Kvilda - aktuální report z 14. - 21.01.2017 - SNOW.cz

Kvilda aktuální report z 14. - 21.01.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Šumava

Kvilda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Bubla
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.01.2017 do: 21.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Šumavě je hodně hezkých obcí a krásnějších než Kvilda, ale Kvilda má malý sjezdový areál, a to je velké plus. Dostatečná a pestrá ubytovací kapacita v pěší vzdálenosti od vleků, nástupní místo na jedny z nejhezčích běžeckých tratí na Šumavě, pivovar, pekárna, cukrárna s dětským koutkem, pěkné infocentrum, konzum alá 80. léta s výborným vacovským pečivem a nadmořská výška 1 050 m n. m. dělá ze střediska ideální místo pro rodinnou zimní dovolenou.
Máte více dětí? Některé se začínají učit a další ještě bobují? Rádi vyrazíte na běžky nebo pěšky na delší výlet? Kvilda je přesně pro vás.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V podstatě se jedná o jednu sjezdovku obsluhovanou dvěma vleky Poma. Převýšení cca 40 m a délka cca 250 m nejsou parametry pro normální lyžaře, ale začátečník zde najde ideální podmínky. Široký, přehledný svah s krátkým 50metrovým "hankem" s dojezdem do roviny, je pro učení jako stvořený.
Vedlejší cvičný svah s nepraktickým oběžným vlekem pro malé děti a svah lyžařské školy, jen podtrhují zaměření na začátečníky.
Skvělý je svah pro nelyžaře, opět s dojezdem do roviny, kde se vyblbnou všechny věkové kategorie, navíc pravidelně upravovaný!

Sněhové podmínky:

Výborné sněhové podmínky. První čtyři dny denně cca 10 cm prašanu, další tři dny jasno. Sjezdovka většinou dobře upravená, někdy ranní "hlubočák".

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vleky jsou staré a pomalé, což je ale pro děti výhoda. Další věci už pozitivní nejsou. Každý vlek má snímač na čipovou kartu na opačné straně. V tu chvíli ztrácí čipovka smysl, protože jí musíte vyndat nebo provádět gymnastickou rozcvičku. Přestože bylo na stránkách každý den uvedeno, že jsou oba vleky v provozu, nebyly. Kratší pustili jen 2x za 6 dní. Prostě šetří a klient je nezajímá. Je pravda, že třeba prvních 30 minut lyžujete sami, ale pak přijde školní lyžařský kurz a 3 družstva (cca 30 dětí) udělají pěknou frontu. Paní učitelky se pak se všemi družstvy sjíždějí k vleku společně, aby si asi mohly povídat, a ještě nechají děti řadit se do kopce, aby zkracovaly už tak krátký svah. I za této situace druhý vlek spuštěn nebývá. Navíc učitelky využívají přednostní vstup současně s místní lyžařskou školou, a v tu chvíli je čekání zkouškou trpělivosti, kterou nemusíte společně s vašimi dětmi zvládnout. Je dobře, že hraje reprodukovaná hudba a nemusíte poslouchat uhýkané moderátory komerčních stanic, ale "děvky ty to znaj" a "má jí motorovou" stále dokola... Areál zaměřený na děti, by mohl volit lépe.
Také zde citelně chybí nějaký, byť skromný park. Stačily by dva skoky, jeden rail, bedna a děti by se mohly vyblbnout. Škoda, a přitom sněhu bylo dost.
Také nechávat zaparkovanou rolbu nebo skútr na sjezdovce v místě dojezdu je bezpečnostní chyba.
A perlička na závěr, dvouhodinový skipas vám platí jen 1 hodinu 50 minut. Po dotazu, jak je to možné, dostanete lakonickou odpověď: "Ono je to nastavené plus mínus 10 minut". Jak mínus 10 minut?! Sorry, ale v hospodě také nečekám, že mi přinesou plus mínus velké pivo.
I vlekaři jsou tak trochu alá 80. léta, co se týče pro klientského přístupu. Škoda, že si nezajedou na zkušenou do Německa.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost spíše malá, nározově vyšší. Při spuštění druhého vleku by bylo vyřešeno.

Občerstvení a aprés-ski:

Jeden stánek, hospody do 5 min. chůze. Stánek dražší (párek v rohlíku 30,-), jinak ceny průměrně vysoké.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava a parkování bez komplikací po pohodlné příjezdové cestě.

+ plusy

 • Rodinný areál vhodný pro začátečníky
 • Sněhová jistota
 • Běžkařský ráj
 • Široká a přehledná sjezdovka
 • Upravovaný sáňkařský svah

- mínusy

 • Krátký a mírný svah
 • Chybí snow park
 • "Zakonzervovanost" střediska v duchu: "děláme to stále stejně a tedy dobře"
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2017  | Kvilda

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Teď jsem se zatoulal opravdu daleko, až na Šumavu, a tak jsem chtěl vyzkoušet, jak vypadají místní areály. Už když jsem přijížděl, tak podle prvního pohledu bylo jasné, že sněhu je tady méně než v Krkonoších a i předešlá obleva vykonala svoje. Rozhodl jsem se pro malý areál na Kvildě. Protože okolo ...

Kvilda

Kvilda

Výška sněhu 100 cm
Otevřené lanovky a vleky 5 z 8
Otevřené sjezdovky 4 z 5