Jablonec nad Jizerou - Kamenec - aktuální report z 18.02.2018 - SNOW.CZ

Jablonec nad Jizerou - Kamenec | aktuální report z 18.02.2018

Jablonec nad Jizerou - Kamenec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Jablonec nad Jizerou - Kamenec:
autor: jilk
hodnocení:
návštěva od: 18.02.2018 do: 18.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V neděli jsme poprvé navštívili středisko Kamenec. Nečekali jsme žádný zázrak, ale nakonec jsme si zalyžovali lépe než předešlý den v Rokytnici. Ledových ploten zde bylo mnohem méně a fronty téměř žádné. Celkově doporučujeme a určitě se sem ještě někdy vrátíme.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě červené a jedna modrá. Sjezdovky velice pěkné a docela dlouhé. Nahoře sice mírnější (spíše modrá náročnost), ale zato krásně široké pro carvingový oblouk.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k nadmořské výšce je zde méně přírodního sněhu (cca 10 až 20 cm), což však plně nahradili technickým. Obě červené vysněžené a upravené naprosto dokonale, ve vynikajícím stavu až do odpoledne, pouze v prudších pasážích se vytvořilo pár ploten.
Modrá měla nejméně sněhu, asi nemá zasněžování(?). Prosvítala tráva a upraveno jen na šířku dvou roleb. Díky tomu zde téměř nikdo nejezdil, takže i v 15:30 se jelo po manšestru.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní kotva a doplňková poma v horní části. Naprosto dostačující. Na pomě byla dopoledne menší porucha, ale již za půl hodiny byla odstraněna. Vlekaři ochotní, pomáhali dětem a začátečníkům. Zázemí dostačující – WC dole i nahoře, půjčovna, servis.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Sice byla neděle a hlavní sezóna, ale na zalidněnosti to nebylo vůbec poznat. Na kotvu se čekalo pouze dopoledne a to maximálně 3 až 4 minuty. Poma bez fronty celý den. Díky širokým sjezdovkám a nízké kapacitě vleků máte při sjezdu vždy dostatek prostoru. Dokud zde nepostaví lanovku, tak k přelidnění sjezdovek nemůže nikdy dojít.

Občerstvení a aprés-ski:

Samoobslužná restaurace u dolní stanice a bistro nahoře, které jsme vyzkoušeli. Ceny nízké, sortiment spíše jednodušší – fazolová polévka, klobása, párek v rohlíku atd. Nic oslňujícího, ale stačilo. Jenom škoda, že horní občerstvení nemá více venkovních stolů s výhledem.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava bez problému, parkoviště zdarma.

+ plusy

  • Široké a perfektně upravené sjezdovky
  • Nízká zalidněnost i o víkendu
  • Přiměřené ceny permanentek
  • Sleva 1+1 SNOW

- mínusy

  • Na vleku si neodpočinete
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.03.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: skiwelt
hodnocení:

Zhejčkáni alpskými středisky jako je Kronplatz, Alta Badia, Tre Cime či třeba "jen" rakouské Hintersee, vyrazili jsme s přítelkyní na český Kamenec. I přes vzdálenost okolo 200 km z Příbrami jsem se rozhodl toto středisko na den zkusit. Hlavním důvodem byla především menší očekávaná zalidněnost vzhl...

zobrazit celý report

19.02.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: lopata12
hodnocení:

Středně dobré středisko pro dospělé, ale minimálně pro děti. Projeli jsme všechny sjezdovky, výborně upravené, podpořené výborným počasím a teplotou.

zobrazit celý report

23.02.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: JenaJena
hodnocení:

Poprvé za všechna ta moje lyžařská léta jsem dnes sjezdařila na Kamenci nad Jabloncem nad Jizerou. Bylo to díky SNOW 1+1, takže jsme tam byli poprvé dva. Trochu jsem váhala, několikrát cestou kolem jsem viděla jen zaparkovaná auta u silnice a dolní část skiareálu ve stínu pod silnicí. Obavy jsem měl...

