Val di Fassa - Catinaccio - aktuální report z 25.01.2018 - SNOW.cz

Val di Fassa - Catinaccio aktuální report z 25.01.2018

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fassa - Catinaccio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Nojby
  • hodnocení:
  • návštěva od: 25.01.2018 do: 25.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Malý areálek Catinaccio se rozkládá nad obcemi Vigo di Fassa a Pera di Fassa. Před lety jsme zde lyžovali za hustého sněžení a v mlze, tak jsem si chtěl středisko projet za slunečného počasí. Vzhledem k malému rozsahu sjezdovek jsem tu pobyl jen čtvrteční odpoledne. Jako místo pro poklidné lyžování mimo cvrkot ve střediscích na Sella Rondě mohu toto pidistředisko vřele doporučit.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na vrcholu Pra Martin začínají dvě sjezdovky, pojmenované po legendách italského lyžování. 4,5 km dlouhá červená sjezdovka č. 1 Thöni vede až do Viga. Na opačnou stranu k Pian Pecei směřující černá sjezdovka č. 2 Tomba, která měří 900 m, je v horní části prudká, později je její sklon mírnější. Souběžně vede 1 200 m dlouhá pěkná červená sjezdovka č. 5 Pra Martin. Trošku oklikou je vedena modrá sjezdovka č. 6 Cigoloade. Další modrá sjezdovka č. 4 z vedlejšího vrcholu Ciampedie trošku nešikovně křižuje červenou Pra Martin. Při minimálním provozu na sjezdovkách během mé návštěvy toto křížení nečinilo žádné komplikace. Na vrcholu Ciampedie je ještě velmi mírná modrá sjezdovka č. 3 Campo Scuola pro úplné začátečníky. Nachází se zde i rozlehlé dětské zimní hřiště.

Z Pian Pecei se do Pery dá sjet po modrých sjezdovkách č. 7 Vajolet 2 a navazující č. 8 Vajolet 1, které vedou podél stejnojmenných sedačkových lanovek.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo na sjezdovkách i mimo ně dostatek. Sjezdovky byly i odpoledne víceméně upravené, žádné muldy ani jejich náznaky se nevyskytovaly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Viga se vyjede starší velkokapacitní kabinou na Ciampedii. Pokud se chce návštěvník dostat na o něco vyšší vrchol Pra Martin, musí nejprve sjet na Pian Pecei a odtud vyjet odpojitelnou rychlou 4sedačkou s bublinou. Z Pian Pecei na Ciampedii jezdí stará pomalá fixní 3sedačka. Začátečnická sjezdovka na Ciampedii je obsluhována zřejmě záměrně pomalou krátkou 4sedačkou. Pro přejezd od kabiny k této začátečnické sjezdovce slouží téměř vodorovný pohyblivý pás.

Z Pery na Pian Pecei nově vedou rychlé odpojitelné 4sedačky s bublinou Vajolet 1+2, které před probíhající sezónou nahradily staré pomalé 2sedačky.

Vajolet 1 byla mimo provoz, její provoz byl v plánu až od 28.1.2018. Stejnojmennou sjezdovkou šlo sjet do Pery na skibus.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Při mé návštěvě byla návštěvnost naprosto minimální. Jestliže jsme během týdne někde výjimečně čekali na průchod turniketem lanovek, tak ve Vigu kabina čekala na lidi, aby nejela prázdná. Sedačkové lanovky jezdily poloprázdné. Na sjezdovkách byl velmi řídký až nulový provoz.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace se nacházejí na Ciampedii. Při slunečném počasí jsem jejich služeb nevyužil.

Doprava do střediska a parkování:

Do Viga jsem přejel skibusem z Pozzy po dopoledním lyžování na Buffaure. Nazpět do Campitella jsem jel skibusem z Pery.

+ plusy

  • poklidný areálek s několika pěknými sjezdovkami
  • velmi nízká návštěvnost
  • několik moderních přepravních zařízení
  • nádherné výhledy

- mínusy

  • uvolněnost až ospalost střediska (může být současně bráno jako plus)

Zajímavé odkazy

Catinaccio
Sèn Jan di Fassa

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 15