Stříbrná - Lišák - aktuální report z 21.02.2019 - SNOW.cz

Stříbrná - Lišák aktuální report z 21.02.2019

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Stříbrná - Lišák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: sylva2005
  • hodnocení:
  • návštěva od: 21.02.2019 do: 21.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Areál se nachází v Krušných horách, prakticky u hranic s Německem, v obci Stříbrná, kousek za Kraslicemi. Jako dítě (před 30 lety) jsem tu trávila prakticky každé vánoční a jarní prázdniny, a tak jsem jsem byla zvědavá, jak to tu vypadá nyní. Jedná se o menší areál, s kotvou a malou pomou pro děti.
Cesta z Prahy trvá cca 2,5 hodiny, takže ideální je jet sem na prodloužený víkend, prázdniny a střídat lyžování tady a na sousední Bublavě. Pokud hledáte rodinný areál bez lidí, upravené sjezdovky, nízké ceny permic a přežijete trochu retro atmosféru - jeďte do Stříbrné!

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí rozmanitou nabídku sjezdovek. U pomy (na pravé straně od kotvy) je dětský areál se zelenou sjezdovku pro začátečníky. Nalevo od kotvového vleku je 800 m dlouhá, široká červená sjezdovka, napravo pak černá sjezdovka, která se záměrně neudržuje, lze využít k freeridu - nezkoušela jsem, již za mého dětství to byl slušný “hardcore”.
Pro začínající lyžaře a děti vede seshora ještě modrá sjezdovka Turistická, která je mírná a pozvolná, délka 1 200m. Červená, modrá i dětská sjezdovka je udržovaná rolbou.

Sněhové podmínky:

Sněhu je tento rok v Krušných horách nebývale hodně, i přes teploty nad nulou sníh drží. Ráno je lehce přimrzlý, přes den měkne a firnovatí. Ještě chvíli se určitě jezdit bude, nejsem si ale jistá, zda v tomto areálu mají sněžná děla, sezóna bude asi kratší než na sousední Bublavě.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kotvový vlek je moderní, rychlý. Malá poma pro děti taktéž dostačující.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Kdo hledá areál bez lidí, ať jede do Stříbrné. Tento týden, kdy měla Praha prázdniny, Němci prázdniny, tak nikde nikdo, fronty žádné, vlek poloprázdný. Za 250 Kč na den (cena permice pro dospělého) si s dětmi zalyžujete do aleluja. Ideální místo pro lyžařské kurzy. Za málo peněz hodně muziky.
Bohužel hodně lidí přetáhla sousední Bublava díky sedačkové lanovce (která ale má taky své mouchy a tento týden měla výpadky) a zasněžování sněhovými děly.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je během provozní doby a dle zalidněnosti otevřeno občerstvení se základní nabídkou. Pro jistotu doporučuji vybavit se svačinou... 😀 Záchod je k dispozici jeden - chemický...

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy je to cesta dlouhá přes Karlovy Vary, Sokolov, Kraslice a odtud do Stříbrné. Parkování v blízkosti areálů zajištěno a zdarma.

+ plusy

  • Malý rodinný areál
  • Prakticky bez lidí
  • Upravené sjezdovky

- mínusy

  • Z Prahy je to bohužel daleko
  • Trochu retro areál na málo frekventovaném místě

Zajímavé odkazy

www.lisakstribrna.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

Přemyslov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 4