zobrazit celý report

15.02.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Přiznám se, že původně jsem dnes ani neměl v úmyslu jet lyžovat, ale po tom, co jsem si u snídaně pustil ze záznamu olympijský sjezd z Koreje, tak bylo jasno. Zhruba v půl deváté jsem si vytiskl zaplacený skipas přes Skipasomat a o hodinu později již lyžoval v Jablonečku na Kamenci. A byla to dobrá ...

zobrazit celý report

13.02.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: mejdlo
hodnocení:
Dnes krásné slunečné lyžování na promrzlém podkladu, kdy svah vydržel tvrdý celý den. Ideální podmínky. Během dne se vytvořila menší vrstva nastrouhaného firnu, která nebyla vůbec na škodu. Jediná kaňka na celém dni bylo polední občerstvení v dolní stanici. Obsluha nestíhala nápor a na klobásu jsem čekal přes půl hodiny. Myslím, že je to hodně. Při dotazu, za jak dlouho, jsem dostal ještě málem vynadáno.

19.01.2018  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Naše první návštěva Kamence v Jablonci nad Jizerou se povedla na jedničku. V předchozích dnech hodně sněžilo, takže byly upraveny všechny 3 tratě, úprava tratí dobrá, stav sjezdovky až do konce denního lyžování zcela OK. Návštěvníků bylo totiž v pátek docela málo. Tratě jsou příjemně široké, profil trochu proměnlivý a tedy zábavný. V provozu byla kotva, vlek v horní pasáži nejel, což vzhledem k počtu lyžařů na svahu nebylo potřeba. Odhadem bylo na svahu skoro více trénujících závodníků (řekl bych, že i Milana Trnku se synátory jsem z vleku jednou zahlédl) než nás rekreantů. Občerstvení dole i nahoře v provozu, jídla v dolní restauraci velmi chutná. V rámci logistiky jsme zapomněli dětem doma přilby, takže jsme prubli i místní půjčovnu, která je pěkně vybavená. Parkování přímo u hlavní silnice kousek od vleku.

29.12.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Předsilvestrovské lyžování na Kamenci v Jablonečku. Abychom využili kupon ze SNOW, vyrazili jsme nakonec sem. Věděl jsem, že sněhová pokrývka utrpěla po oblevě, přesto jsem možná čekal, že poslední dva dny, co mrzlo, že něco místní nasněží. To se moc nestalo, nebyla to dnes žádná hitparáda, no člově...

zobrazit celý report

19.02.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: MMARP8
hodnocení:

Jablonec nad Jizerou – Kamenec je příjemné menší středisko na pomezí Jizerských Hor a Krkonoš, vzdálené od Prahy asi 90 minut. Najdete v něm dvě červené sjezdovky obsluhované kotvou, jednu modrou sjezdovkou s pomou, několik překážek ve snowparku a malinkaté dětské hřiště. Nechybí občerstvení, půjčov...

zobrazit celý report

13.02.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: chodera
hodnocení:

Krakonoš nám sliboval na pondělí sluníčko. Ráno teploty pod bodem mrazu, to je ideální den pro půldenní lyžování. Vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám jsme nejeli o víkendu a taky jsme hledali spíše nějaké menší středisko. Volba padla na Kamenec. Tam jsme ještě nebyli, jen jsme měli trochu stra...

zobrazit celý report

12.02.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: f.gajdos38@gmail.com
hodnocení:

Jedno z menších středisek, kde se opravdu vyplatí zajet na lyžovačku! Zajet se zde vyplatí jednak pro relativně dlouhou sjezdovku, tak pro bezkonkurenční cenu za celodenní skipas. Navíc s víkendovou akcí zapůjčení skialpoveho vybavení s parádním výšlapem a mini lavinovým kurzem, kde jsme pomocí sond...

zobrazit celý report

20.01.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: millko
hodnocení:
Vsechny sjezdovky vyborne upravene, malo lidi (ctvrtek) a krasne pocasi. Luxusni lyzovacka. Jednodenni skipas za 290 Kc (zakoupen pres Skipasomat.cz).

