Bad Hindelang - Oberjoch - aktuální report z 07.03.2018 - SNOW.cz

Bad Hindelang - Oberjoch aktuální report z 07.03.2018

  průměrné hodnocení:

Německo Německo - Bavorsko

Bad Hindelang - Oberjoch - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.03.2018 do: 07.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Oberjoch jsme vůbec neznali a tak proč ho nevyzkoušet na Superschnee skipas? A vůbec toho nápadu nelitujeme. Zatímco počasí v domovském Sonthofenu se mračilo a hlavně pěkně pršelo, tak stoupání do Hindenlagu změnilo počasí na pravou zimní chumelenici. Zaparkovali jsme ráno na prázdném bezplatném parkovišti u Weidhangalpebahn a vyrazili na kopec. Přivítaly nás krásně prašanem zasypané sjezdovky a tak první jízdy jsme si užili v netknutém bílém sněhu. Z pohledu od silnice vpravo je centrum obce a více lyžařů a čím dále doleva, tím méně lidí a lepší sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí dostatek sjezdovek a netřeba se bát červených barev, protože některé by mohly být i modré. Podél Grenzwiesen bahn vede pěkná červená 2 s příjemným červeným sklonem a dá se na ní krásně kroužit oblouky. Červená 3 na opačné straně byla ovšem zcela neupravena. Jako zcela poslední je po užším začátku krásná široká červená 1, která by mohla být i modrá, škoda jen plochého dojezdu. Červená 4 je jen spojka. Červená 5 je také široká pěkná sjezdovka s dojezdem lesní cestou. Červená 7 je poctivá červená sjezdovka, kterou si oblíbí sportovnější lyžaři. Červená 8 je zase spojka mezi lanovkami, ovšem opačný směr jsme ani podle mapy v terénu nenašli:-D. Červená 9 a 10 jsou poctivé červené, ale užší sjezdovky. Černá 11 byla uzavřena pro trénink. Červená 13 je pěkná široká červená a pak zde jsou široké dětské louky modré barvy 12, 14 a 15 a ideální pro rodiny a děti.

Sněhové podmínky:

Velmi dostatečně zasněžené svahy přírodním sněhem okořeněné čerstvým prašanem. Po obědě ale samozřejmě díky jaru v pravé části areálu nahrnutý sníh a muldy. Levá část držela pěkně i po obědě.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky bez chyby. Krom jedné kotvy vše s bublinou, a krom Iselerbahn i vše vyhřívané! I Schwandenbahn u dětských sjezdovek, ta bez držení nohou.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Levá část skoro prazdná - vrchol obsazenosti, když s námi dvěma někdo jel na šestce... Pravá část areálu tak střední, ale bez čekání.

Občerstvení a aprés-ski:

Využita chata Erdinger alpe, ceny německé...

Doprava do střediska a parkování:

Pokud dojedete na začátek Hindenlangu, zde se platí, pod lanovkou A a B parkoviště zdarma. Doprava v pohodě.

+ plusy

 • Superschnee skipas
 • Široké červené sjezdovky
 • Vyhřívané sedačky
 • Obsazenost
 • Severní svahy

- mínusy

 • Cena skipasu
 • Ploché dojezdy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Bad Hindelang - Oberjoch