Piancavallo - aktuální report z 20. - 23.12.2018 - SNOW.cz

Piancavallo aktuální report z 20. - 23.12.2018

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

Piancavallo - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Ferry
 • hodnocení:
 • návštěva od: 20.12.2018 do: 23.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko jsme znali cca deset let, kdy jsme jezdívali každoročně. Vzhledem k hodně výhodné ceně za balíček (ubytování, polopenze, permanentky) jsme si pobyt objednávali již v létě a Piancavallo opět nezklamalo. Je to menší středisko, které má svůj genius loci a kdo si ho oblíbí, ten se sem bude vždy rád vracet.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde všech druhů obtížnosti. Vybere si každý, však se zde v minulosti jezdil světový pohár ve slalomu, kde dokonce zvítězila naše Jana Šoltýsová Gartnerová. Charakter svahů, jejich rozmístění ve středisku i různá náročnost opravdu uspokojí všechny od začínajících dětiček po náročné i závodníky.

Sněhové podmínky:

Se sněhem byl problém. Předpokládaný termín otevření střediska pro letošní sezónu se několikrát posunoval a my měli obavy, aby středisko zprovoznili do našeho příjezdu, což se nakonec podařilo tři dny před naší návštěvou a v provozu nakonec bylo celé středisko, takže paráda.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Od dob, kdy jsme sem jezdili každou sezónu, se nic moc nezměnilo, tudíž neočekávejte nějaké moderní vleky. Nový byl jen jeden přibližovací pás. Leč vzhledem k charakteru střediska (něco přes 20 km sjezdovek) si troufnu tvrdit, že kapacitně je vše dostačující. Dokonce se nám podařilo bydlet pár metrů od vleků, což v Itálii není častým jevem, tak si věru stěžovati nemůžeme. :-D

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k začínající sezóně zde bylo minimum lyžařů a nikde jsme nestáli žádnou frontu. Až v neděli přijelo více lyžařů, ale to se u vleků nijak výrazněji neprojevilo. Takže téměř prázdné sjezdovky a lyžování bez strachu ze srážky s jiným lyžařem.

Občerstvení a aprés-ski:

Možnost občerstvení na svahu je vzhledem k velikosti střediska dostačující. Jedná se celkem o čtyři možnosti, každá jiného charakteru. V době našeho pobytu byla ta největší a nejnovější občerstvovna na horní stanici lanovky zavřená, ale vzhledem k počtu zde lyžujících jsme nikde nestáli fronty a vše probíhalo více než hladce.

Doprava do střediska a parkování:

Jízda podle navigace bezproblémová, až na poslední úsek, kde před serpentinami byla sice značka oznamující neprůjezdnost, ale nikde nikdo, silnice prohrnutá, tak jsme jeli dál, až nás zastavili místní silničáři s tím, že likvidují spadlý strom přes silnici. Ochotně sjeli s námi (před námi, aby se nic nestalo) před označený úsek a vysvětlili, jak se do střediska dostat. Zajeli jsme si 30 km, ale pak již bylo vše OK. Parkování přímo u hotelu a vzhledem k minimu ubytovaných žádný problém. Místa přehršle.

+ plusy

 • Rodinné středisko, kde své děti nestratíte
 • Nabídka svahů různé obtížnosti
 • Vstřícnost všech místních
 • Ceny oproti Rakousku
 • Genius loci

- mínusy

 • Menší středisko
 • Jinak nelze hanit, je to krásný kus nám dosažitelného světa jak vzdáleností, tak finančně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Kyčerka

Kyčerka

Kyčerka

Kyčerka

Kyčerka

Kyčerka

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 7