Dolní Dvůr - aktuální report z 03. - 15.02.2017 - SNOW.cz

Dolní Dvůr aktuální report z 03. - 15.02.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Dolní Dvůr - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Bubla
 • hodnocení:
 • návštěva od: 03.02.2017 do: 15.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

První co vás napadne: „To je ale díra!“ A budete mít pravdu. Ale přestože jsou sjezdovky opravdu krátké a nadmořská výška 560 m n. m. jedna z nejnižších v Krkonoších, středisko funguje. A funguje dobře! Pro rodiny s dětmi to není špatná volba. A Vánoce slaví i v únoru, to se dětem líbí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou dvě, s dětským hřištěm maximálně tři. Areál vám bude tvrdit, že je jich 7, ale to je jen takový vtip. To, že grafik nakreslí na jednu sjezdovku tři čáry a různě je pojmenuje, neznamená, že jsou tam tři sjezdovky. Jen víte, že na jedné sjezdovce můžete ještě využít malý park a slalom (když si ho postavíte). Jak říkám – Good Joke.
Ale jinak je sjezdovka Za Potokem tajný tip. Není tolik „na ráně“ a bývá tam méně lidí. Sice to není avizovaná červená, ale poctivě „padající“ modrá slušné šíře. Jedinečná je možnost postavit si vlastní slalom. Vlekaři vám půjčí kloubovky, vrták s utahovákem (zdarma) a vy si můžete postavit trať dle libosti. Pro školní kurzy a skupiny je to výborná služba. Navíc vám vše změří instalovaná časomíra, pokud funguje (50 x 50), a vy máte parádní závody. Nevýhodou je občas rozježděný úsek od zásobovací čtyřkolky. Hlavní sjezdovka Sluneční má dobrý dojezd do roviny a rovné rozjezdové plato vhodné pro začátečníky.

Sněhové podmínky:

V letošní sezóně výborné. Po ukázkovém lednu ani jiné být nemohly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kotva i poma jsou v pohodě. Poma s navijákem za potokem je problémová, protože lidé ji na hoře neumějí pouštět a dochází k zamotávání a přerušování provozu. Nepříjemná je také „budka“, která zakrývá turnikety u kotvy. Její výška ohrožuje každého nad 180 cm a vy si můžete jen opakovat: „Ať je to ten nebo ten, praštíme ho stříškou.“ Jednou zapomenete a jste rádi, že nosíte helmu. Vlekaři jsou vesměs milí a ochotní, rádi pomohou a upraví rychlost pro snadnější nástup dětem. Občas ale nevydrží, střídání je za dlouho, a obsluhují vlek s cigárem. Není příjemné, když pomáhají dětem a v druhé ruce schovávají žváro. Také se vám může stát, že vám vypnou vlek na konci lyžování a vy jste uprostřed svahu. A to i přesto, že ten samý den 20 minut vleky pro výpadek proudu nejezdí. Nebo standardní třicetiminutovka pro poslední jízdu po 16. hodině také neplatí a rolba vás už v 16:10 začne „vytlačovat“. Ve většině případů vše funguje jak má a úprava sjezdovek je pečlivá a kvalitní.
Výhodou je, že si můžete koupit vícedenní skipas i s návštěvou Černého Dolu, kam vás odveze a přiveze skibus zdarma v dohodnutý čas, pokud je vás alespoň 10. Opět výborná služba pro školní skupiny.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ještě jsem nezažil, abych lyžoval celé sobotní odpoledne (4.2.) sám s dětmi na sjezdovce (za potokem). Bomba! Krátkodobě delší fronty, ale jinak bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Ski Bar je hned u sjezdovky, návštěvu nedalekého Hotelu Morava si dobře rozmyslete. Pokud očekáváte dobré jídlo a pití, kvalitní servis, tak si jen prohlédněte překvapivě hezký interiér a zase rychle odejděte. Pokud vyznáváte dobrodružství, sedněte si a užívejte bizár ve stylu „Ano, šéfe“ špičkové úrovně.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová cesta a parkoviště bez problémů. Problém mohou způsobit neohleduplní řidiči, kteří blokují točnu autobusu. Tady by byl odtah na místě.

+ plusy

 • Rodinný charakter a atmosféra
 • "Utajená" sjezdovka Za Potokem
 • Pravidelné večerní lyžování
 • Nízká zalidněnost

- mínusy

 • Krátké sjezdovky
 • Zastaralá poma Za Potokem
 • Nespolehlivá časomíra u slalomu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.12.2019  | Dolní Dvůr

 • autor: plamice
 • hodnocení:

Areal otevreli akorat v den prijezdu do naseho ubytovani v blizkosti. Lyzovali jsme tri hodinky a bohate to stacilo. Prijemna venkovska sjezdovka. Jen ceny mohly byt trochu mensi za jedinou sjezdovku...