Sihly - Radegast - aktuální report z 12.01.2019 - SNOW.cz

Sihly - Radegast aktuální report z 12.01.2019

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Sihly - Radegast - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: LBS
  • hodnocení:
  • návštěva od: 12.01.2019 do: 12.01.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ke konci loňské sezóny jsme navštívili skiareál TJ Radegast pod Visalajema a moc se nám tu líbilo. Sice kratší svah, ale s příjemným sklonem, málo lidí a pěkně upravená sjezdovka. O tom všem jsme si dnes mohli jen nechat zdát a po pár jízdách, které jsem si vyhodnotil jako poměrně kolenům nebezpečné, jsme to zabalili a sjezdovku spíše připomínající rozbouřenou vodní hladinu jsme opustili.
Na člověka tu dýchá nostalgie starých časů, kdy měli lidé na horách k sobě tak nějak blíž, svahy nebyly tak často přežehlovány rolbami a milovníci lyžování se s tím vším vyrovnali. Ti, kteří prošli touto školou, sjížděli severní sjezdovku na Lysé a tahali se s lyžemi od vlakových stanic a autobusů, se nám, zmlsaným produktům dnešní doby, musí smát. Píšu to proto, že jsem dnes s obdivem hleděl na zarostlého, vousatého postaršího horala, který přes tyto muldy doslova létal, jak kdyby se vznášel. A myslím, že jsem nebyl sám. Žádná extra výbava, žádné helmy, brýle, páteřáky, serepetičky, jen starý svetr a radost ze života. Jedna vločka je dnes pro něj.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Najdeme zde jen jednu 500 m dlouhou, širokou sjezdovku s poměrně konstantním sklonem, kterou bych zařadil někde k prudším modrým sjezdovkám. Podle infotabule to vypadá, že bývá v provozu v pátek, sobotu a neděli.

Sněhové podmínky:

Teplota byla kolem nuly, takže jsme zde tentokrát natrefili na totálně rozbitou sjezdovku, kde se střídaly hluboké výmoly s vysokými muldami těžkého nakypřeného sněhu. Děcka se od počátku trápily a několikrát jsme byli svědky nepříjemných pádů ostatních lyžařů.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vlek jel plynule a bez zastavování, bez front, ale dostat se k němu byl téměř nadlidský výkon. Turnikety mají čtecí zónu na opačné straně, než bývají skipasy v rukávu. Navíc vyžadovaly velmi těsný kontakt, takže až po několika sekundách leštění turniketu rukávem jsem konečně prošel. U dětí to bylo ještě horší. Nakonec musely skipasy vytáhnout a před vlekem jsem jim je rozdával a po průchodu zase sbíral.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí málo, provoz byl plynulý.

Občerstvení a aprés-ski:

Nic jsme nenašli, asi 2 km od vleku je hotel Visalaje, kde je, jak předpokládám, otevřeno.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta s uježděným sněhem prohrnuta, místy i posypána.

+ plusy

  • Snad jen málo lidí

- mínusy

  • Sjezdovka kaput :-)
  • Problematické turnikety
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

San Pellegrino

San Pellegrino

SNOW tipy