Jablonec nad Nisou - Dobrá Voda - aktuální report z 16.02.2017 - SNOW.cz

Jablonec nad Nisou - Dobrá Voda aktuální report z 16.02.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jizerské hory

Jablonec nad Nisou - Dobrá Voda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.02.2017 do: 16.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krasný prosluněný den v malém areálku Dobrá Voda v Jablonci nad Nisou! Stavuji se zde odpoledne po práci. Ještě jsem zde nikdy nebyl. Na pár hodin to je zcela dostačujicí na protažení těla. Nechá se zde i lyžovat večer, ale musí přijít nejméně 10 lyžařů. Zasněžování zde není, a tak se musí spoléhat na přírodní sníh. Rolbu na úpravu sjezdovek zde ale mají. Doporučuji sledovat jejich facebookové stránky, kde jsou informace o provozu. Vlekaři to vidí, že se bude jezdit tak do konce týdne, jestli se neochladí, ale budou se snažit mít areál v provozu i přes jarní prázdniny, které budou v Jablonci příští týden. Ceny permic jsou velmi příznivé. Celodenní je za 250 Kč, děti to mají za 200 Kč, dvouhodinovka je za 200 Kč. Dá se zde i koupit 10 jízd, a to za 100 Kč.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě a rozděluje je poma, která vede prostředkem. Délka je asi 350 metrů. Pravá sjezdovka z dolního pohledu je celkem široká a přehledná. Na levé sjezdovce jsou udělány různé skoky a klopené zatáčky. Dnes to ale nebylo upraveno, sníh dost ubývá, ale při dostatku se tady dá dobře vyblbnout. Pravá sjezdovka se i upravuje rolbou, ale tento týden při oblevě se nic neupravovalo. Holt začíná chybět snížek.

Sněhové podmínky:

Tak po velkém oteplení v tomto týdnu to zde taky začíná tát. Ráno to je dosti zmzlé a s postupem času a hlavně slunečních paprsků to měkne, ale né moc. Sněhu je zde asi od 20 do 40 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálku je pouze jedna tyčová poma. Obsluha vám ráda pomůže s podáním unašeče. Délka je asi 350 metrů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidi sem prý moc nechodí, a to ani o víkendech, zde žádnou frontu neočekávejte. Dnes zde odpoledne lyžovalo asi 20 lyžařů.V čera na večerním lyžování bylo pět lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení jsem nevyužil, ale dá se zde něco skousnout a vypít hned na dojezdu sjezdovky. O víkendu se zde i vaří různé klasické hotovky dle sdělení obsluhy vleku.

Doprava do střediska a parkování:

Areálek se nachází hned vedle hlavní silnice směřujicí z dálnice směrem do Jablonce nad Nisou, jen se musí před cedulí, která označuje vjezd do města, zahnout doprava a jet cca 100 metrů po úzké silničce, než dojedete na bezplatné parkoviště hned pod sjezdovkou. Na parkoviště se vejde cca 50 aut.

+ plusy

 • Areál ve městě
 • Žádné fronty
 • Bezplatné parkoviště
 • Cena jízdného
 • Osvětlená sjezdovka

- mínusy

 • Chybějicí zasněžování
 • Nízka nadmořská výška = větší problémy se sněhem
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

Zieleniec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 31
Otevřené sjezdovky 0 z 21 km