Oberstdorf - Nebelhorn - aktuální report z 24.03.2017 - SNOW.cz

Oberstdorf - Nebelhorn aktuální report z 24.03.2017

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Oberstdorf - Nebelhorn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.03.2017 do: 24.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nebelhorn jsme na konci března navštívili jako první areál Oberstdorfu. Je rozlohou menší a na návštěvu areálu stačí jeden den, jinak by se zde člověk asi nudil. Sjezdovky v horní části vydržely téměř po celý den v dobrém stavu, a tak na rozjezd to byla dobrá volba. Užije si zde začátečník, ale i dobrý lyžař. Pětidenní skipas pro zdejší region je za rozumnou cenu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Černá č. 1 sice kratší, ale velmi slušný široký padák z vrcholové stanice, dole ovšem dále přechází v modrou č. 2. Ta je příjemná a širší, s proměnlivým sklonem, kde se dá velmi pěkně trénovat carvingový oblouk. Ze začátku dobrý sklon, pak trochu planina a zase menší padák, "rovinka" a zase mírný sklon a pak trochu padáček zpátky k sedačce. Červená č. 3 taky pěkná široká sjezdovka s proměnlivým sklonem a oblouky, místy i větší padáček. Červená č. 4 je zpočátku mírnější a široká, pak přechází v užší sjezdovku a nakonec má širokou, ale pěkně ostrou dojezdovou část. Černá č. 5 byla ve velmi špatném stavu a tak je těžko jí hodnotit, to už byla tragická jarní sjezdovka. Modrá č. 8 je příjemná tréninková loučka s kotvou. Červená č. 7 byla již uzavřena, ovšem při pohledu z lanovky jsem nepochopil, jestli opravdu končí tak daleko od lanovky, pak je to tedy jen čistá dojezdovka.

Sněhové podmínky:

Jarní počasí bylo i zde na sjezdovkách znát, ovšem sníh držel v dobrém stavu do odpoledních hodin, sice mokrý, ale až do 14 hodin naprosto v pohodě, pak se již začaly tvořit muldy na modrých i červených sjezdovkách a černá 6 dolů do údolí byla již ve špatném stavu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tři kabinové lanovky, přestup ve střední stanici ihned a beze schodů, na horní lanovku pak bohužel schody. Pak normální 4sedačka bez bubliny a starší dvousedačka na černé sjezdovce č. 5. Dole kotva na mírné tréninkové sjezdovce č. 8.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Návštěvnost střediska malá, vše beze front, na sjezdovce místa dost. Dalo se zde solidně trénovat.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužito, německé ceny byly na nás opravdu moc - pivo za 5 EUR už prostě neakceptuji.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště u lanovky nebo kousek od něj, díky nízké návštěvnosti jsme zaparkovali ihned u lanovky, ovšem cena 6 EUR je tedy docela pálka (oproti ostatním zdejším střediskům).

+ plusy

 • malá návštěvnost
 • rozmanité sjezdovky
 • až na jednu žádné kotvy či pomy
 • kvalita sněhu po celý den
 • skipas pro celé okolí společný

- mínusy

 • menší areál
 • cena parkování
 • ceny občerstvení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Tři údolí

Tři údolí

Tři údolí

Tři údolí

Tři údolí

Tři údolí

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 158
Otevřené sjezdovky 0 z 600 km