06.01.2017  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Jako předkrm na víkendovou lyžovačku jsme si vybrali menší krkonošské středisko Kamenec v Jablonečku, jehož návštěva byla umocněna akcí časopisu SNOW, a to nákupem permanentky 1+1 zdarma. Po vydatné sněhové nadílce psali zdejší, že je komplet vše v provozu, tak jsme to jeli vyzkoušet. Sníh byl výbor...

zobrazit celý report

31.12.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: finn
hodnocení:
Krásné počasí. V provozu červená I, výborně připravená. Lyžařů přiměřeně, jezdilo se rovnou k turniketům. Pohodová lyžovačka.

23.03.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Dva dny volna a snaha o jedno z posledních lyžování sezóny 2015/16 nás zavedla stranou od hlavních lyžařských středisek, do malebného městečka Jablonec nad Jizerou a místního lyžařského areálu Kamenec.

zobrazit celý report

02.03.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Dopoledne ve Vysokém, odpoledne v Jablonci nad Jizerou aneb mini lyžařská houpačka na okraji Krkonoš, což umožňuje společný skipas mezi oběma středisky. Škoda, že spolupráce není dokonalá a chybí skibus či mikrobus, který by párkrát za den lyžaře převážel. Není úplně pohodlné vše sundat a mezi střed...

zobrazit celý report

31.01.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Tentokrát jsem si menší krkonošské středisko "Jabloneček" vybral na večerní lyžování. Co se "večerka" týče, tak zdejší osvětlená hlavní sjezdová trať patří s délkou 1 200 metrů mezi ty delší v České republice. Opustil jsem deštivé Podkrkonoší a spolu s několika desítkami lyžařů vyrazil i v této praz...

zobrazit celý report

24.01.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: OtaR
hodnocení:

Poblíž věhlasnějších areálů jako je Rokytnice či Harrachov narazíme na sympatické lyžařské středisko Jablonec nad Jizerou. Je to takový příbuzný sousedního Vysokého, ale pro mě má "Jabloneček" víc plusových hodnot, jelikož je delší a širší než jeho soused.

zobrazit celý report

17. - 18.01.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Po nemastném neslaném (tedy nesněhovém) začátku lyžařské sezóny jsme s kolegou vyrazili otestovat lyžařský areál Kamenec v Jablonci nad Jizerou. Naší návštěvě dominovalo slunečné počasí a minimum lyžařů umocňovalo pocit z výtečné lyžovačky. Na Kamenci evidentně sjezdovky upravovat umí!

zobrazit celý report

10.01.2016  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: Edasek
hodnocení:

Ráno mě příjemně překvapil počet lidí. Totiž až na pár oddílů s pár jedinci tam nebyl skoro nikdo. Byl jsem letos poprvé na lyžích a vzhledem ke sněhovým podmínkám jsem si nemohl nějak obzvlášť stěžovat. Ceny jsou celkem příznivé. Za 3 hodiny jsem dával 390 Kč + 50 Kč jako zálohu na čip, kterou mi p...

zobrazit celý report

23.02.2015  | Jablonec nad Jizerou - Kamenec

autor: davidk
hodnocení:
Kamenec jsem si vybral, protože jsme měli kousek odtud rezervovaný pobyt v akci. Lákaly mě dvě červené sjezdovky o víc než 1 000 metrech. Shněhové podmínky ráno výborné, ale bohužel jen na hlavní červené. Druhá je na tom hůře a již ráno byly vidět ledové plotny. Lidí bylo málo, fronty skoro žádné. V provozu byl i malý vlek na modré. Jediné, co kazí dojem, je kotva, možná jsem zhýčkaný, ale 1 km na kotvě neni nic moc.
Další reporty ze střediska: Jablonec nad Jizerou - Kamenec