Istebna - Zagroň - aktuální report z 01.12.2018 - SNOW.CZ

Istebna - Zagroň | aktuální report z 01.12.2018

Reporty umožňují sdílet aktuální a praktické zkušenosti lyžařů z navštívených středisek.

Polsko Polsko - Beskidy

průměrné hodnocení Istebna - Zagroň:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 01.12.2018 do: 01.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsme se přeci jen dočkali. S první vlnou mrazíků jsme začali sledovat webky blízkých středisek a s radostí jsme zjistili, že kolegové za hranicí se toho opravdu nebojí. Zatímco na české straně sdílí střediska na fejsbuček, jak rozváží po polích sněžná děla, či na kamerách vidíme zatím prázdná lana bez sedaček či kotev, v Polsku po celý týden chrlila snažná děla bílé zlato. Až do čtvrtku to vypadalo, že to do víkendu nestihnou, ale v pátek se objevila informace, že se v sobotu rozjíždí "kolej linowa". :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byla samozřejmě jen hlavní modrá sjezdovka, která však má konstantní sklon i dostatečnou šířku, díky čemuž je ideální pro děti na rozlyžování po letní pauze.

Sněhové podmínky:

Zasněženo bylo samozřejmě jen umělým sněhem, nicméně vrstva byla souvislá a sjezdovka byla velmi dobře připravena. Díky opravdu velmi nízkému počtu lyžařů byla ve skvělém stavu po celou dobu naší návštěvy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu byla pouze hlavní 4sedačková lanovka s nástupním pásem, která však vzhledem k minimu návštěvníků jela o trochu pomaleji než obvykle.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve středisku jsme byli téměř sami. Jediní, komu se bylo třeba vyhýbat, byli nelyžaři s bobama u dojezdu, které však obsluha brzy odsunula za plot.

Občerstvení a aprés-ski:

Pod sjezdovkou byla otevřena restaurace a stánek s grilovanými sýry.

Doprava do střediska a parkování:

Z centra Istebne je položen nový asfalt, bohužel je "opraveno" i parkoviště u cesty, kde je velmi úzký vjezd. Bude se ucpávat a všudypřítomná hlína se s plusovými teplotami a deštěm změní v bahenní lázeň.

+ plusy

  • 1. otevřené středisko v Beskydech
  • Téměř žádní návštěvníci
  • Připravenost tratě

- mínusy

  • Nic
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01.02.2019  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Předpověď zněla jasně - v pátek odpoledne přijde vichřice a na víkend obleva. Proto bylo potřeba při pátku, kdy měli junioři volno, někam vyrazit. Nejprve jsme zvažovali některé z našich středisek, ale nakonec jsme kvůli termínu pololetních prázdnin zvolili po měsíci zase polskou Istebnou. A když js...

zobrazit celý report

16.12.2018  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Vzhledem k tomu, že naše oblíbená menší beskydská střediska se stále "chystají na novou sezónu" a většinou teprve začínají zasněžovat, vydali jsme se v neděli opět cca 6km za polskou hranici do Istebne.
Tentokrát jsme chtěli zakotvit ve středisku Zloty Groň s odpojitelnou šestisedačkou, ale poté,...

zobrazit celý report

10.03.2018  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme vyrazili za pomalu mizejícím sněhem do Beskyd na polskou stranu. Pro brzké ranní polyžování jsme vybrali středisko Zagroň v Istebné, kde se jezdí už od osmé hodiny ranní. Předpověď sice předpovídala noční teploty pod nulou, ale známe meteorology, až tak do puntíku se nesplnila, a navíc rán...

zobrazit celý report

27.01.2018  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Po delší době jsme dnes vyrazili zalyžovat si do Polska. Protože jsem bral obě děti, zvolil jsem osvědčený areál v Istebne - Zagroń, který má pro děti velmi příjemnou širokou modrou sjezdovku s konstantním sklonem a čtyřsedačku s nástupním pásem.

zobrazit celý report

05. - 06.01.2018  | Istebna - Zagroň

autor: MarkiL
hodnocení:

Středisko vhodné pro rodiny s dětmi blízko česko-polských hranic. Dobrý lyžař by se tam nudil. Pro zdatnější doporučuji spíše Zlaty Groň, který je cca 1 km odtud, je tam sjezdovka trošku prudší. My jsme byli s dítětem a bylo to fajn. Cesta z Frýdku-Místku trvala cca 50 min.

zobrazit celý report

04.03.2017  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Pro dnešní jarní lyžovačku jsme si vybrali středisko v polské Istebne, kde jsme byli zatím vždy maximálně spokojeni, protože nabízí ideální rovnou modrou sjezdovky pro našeho nejmladšího lyžaře. Vzhledem k teplotám, které panují, jsem čekal, že už to nebude tak nějak ono, avšak po příjezdu bylo vidě...

zobrazit celý report

12.02.2017  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsem po ránu navlékl kindery do lyžařského a vyrazili jsme k našim severním sousedům zkontrolovat, jak to u nich vypadá se sněhem. Zvolili jsme pěkné středisko Zagroň v Istebně a rozhodně jsme nelitovali. Zatímco u nás byl vzduch na rozhraní 5 až 6, na sjezdovce nás uvítalo nádherné počasí a po...

zobrazit celý report

30.12.2016  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Po pozitivních zkušenostech z minulé návštěvy jsme se rozhodli, že znovu vyrazíme na Zagroń, který je ideálním střediskem pro naše malé závodníky. Nakonec se k nám přidali další známí s dětmi, takže se nás tam sešlo asi 20. :-)

zobrazit celý report

18.12.2016  | Istebna - Zagroň

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Toto středisko jsme si vybrali hlavně z důvodu jednoduché modré sjezdovky, protože jsme vyrazili i s pětiletým synem, začátečníkem. Ukázalo se to jako velmi dobrá volba a oproti minulému lyžování na prudší sjezdovce měl z těch pár hodin na sjezdovce mnohem lepší zážitek.

zobrazit celý report

04.03.2016  | Istebna - Zagroň

autor: LBS
hodnocení:

Den po návštěvě bukoveckého Kempalandu jsme se vypravili asi o 7 km dál, hned za polskou hranici do obce Istebna, kde se nachází další malý areál s názvem Zagroń. Jeho sjezdovky jsou převážně značeny modrou barvou (kromě jedné), jsou dostatečně široké, takže jsou ideální pro rodiny s dětmi.

zobrazit celý report