s restauracemi.

Doprava do střediska a parkování:

Možná dostupnost i autobusem, zastávka přímo u střediska. Velké parkoviště podél hlavní cesty, která vede po hřebenu na vrchu střediska.

+ plusy

 • Příjemný výhled do okolí
 • Nové vleky a chata s občerstvením
 • Parkování i zastávka hned u svahu

- mínusy

 • Bídné sněhové podmínky
 • Malý areál s omezeným zasněžováním

Zajímavé odkazy

http://www.ski-bile-karpaty.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.01.2019  | Mikulčin vrch

 • autor: Rob64
 • hodnocení:

Malé středisko na moravské straně Bílých Karpat, ležící asi 15 km od Uherského Brodu. Vzhledem k tomu, pocházím z Uherského Hradiště a nemám moc na výběr, tohle středisko se sjezdovkou Lopata o délce 600 metrů se mi jeví jako nejlepší varianta. Jsou odsud nádherné výhledy do okolí, parkoviště leží p...

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 4