Jasper Marmot Basin - aktuální report z 26. - 27.04.2018 - SNOW.CZ

Jasper Marmot Basin | aktuální report z 26. - 27.04.2018

Kanada Kanada

průměrné hodnocení Jasper Marmot Basin:
autor: volcano
hodnocení:
návštěva od: 26.04.2018 do: 27.04.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem byl velice milým překvapením. Určitě jsme neočekávali tak kvalitní, rozlehlé a moderně vybavené středisko, jakým Jasper určitě je. Na úplný konec sezóny byly sněhové podmínky naprosto fantastické. Výhledy na krásný NP Jasper při dobrém počasí jsem se snažil zachytit, ale naživo byly doslova jedinečné. Středisko bych označil jako to nejvíce podobné evropským ze všech kanadských.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky mi na Kanadu zde přišly extrémně široké a velice pěkně urolbované, což tady rozhodně není pravidlem! Na úplný konec sezóny byly sněhové podmínky na všech sjezdovkách vynikající. Sjezdovky rovnoměrně rozložené od začátečnických až po černé, myslím, že každý by si tu určitě našel své. Nejvíce mě ale překvapily podmínky ježdění mimo sjezdovku, protože terénu zde bylo více než dost a v budoucnu bych se určitě rád vyrazil na powderday. Po menším hiku jsou na dosah opravdu krásné svahy a celé hřebeny!

Sněhové podmínky:

Byly jsme zde na úplný závěr sezony, středisko operuje do 6. 5. a sněhové podmínky byly všude velmi dobré, odpoledne při vysoké teplotě kolem 17 st. už to opravdu teklo. Nicméně je vidět že rolbaři zde odvádějí opravdu precizní práci, protože nejen že bylo vše perfektně rovné, ale nikdo nic nevykukovalo, nebylo nikde vydřeno… ani dole!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky bych zde asi po Whistleru označil za skoro nejlepší, co jsem v Kanadě zatím viděl. Téměř vše jsou rychlé čtyřsedačky a komfort bych skoro přirovnal k evropským střediskům. Zázemí je zdejším standardem, klasická táckárna, kavárna a jedna restaurace v hlavní lodgi a uprostřed kopce ještě jednou to samé znova.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nemohu posuzovat, byli jsme zde v týdnu a ke konci sezony, takže byla téměř nulová!

Občerstvení a aprés-ski:

Viz výše klasická táckárna, kavárna a jedna restaurace v hlavní lodgi a uprostřed kopce to samé znova. Po uzavření resortu se zde až na vyjímky nic nekoná a apres-ski skoro neznají.

Doprava do střediska a parkování:

Cca 20km od dálnice celkem slušnou asfaltkou je u střediska vysazovací parking a už zde je šotolinka… Co je opravdu nejhorší na tomto středisku, jsou hliněnné a štěrkové parkingloty, které jsou umístěné nad hlavní lodgí v terasách a popravdě je to ostuda tak pěkného střediska, vše plavalo, ráno zmrzlo, odpoledne vše v bahně, tohle zde inženýři moc nevychytali.

+ plusy

  • moderní 4sedačky skoro všude
  • šíře a upravenost sjezdovek
  • široké možnosti na freeride
  • na Kanadu přijatelná cena 95 CAD, se slevami se pohybujete 50 až 75 CAD na den

- mínusy

  • parkoviště daleko v protisvahu a ještě se hooodně zašpiníte

Zajímavé odkazy

https://www.skimarmot.com


Diskuze: Jasper Marmot Basin

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Lyžařské zájezdy

Hotel eva Village
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 343 Kč/os.
Hotel Schwarzer Adler
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 6 491 Kč/os.
Residence Villa Feleit
Orientační cena za noc vč. skipasu 692 Kč/os.