Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda - aktuální report z 07.01.2018 - SNOW.cz

Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda aktuální report z 07.01.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.01.2018 do: 07.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Volný víkend a já jsem se rozhodl vyrazit do skiareálu v Rokytnici nad Jizerou. Vyrazil jsem s dcerou a úkol zněl jasně. Najít mírnou sjezdovku. Naštěstí se povedlo a objevili jsme areál Modrá Hvězda - Bahýnka. První problém přišel, když jsme hledali místo k zaparkování. Chtěli jsme zde být celý víkend a to byl zřejmě i ten problém, že na parkovišti i když jsem viděl místo nás nechtěli vpustit s tím že pokud nemáme objednáné místo, tak nezaparkujeme. Nakonec jsme domluvili parkování u hotelu Modrá Hvězda. V sobotu jsme se sice k lyžování nedostali, ale v neděli už jo. Ceny zde jsou optimální, za lyžování na 3 hodiny, což s dítětem je akorát, zde zaplatíte 250 kč dospělí a 190 kč dítě do 13 let. Záloha na čipovou kartu je 50 Kč. Cena za jídlo je taky nastavena optimálně. Skipas platí na vlekách Modrá Hvězda a Bahýnka. Co se týká lyžování, tak vadou na kráse bylo počasí, kdy chvílemi jemně mrholilo. Pokud bych mohl mluvit za dceru, tak ta ze zdejšího areálu odjížděla velmi spokojená.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Zdejší sjezdovky jsou označeny jako modré. Tudíž jsou určeny především pro začátečníky. A taky to zde tak vypadalo. Popravdě i moje dcera si zdejší sjezdovku Modrá Hvězda velmi oblíbila. Krásně široká s příjemným sklonem. Vedlejší sjezdovka Bahýnka už je o něco prudší a kvalita úpravy sněhu zde byla taky nic moc. Vedle tohoto areálu se nachází také skiareál Sachrovka, kde zdejší skipas neplatí. I já jsem měl nutkání přejet, protože tam už vůbec nikdo nejezdil.

Sněhové podmínky:

Sněhu se zdá být ještě dostatek. Na sjezdovce leží od 20 do 40 cm sněhu. V dolní části už je trošku nahnědlý sníh, zřejmě od krtinců. Sníh je vlhký, ale vzhledem k množství lidí, sjezdovka bez problému vydržela celý den, aniž by se tvořily muldy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tento areál má k dispozici 4 vleky v provedení Poma. V provozu byly 2 vleky na sjezdovce Modrá Hvězda a jeden vlek v oblasti Bahýnka. cestou k penzionu pod Lipami jsem objevil odložený sloupy a polstrované dvousedačky. Možný je, že se brzy objeví i v tomto malém areálu, protože zdejší pomy už ledacos mají za sebou. Jediná poma novější vybavena semaforem je také nejdelší v části Modrá Hvězda. Jedná se o páteřní vlek, tohoto skiareálu. Ve skiareálu samozřejmě najdete školičku s pojizdným pásem. U každého vleku je občerstvení i kasa. tzn. Jak u vleku Modrá Hvězda tak u vleku Bahýnka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Když jsem viděl přeplněná parkoviště, trošku jsem se zhrozil. Naštěstí většinu těchto parkovacích míst využívají i lidi zde ubytovaní. Na vlek se skoro nečekalo a pokud ano, tak to bylo tak max do 1 minuty. Na sjezdovce lyžovaly především děti, protože sjezdovka a sklon je přímo pro ně určený.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je zde u každé sjezdovky a to vžy u dolní stanice vleku. Ceny jsou zde velmi příjemné a to 0,5 litru Coca Coly za 30 Kč a párek v rohlíku za 20 Kč. Kdo má o něco větší hlad, tak klasika, smažák s hranolkama za 90 kč. U každého občerstvení je i příjemné posezení na lavicích nebo klasických židličkách a to i pod zastřešením.

Doprava do střediska a parkování:

Z Hradce Králové do střediska je to celkem 88 km. Bohužel je to hlavní tah a provoz zde je vyšší. Silnice převážně suché, od Jilemnice vlhké. Parkování ve středisku, je tak trošku kapitola sama pro sebe. Parkovišť zde je více, ale vejde se na ně vždy jen pár aut. Kdo přijede později, nemá šanci zaparkovat. Parkoviště je placené a to 70 Kč pokud parkujete od 08:00 do 16:00 hodin. Pokud chcete zůstat přes noc, tak cena je již 100,- Kč. Já jsem zaparkoval u hotelu Modrá hvězda, kde parkoviště, to byl jeden velký tankodrom. Bahno budete mít až na střeše auta a kdo nemá sebou holínky, tak si z parkoviště odnese i nějakou tu zeminu. Nu což, na zahradu se taky hodí.

+ plusy

 • Sklon a šíře sjezdovky
 • Cena
 • Obsluha vleku

- mínusy

 • Počasí
 • Stav sněhu
 • Placené parkování - kvalita parkovacích míst.

Diskuze: Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

03. - 04.02.2018  | Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda

 • autor: škubánek
 • hodnocení:

Když jsem vzal známé v pátek na dětský Kaprun, aby se trochu rozlyžovali, a pak na Lysou, kde se pěkně trápili, to zas chtělo něco mírného, tak sme vyrazili na Modrou Hvězdu - Bahýnka. Nikdy jsem tam nelyžoval, vždycky jezdím jen kolem k chatě, tak proč se tam nepodívat...

Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda

Rokytnice nad Jizerou - Modrá Hvězda