Vranča - aktuální report z 12.02.2013 - SNOW.cz

Vranča aktuální report z 12.02.2013

Vranča - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: petr.c
  • návštěva od: 12.02.2013 do: 12.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko, kde na vás dýchne skutečná nefalšovaná historie. Lyžuje se na přírodním sněhu na loukách nad vesnicí. Když chcete, můžete si zajet mezi stromy nebo do rokle. Obsluha sice nemá jednotné oblečení, ale je vstřícná a perfektně zabezpečuje provoz ve středisku. Bez vysokých nákladů můžete lyžovat pro radost ze svezení v nesterilním prostředí, kde nejsou sjezdovky nalajnovány pruhy technického sněhu a zábranami, nařízenými ochranáři. Provozovatel umí efektivně využít i současné technologie. Vranča nemá nákladný odbavovací systém, ale prezentuje se přehlednými webovými stránkami www.vranca.cz, kde jsou uvedeny všechny potřebné informace včetně on-line kamery.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K lyžování lze opravdu využít celý prostor luk kolem sjezdovek a vždy dojedete k jednomu z vleků. Hlavní tratě jsou v dostatečné šířce upraveny rolbou. Jejich délka je od 600 m do 1 000 m. V době naší návštěvy nebylo možné využít překážky snowparku, ale vedle sjezdovek byla postavena řada můstků.

Sněhové podmínky:

Letošní počasí kuriozně středisku pomohlo. I když sněhu není moc (opravdu se jezdí jen na přírodním sněhu), vytvořil se tvrdý podklad, který spolehlivě přikryl louku. Na něj napadlo asi 10 až 15 cm sněhu, který byl shrnut jen u dojezdů u vleků. Dnes večer začalo sněžit, takže uvidíme, kolik připadne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lyžařům slouží dva vleky - pomy dlouhé asi 600 m. Obsluha vám ochotně pomůže při nastupování. Moje dcera jí odevzdala hole, protože s nimi neumí nastupovat. Když jsem za chvíli přijel, vlekař mi je s úsměvem předal. Na Vranči není vlíček nebo pás pro děti, pro úplné začátečníky bych zdejší areál nedoporučil.
Pro lyžaře je k dispozici WC.

Zalidněnost:

V den návštěvy minimální, lyžařský kurz a několik samostatných lyžařů. Svahy jsou pravděpodobně prázdné i při větší návštěvě, vleky mají omezenou kapacitu.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u parkoviště a hlavního vleku je bufet s kapacitou 30 osob. Jeho služeb jsem nevyužil, ale vypadá sympaticky a ceny jsou poloviční ve srovnání s ostatními středisky v okolí.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd je po hlavní silnici údolím Vsetínské Bečvy. Na začátku Nového Hrozenkova odbočte do Vranče (směr Kohútka). Asi po 400 m je oprýskaná cedule, která vám ukáže odbočku doprava mezi domy. Po 200 m po úzké cestě přijedete k vleku a parkovišti.

+ plusy

  • profil sjezdovek
  • v týdnu málo lidí
  • výhled na hřeben Javorníků a údolí Bečvy

- mínusy

  • závislost na přírodním sněhu

Zajímavé odkazy

www.vranca.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report