Makov - aktuální report z 14.02.2013 - SNOW.CZ

Makov | aktuální report z 14.02.2013

Makov - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

autor: petr.c
návštěva od: 14.02.2013 do: 14.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rodinné středisko s příjemnými cenami těsně za hranicemi. 1,5 km dlouhá mírná louka, na které je upraveno několik sjezdovek. Při současné sněhové situaci se dalo jezdit všude. Cenově je Makov bezkonkurenční, zvláště od pondělí do čtvrtka.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko se prezentuje 6 km sjezdovek. Jak jsem uvedl, jde o upravené pásy na široké louce. Hlavní sjezdovky vedou podél vleku a jsou dostatečně široké. Sjezdovka označená jako č. 6 nebyla při naší návštěvě upravená. Jediný strmější svah je střední část sjezdovky č. 5. Dojezdy sjezdovek jsou velmi mírné, což vytváří vynikající podmínky pro výuku dětí, čehož provozovatel využil k vybudování hezkého dětského parku.

Sněhové podmínky:

V den návštěvy bylo mlhavo, teplota okolo nuly. Na upravených sjezdovkách se v exponovaných místech nový sníh poměrně brzy shrnul a objevily se ledové plotny. Mimo upravené sjezdovky byl dostatek sněhu a dalo se jezdit všude.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Svah obsluhují dvě paralelní tatrapomy, z nichž jedna vede až na hřeben, druhá končí pod prudší částí hlavní sjezdovky. Pro děti je k dispozici poma a lanový vlíček. Na parkovišti je půjčovna lyží, ve středisku funguje lyžařská škola. U bufetu je komfortní WC.

Zalidněnost:

Dnes jela jen jedna ze dvou tatrapom a jezdilo se bez čekání. Svah byl poloprázdný, téměř všichni jezdili na sjezdovce č. 1. Podle kamery bývá na Makově husto o víkendech a o slovenských jarních prázdninách.

Občerstvení a aprés-ski:

U vleku je bufet s asi 40 místy k sezení, venku je přístřešek. U parkoviště je aparmánový dům s restaurací pro 40 osob. Středisko nabízí navíc snowtubing.

Doprava do střediska a parkování:

Do Makova přijedete ze Vsetína nebo Rožnova p. Radhoštěm přes hraniční přechod Bumbálka. Pokud pojedete od Vsetína, počítejte s tím, že od Velkých Karlovic se silnice nesolí a pojedete po sněhu. V Makově je odbočka k vlekům označena dobře. Vzhledem k velkému počtu reklamních tabulí ji však musíte pečlivě vyhlížet. K vlekům se z hlavní silnice jede asi 2 km po kvalitní místní komunikaci. Pod vleky je velké bezplatné parkoviště.

+ plusy

  • dobré podmínky pro začátečníky a příležitostné lyžaře
  • ceny

- mínusy

  • ploché, mírné sjezdovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Lyžařské zájezdy

Hotel Bergkristall
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 979 Kč/os.
Gasthof Seestrand
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 297 Kč/os.
Residence El Tabiá del Margarito
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 611 Kč/os.