Weisssee - aktuální report z 24. - 28.02.2019 - SNOW.cz

Weisssee aktuální report z 24. - 28.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Weisssee - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Rob64
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.02.2019 do: 28.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ve Vysokých Taurech nedaleko rušnějších a známějších středisek, asi 30 km od Zell am Zee, se nachází malé lyžařské středisko, které se vyznačuje "rodinnou pohodou". Strávil jsem zde jarní prázdniny se svojí sedmiletou dcerou a byli jsme velmi spokojeni, jak se sněhovými podmínkami (udávalo se 285 cm sněhu na vrcholu), tak počasím a ubytováním v obřím horském hotelu Rudolfshütte v nadmořské výšce 2 315 m n. m. Čekalo nás dle ski mapy 23 km naprosto dokonale připravených sjezdovek převážně červeného značení. Úžasná panorámata s azurově modrou oblohou a teplotou mírně nad nulou zaručovaly ideální lyžařské podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravené, široké sjezdovky "dálničního" typu. Sjezdovky jsou převážně červené s příjemným sklonem a délkou. Modrých se zde moc nenalézá, snad jen jedna asi 700 metrů dlouhá u hotelu Rudolfshütte. Ve střední části střediska je dětský Kinderland pro začátečníky a malé děti. Je zde jedna černá sjezdovka, kterou si velmi oblíbila moje dcerka Anetka :-). Pisty byly skoro po celý den nerozježděné, sníh dobře držel, jen poslední den (středa 28. 2.) byla spodní prudší pasáž dojezdu na trati Tauernmoos trochu rozoraná vzhledem k jihozápadní orientaci. Ostatní sjezdovky byly ve stínu, takže držely až do odpoledních hodin pevné.

Sněhové podmínky:

Naprosto perfektní, nemám jediného negativního slova. :-D Na sjezdovkách se nalézalo od 60 do 285 cm přírodního sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tady bych byl lehce kritický, ale chápu, je to daň za tohle "neobjevené" středisko. Zde se moc neinvestuje do lanovkového parku, proto si středisko může dovolit cenu za dospělého v sezóně za 35 eur. Obsluhu zajišťuje celkem rychlá páteřní kabinka pro šest osob ze spodní stanice v nadmořské výšce 1 482 m n. m. přes Mittelstation v 1 742 m n. m. až na konečnou u hotelu Rudolfshütte ve výšce 2 300 m n. m. Na vrchol střediska Weissee vás dopraví zastaralá a pomalá dvojsedačka. Celou cestu jsem si natočil na kameru a trvala 13 minut! Svižnou čevenou trať Tauernmoos zajišťuje také dvojsedačka, u které je alespoň nástupní pás, takže nedostanete ránu jako u lanovky na Medelz. :) Tato lanovka se mi zdála rychlejší. U hotelu Rudolfshütte se nalézá celkem rychlá kotva, nad ní talířová poma, u černé trati je opět kotvový vlek. U Mittelstation je poma, která zajišťuje modrou sjezdovku pro začátečníky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Naprosto prázdné sjezdovky! Bomba, můžete řádit, nikde žádné zástupy čekajících lyžařů u vleků, ani před červenými hangy.

Občerstvení a aprés-ski:

Na konečné kabinkové lanovky se nalézá obří hotel Rudolfshütte, ve kterém jsme měli polopenzi. Výborné jídlo i obsluha, která dokonce mluvila česky. Je zde i klasická "tácovka" s výborným jídlem za klasické rakouské ceny. Na Mittelstation se nalézá restaurace Gasthaus Grünnsee, kterou má v nájmu český občan. :) Dával jsem si zde jen malé pivo Stiegel za 3,20. :)

Doprava do střediska a parkování:

Parkování je přímo pod nástupní stanicí kabinkové lanovky ve vesnici Enzingerboden ve výšce 1 482 m n. m. Do střediska vede horská klikatá, asi 14 km dlouhá silnice z obce Uttendorf, které je na trase k Zell am Zee. Jediná nepříjemnost byla, že jsme si museli všechny věci museli naložit do kabinky, kterou vám vyvezou a odstaví před hotelem Rudolfshütte.

+ plusy

 • Jedinečná atmosféra prázdných upravených, červených sjezdovek
 • Luxusní panorámata a výhledy na Vysoké Taury
 • Menší zalidněnost
 • Výborné sněhové podmínky
 • Nádherné počasí, jak na objednávku :)

- mínusy

 • Lanovky, středisko by zasloužilo renovovat
 • Konec světa, pro někoho výhoda, nečekejte žádný noční život
 • Malý počet sjezdovek, udávají 23 km, ale podle mě je jich tak 18 km :(
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Valdidentro San Colombano

Výška sněhu 110 cm
Otevřené lanovky a vleky 4 z 9
Otevřené sjezdovky 5 z 9 km