Weisssee - aktuální report z 24. - 28.02.2019 - SNOW.cz

Weisssee aktuální report z 24. - 28.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Weisssee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Rob64
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.02.2019 do: 28.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ve Vysokých Taurech nedaleko rušnějších a známějších středisek, asi 30 km od Zell am Zee, se nachází malé lyžařské středisko, které se vyznačuje "rodinnou pohodou". Strávil jsem zde jarní prázdniny se svojí sedmiletou dcerou a byli jsme velmi spokojeni, jak se sněhovými podmínkami (udávalo se 285 cm sněhu na vrcholu), tak počasím a ubytováním v obřím horském hotelu Rudolfshütte v nadmořské výšce 2 315 m n. m. Čekalo nás dle ski mapy 23 km naprosto dokonale připravených sjezdovek převážně červeného značení. Úžasná panorámata s azurově modrou oblohou a teplotou mírně nad nulou zaručovaly ideální lyžařské podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravené, široké sjezdovky "dálničního" typu. Sjezdovky jsou převážně červené s příjemným sklonem a délkou. Modrých se zde moc nenalézá, snad jen jedna asi 700 metrů dlouhá u hotelu Rudolfshütte. Ve střední části střediska je dětský Kinderland pro začátečníky a malé děti. Je zde jedna černá sjezdovka, kterou si velmi oblíbila moje dcerka Anetka :-). Pisty byly skoro po celý den nerozježděné, sníh dobře držel, jen poslední den (středa 28. 2.) byla spodní prudší pasáž dojezdu na trati Tauernmoos trochu rozoraná vzhledem k jihozápadní orientaci. Ostatní sjezdovky byly ve stínu, takže držely až do odpoledních hodin pevné.

Sněhové podmínky:

Naprosto perfektní, nemám jediného negativního slova. :-D Na sjezdovkách se nalézalo od 60 do 285 cm přírodního sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tady bych byl lehce kritický, ale chápu, je to daň za tohle "neobjevené" středisko. Zde se moc neinvestuje do lanovkového parku, proto si středisko může dovolit cenu za dospělého v sezóně za 35 eur. Obsluhu zajišťuje celkem rychlá páteřní kabinka pro šest osob ze spodní stanice v nadmořské výšce 1 482 m n. m. přes Mittelstation v 1 742 m n. m. až na konečnou u hotelu Rudolfshütte ve výšce 2 300 m n. m. Na vrchol střediska Weissee vás dopraví zastaralá a pomalá dvojsedačka. Celou cestu jsem si natočil na kameru a trvala 13 minut! Svižnou čevenou trať Tauernmoos zajišťuje také dvojsedačka, u které je alespoň nástupní pás, takže nedostanete ránu jako u lanovky na Medelz. :) Tato lanovka se mi zdála rychlejší. U hotelu Rudolfshütte se nalézá celkem rychlá kotva, nad ní talířová poma, u černé trati je opět kotvový vlek. U Mittelstation je poma, která zajišťuje modrou sjezdovku pro začátečníky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Naprosto prázdné sjezdovky! Bomba, můžete řádit, nikde žádné zástupy čekajících lyžařů u vleků, ani před červenými hangy.

Občerstvení a aprés-ski:

Na konečné kabinkové lanovky se nalézá obří hotel Rudolfshütte, ve kterém jsme měli polopenzi. Výborné jídlo i obsluha, která dokonce mluvila česky. Je zde i klasická "tácovka" s výborným jídlem za klasické rakouské ceny. Na Mittelstation se nalézá restaurace Gasthaus Grünnsee, kterou má v nájmu český občan. :) Dával jsem si zde jen malé pivo Stiegel za 3,20. :)

Doprava do střediska a parkování:

Parkování je přímo pod nástupní stanicí kabinkové lanovky ve vesnici Enzingerboden ve výšce 1 482 m n. m. Do střediska vede horská klikatá, asi 14 km dlouhá silnice z obce Uttendorf, které je na trase k Zell am Zee. Jediná nepříjemnost byla, že jsme si museli všechny věci museli naložit do kabinky, kterou vám vyvezou a odstaví před hotelem Rudolfshütte.

+ plusy

 • Jedinečná atmosféra prázdných upravených, červených sjezdovek
 • Luxusní panorámata a výhledy na Vysoké Taury
 • Menší zalidněnost
 • Výborné sněhové podmínky
 • Nádherné počasí, jak na objednávku :)

- mínusy

 • Lanovky, středisko by zasloužilo renovovat
 • Konec světa, pro někoho výhoda, nečekejte žádný noční život
 • Malý počet sjezdovek, udávají 23 km, ale podle mě je jich tak 18 km :(
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11. - 12.04.2022  | Weisssee

 • autor: schwab
 • hodnocení:

Poslední dva dny zakončení letošní sezony jsme strávili v lyžařském areálu Weißsee Gletscherwelt. Oproti předchozímu víkendu, kdy hustě sněžilo a foukalo, nás čekalo přes 40 cm nového prašanu a azurová obloha. Středisko je menší, vysoko položené se staršími lanovkami a vleky, ale vládne zde naprostá...

01. - 06.03.2020  | Weisssee

 • autor: Rob64
 • hodnocení:

Na Weissee Gletcherwelt jsem jel už potřetí a těšil jsem se, že "provětrám" svoje nové Rossignoly React R8 Ti. Bohužel nás čekal týden, kdy se střídalo husté sněžení s neuvěřitelně silnou vichřicí, která dosahovala rychlosti až 150 km/h! Ze čtyřech lyžovacích dní byl solidní jen jeden, a to středa, ...

11. - 18.01.2020  | Weisssee

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Po 4 zimních dovolených v Itálii a celkově po 9 letech jsme opět vyzkoušeli Rakousko, a to hotel Rudolfshütte přímo na vrcholu u jezera Weisssee a za nás velká spokojenost. Weisssee Gletcherwelt je malé vysokohorské středisko se zárukou sněhu. I začátkem ledna v provozu všechny sjezdovky. V našem te...

Plešivec

Plešivec

Plešivec

Plešivec

Plešivec

Plešivec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 10