Kunčice - aktuální report z 26.01.2017 - SNOW.CZ

Kunčice | aktuální report z 26.01.2017

Kunčice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Kunčice:
autor: zdenek.b
hodnocení:
návštěva od: 26.01.2017 do: 26.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vyjeli jsme do oblasti Kralického Sněžníku a volba padla na skiareál Kunčice. Přivítala nás mírná oblačnost, slunečno dle předpovědi se nekonalo, teplota kolem -4 a pěkný výhled do širokého okolí.
Pěkně upravené sjezdovky, které vydržely v podstatě celý den, bylo vidět, že v Kunčicích napadlo hodně přírodního sněhu. Lyžování bez front - spousta jízd na prázdných sjezdovkách, menší oživení na sjezdovky přinesly lyžařské kurzy školní mládeže. Sjezdovky vhodné pro každého. Celkový dojem - spokojenost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Přímá sjezdovka cca 600 m kolem čtyřsedačkové lanovky odpovídá mírné červené, její šířka je dostatečná i pro větší oblouky. Jízda se dá kombinovat i různými odbočkami. Dále jsou zde sjezdovky spíše mírnější, z nichž delší k Hájovně má délku přes 1 km. Tyto sjezdovky byly také pěkně upravené a jejich tvrdší podklad poskytoval svižnou jízdu. V současných sněhových podmínkách je zde i možnost jízdy i ve volném terénu.

Sněhové podmínky:

V podstatě sněhové podmínky dokonalé. Na sjezdovce směs podkladního umělého sněhu krytá prašanem, ale bez ledových ploten, takže opravdu skvělé. I mimo sjezdovky dostatek přírodního sněhu, dalo se vyjet částečně i do volného terénu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní dopravu zajišťuje starší 4sedačková lanovka s příjemným polstrováním, která jezdila bezproblémově. Ještě byl v provozu vlek U Hájovny. V nové budově U Hájovny je i malý servis, další občerstvení. Celkové zázemí je menšího rázu, ale dostačující.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost po celý den malá, fronty žádné, pouze před obědem a kolem 14. hodiny menší oživení na svahu připravily lyžařské kurzy školní mládeže.

Občerstvení a aprés-ski:

Hlavní občerstvení je v restauraci a baru u lanovky s názvem U Rumařů s dostatečnou nabídkou: polévky za 35 Kč, hlavní jídla do 120 Kč, pivo, limo, káva, čaj kolem 30 Kč. Další občerstvení se najde v panoramatickém baru v horní části sjezdovek, který je otevřen pouze o víkendech a malé občerstvení je i u vedlejšího vleku Hájovna.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska ze Starého Města po asfaltové cestě ke dvěma parkovištím. Dnes poloprázdná, samozřejmě parkování zdarma.

+ plusy

  • Ideální sněhové podmínky
  • Pěkné široké sjezdovky
  • Malá zalidněnost, tudíž bez front

- mínusy

  • Škoda, že hlavní páteřová sjezdovka u lanovky není delší
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01.2018  | Kunčice

autor: zdenek.b
hodnocení:

Díky nabídce výhodného skipasu z časopisu SNOW jsme se vydali do skiareálu Kunčice, který je součástí Králického Sněžníku. Přivítala nás mírná oblačnost, sem tam i vylezlo sluníčko, teplota byla bohužel v plusových hodnotách. Sjezdovky i přes tento nepříznivý vliv vydržely v dobré kondici do oběda, ...

zobrazit celý report

25.01.2018  | Kunčice

autor: Vitu
hodnocení:

Jelikož se jedná o menší lyžařské středisku poněkud vzdálené od větších měst a s předpokladem menšího počtu lyžařů na svahu, vybral jsem si ho pro první otestování kolene po plastice kolenního vazu.

zobrazit celý report

22.01.2018  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Tentokrát počasí vyšlo stoprocentně podle toho, co bylo v předpovědi. Ještě v podvečer před výjezdem jsme vybírali středisko podle sluníčka a nejlépe se jevily Kunčice, kde sluníčko svítilo od rána celý den. Bylo sice -8 stupňů, ale sluníčko a bezvětří tuto nízkou teplotu hodně tlumilo.

zobrazit celý report

23.01.2017  | Kunčice

autor: Vitu
hodnocení:

Jelikož jsem se nacházel v jesenicko-králickosněžnickém regionu, tak jsem se rozhodl využít akce skipas zdarma do areálu Kunčice. Středisko znám, takže jsem věděl, že půjde o dobrou lyžovačku na poloprázdných kopcích, a to ještě v počasí, které od oběda slibovalo sluneční svit.

zobrazit celý report

20.01.2017  | Kunčice

autor: Bobkart
hodnocení:

Po létech nejen do Jeseníků, ale téměř do celé republiky dorazila zima dá se říci naprosto normální. Snad jen sdělovací prostředky líčí aktuální zimu jako extrémní. A se zimou přišlo i slušné sněžení, takže kunčický areál letos nabízí to, co je v něm nejlepší. Sice po slunečném týdnu se v horách p...

