Bjelašnica - Malo Polje - aktuální report z 24.12.2018 - SNOW.cz

Bjelašnica - Malo Polje aktuální report z 24.12.2018

    průměrné hodnocení:

Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina

  • autor: korsičan
  • hodnocení:
  • návštěva od: 24.12.2018 do: 24.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návštěvu tohoto odlehlého střediska jsme pojali jako poznávací den s tím, že když bude hezky, tak se sklouzneme. Bohužel se na Štědrý den dost oteplilo, tak z toho nakonec nic nebylo. Ve středisku jsme byli úplně sami a lanovka nejela. Ovšem pokud by jsme si zakoupili skipas, tak by nám sedačku pustili! Chtěl jsem do toho jít, ale zbytek rodiny byl proti... :-) Lyžovat úplně sám ve středisku, navíc se sedačkovou lanovkou, to se mi ještě nikdy nepoštěstilo. Pokud se tam ještě někdy v tomto termínu dostanu, tak si tam pojedu zalyžovat, i kdyby na sůl nebylo!
Sjezdovky jsou součástí olympijského areálu, kde se skákalo na lyžích. Pavel Ploc tam vybojoval bronz na můstku K90. Bohužel je areál v dost špatném stavu a je vidět, že na zlepšení nejsou peníze.
O kousek vedle je středisko Veliko Polje, kde se zase běhalo na lyžích a konal se tam biatlon. Tam se na rozdíl od skokanského areálu mohutně rekonstruuje. Je tam z podzimu nově vyasfaltovaný kompletní olympijský běžecký okruh, tak rekonstruovaný původní hotel s restaurací. Bylo tam celkem dost běžkařů a celý areál je moc pěkný.
Za války v roce 1993 vyhořelý hotel Igman je ještě kousek vedle, ale beze změn. Nikdo ho v létě opět nekoupil, takže pokud by měl někdo zájem, tak za 5 milionů BM (65 mil. Kč), je váš! :-) Je to neuvěřitelná stavba a musel to být překrásný hotel. Zajímavá je vnitřní krápníková výzdoba, jak se při každém dešti a tání sněhu z betonu louhují minerály. Jsou tam k vidění jak stalagmity, tak stalagtity.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velké sjezdovky jsou pouze dvě, něco nad kilometr. U lanovky je kratší a ve spodní části dost prudká, ta vzdálenější je delší a mírnější. Dále je tam několik cvičných dětských vleků, některé i dost dlouhé, vějířovitě rozložené naproti skokanským můstkům. Pro děti to musí být ráj.

Sněhové podmínky:

Po oblevě nic moc. Spodní prudká část sjezdovky u lanovky už prosvítala, ale na té vedlejší sjezdovce bylo sněhu dost. Ovšem za deště se mnou nikdo z rodiny lyžovat pochopitelně nechtěl.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko je obsluhováno dvojsedačkou z roku 1983, která byla postavena pro potřeby ZOH 1984 v Sarajevu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nikdo, jen nás pět!

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Z Jahoriny je to po takové naší běžné okresce přes hory 45 minut. Cesta pohledy do krajiny moc pěkná, slušně upravená, jen sem tam díry, ale jinak bez problémů.

+ plusy

  • Nikde nikdo
  • Opravdu levné lyžování

Diskuze: Bjelašnica - Malo Polje

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy