Oberstdorf - Fellhorn Kanzelwand - aktuální report z 27. - 28.03.2017 - SNOW.cz

Oberstdorf - Fellhorn Kanzelwand aktuální report z 27. - 28.03.2017

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Oberstdorf - Fellhorn Kanzelwand - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 27.03.2017 do: 28.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Fellhornu jsme si užili úžasnou jarní lyžovačku na pěkně upravených sjezdovkách s dostatkem sněhu, krásným jarním sluníčkem a malým počtem lyžařů. Všechny sjezdovky byly po ránu výborně připravené a upravené. Přepravní kapacita také v pohodě a tak téměř nic nechybělo k dokonalosti. Jen samozřejmě vysoké teploty daly jižnímu svahu hodně zabrat a po 14. hodině bylo lepší se již jen opalovat. Dostatečný počet sjezdovek zaručí, že si vybere opravdu každý.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde zastoupeny všech barev, ovšem černá je jen krátká odbočka na dvojce do německého údolí. Nás nejvíce nadchla dlouhá červená č. 15 z vrcholu až do rakouského údolí, která po kratším úseku s lanovkou zpět na vrchol pokračuje již osamoceně a s délkou skoro 3,5 km nemá chybu. Dále je zde několik velmi širokých červených (č. 8, 12), kde si člověk jejich šířku užije, ale i ostatní sjezdovky jsou velmi příjemné. Nevýhoda je, že zpět do Německa musí všichni sjet po modré č. 11 a 7, která podle toho vypadá. Jsou zde i pěkné modré pro začátečníky a příjemný tréninkový svah - modrá č. 16.

Sněhové podmínky:

Výborné sněhové podmínky zejména s ohledem na předcházející počasí a sněhu dostatek. Ráno skvěle připravené sjezdovky s manšestrem a pevným podkladem, které samozřejmě na německé jižní straně kolem poledního začaly rychle měknout a muldovatět, červená č. 15 do Rakouska ovšem vydržela výborná až do pozdního odpoledne. Jen sjížděcí č. 7 byla odpoledne opravdu v dezolátním stavu. Zde to byl boj a nepěkný zážitek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Najdeme zde opravdu vše. Z Rakouska vede na vrchol kabinková lanovka až na vrchol. Z Německa vede kabinková lanovka do první mezistanice (se zastávkou pro nástup a výstup mezi červenou č. 1 a 2), dále se musí přestoupit na velkou kabinu a vyjet opět výše a sjet po modré k další čtyřsedačce bez bubliny na vrchol. Alternativa je kaskádovitě přejíždět a stoupat přes sjezdovky a lanovky. Je zde jak moderní vyhřívaná šestisedačka, tak i stará pomalá dvousedačka, nebo čtyřsedačka s bublinou. Celé to uzavírá po vrcholem šestisedačka s bublinou od modré č. 14 zpět na vrchol a dole v Rakousku dvě kotvy na modré tréninkové sjezdovky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost malá, nikde jsme nečekali žádné fronty na lanovky a nikdy jsme nezažili plnou lanovku. Asi dva lyžařské kurzy, které se v tomto velkém areálu ztratily, a někdy měl člověk sjezdovku i sám pro sebe.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu Kanzelwandu velká restaurace, lehátka a velká terasa, kousek pod vrcholem další chata. Občerstvení i v mezistanici mezi kabinkami na Německém území. Kapacita dostatečná, ceny ovšem německé a trochu vyšší, než by jsme si přáli: kafe 3 EUR, pivo, 4,5 EUR, polévka 6, jídlo přes 10 EUR.

Doprava do střediska a parkování:

Parkování na dostatečně kapacitním parkoviští a nejlacinější ze všech místních středisek - 1 EUR.

+ plusy

 • Velký areál s dostatečným počtem sjezdovek
 • Výborná sjezdovka 15
 • Nejlevnější parkovné ze zdejších skiareálů

- mínusy

 • Nutnost sjíždět do Německa pouze přes modrou č. 11 a 7, která je tak zničená
 • Většina sjezdovek jižní svah
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2020  | Oberstdorf - Fellhorn Kanzelwand

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

S radostí jsme se těšili na krásnou lyžovačku. Bohužel co předvedla německá část s úpravou, resp. neúpravou sjezdovek, tak to jsem v zahraničí ještě nezažil. Ten den si užili maximálně příznivci freeridu. Protože ho měli na i sjezdovkách. Na celé německé části areálu leželo na sjezdovkách přes 20 cm...

24.03.2019  | Oberstdorf - Fellhorn Kanzelwand

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:

Na nedělní slunný den jsme zvolili návštěvu Fellhornu. Již ranní příjezd k lanovce dával tušit, že tento nápad měla snad půlka Bavorska. Ale jinak na to, že sluníčko pálilo a teplota stoupala, jsme si užili docela slušnou jarní lyžovačku. Do 12 hodin naprosto v pohodě. Poté se již lyžovat opravdu ne...

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7