zobrazit celý report

20.01.2017  | Kunčice

autor: Pawlis17
hodnocení:

Celkový dojem z lyžování v Kunčicích byl skvělý! Super upravené sjezdovky, které držely a nerozjezdily se. Lyžování bez front - spousta jízd na prázdných sjezdovkách. Kopce vhodné pro každého. Počasí take vyšlo, takže super lyžování.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Kunčice

autor: japeko
hodnocení:

Pro novoroční lyžování jsme si vybrali příjemné rodinné středisko v pohoří Králického Sněžníku. Díky nenáročným sjezdovkám a kvalitnímu zázemí je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře. Díky své orientaci nabízí v případě pěkného počasí krásné lyžování na prosluněných svazích.

zobrazit celý report

31.12.2016  | Kunčice

autor: parezzbablu
hodnocení:

Na poslední den roku 2016 jsme se rozhodli pro lyžovačku někde v Jeseníkách. Ráno jsme vyrazili s tím, že se po cestě rozhodneme, kam pojedem. Vzhledem k tomu, že jsem jel se svým 67letým tatíkem, tak byla hlavním kritériem při výběru střediska lanovka. Po převládajícím názoru že ve velkých středisc...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Kunčice jsme si vybrali hlavně kvůli akci 1+1 ze SNOW, která končila v lednu. Využili jsme tak ještě poslední možnost lyžování za poloviční cenu. Jako obvykle jsme byli velice spokojeni. Do střediska se dá vyjet i ve víkend bez toho, že byste museli stát velké fronty nebo jezdit na přeplněné sjezdov...

zobrazit celý report

26.01.2016  | Kunčice

autor: kouc-
hodnocení:
Pěkné středisko, ale pršelo celý den. Tak jsme 1+1 nevyužili, škoda peněz i za tu jednu celodenní. Pár jízd s bodovkou a jeli jsme domů.

17.01.2016  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Malebné lidové středisko nás uvítalo příjemným sluníčkem, které naštěstí vydrželo celou dobu našeho pobytu. Teploty kolem -8 stupňů byly snesitelné zásluhou nádherného slunečného počasí.

zobrazit celý report

20.01.2016  | Kunčice

autor: Predátor
hodnocení:

Na tuto středu jsme měli den volna a rozmýšleli se kam vyrazit. Prošli jsme různé možnosti slev poskytované SNOW a nakonec se rozhodli pro Kunčice. Byli jsme tu poprvé před dvěma lety a docela se nám tu líbilo. Bohužel to se nedá říci o dnešní návštěvě. Asi jsme měli velké očekávání, které se kvalit...

zobrazit celý report

18.01.2016  | Kunčice

autor: Vitu
hodnocení:

Středisko jsem navštívil opět po 2 letech. Celkový dojem ze střediska byl opět více než dobrý, i když se zde moc nezměnilo.

zobrazit celý report

09.03.2015  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Kunčice jsou střediskem "na konci světa". Silnička za vleky vede ještě k horní stanici lanovky na Paprsek a do běžkařského ráje kolem Paprsku. Byly zde postaveny nové chaty, zvětšeno občerstvení u spodní stanice lanovky a vyrostl nový "kulaťák" - ski bar - na sjezdovce s krásnými výhledy. Buduje se,...

zobrazit celý report

29.01.2015  | Kunčice

autor: Eileen..
hodnocení:

Velice příjemné malé středisko s příjemnou obsluhou. V provozu byla pouze čtyřsedačka. Naštěstí jsme zde byli v týdnu, takže fronty se vůbec netvořily a člověk mohl hned po příjezdu dolů ihned nasedat na lanovku. Červená sjezdovka o délce 600 metrů je hezky široká, hodí se pro mírně pokročilé. Modrá...

zobrazit celý report

10.03.2014  | Kunčice

autor: mikura2
hodnocení:
V sobotu 8.3.2014 ráno přimrzlo, tak to svištělo celé dopoledne. Sluníčko má ale na jihovýchodní orientaci již velkou sílu, tak sníh mizí před očima. Již se objevují nepříjemné kameny a sem tam vykukuje hlína. Jaro je tady, tak je lépe se po dvou hodinách lyžování už jen slunit u občerstvení nebo si natrhat podběl. :-)

01.02.2013  | Kunčice

autor: Kirkous
hodnocení:

Příjemné, malé středisko, stranou od davů, poblíž Králického Sněžníku. (Krátká návštěva o pololetních prázdninách s využitím skipasu ze SNOW.)

zobrazit celý report

20.01.2013  | Kunčice

autor: _Fry_

Velmi příjemné středisko s pěknými sjezdovkami a sedačkovou lanovkou bez front. Určitě se sem rádi v budoucnu vrátíme.

zobrazit celý report