Kyčerka - aktuální report z 08.03.2019 - SNOW.CZ

Kyčerka | aktuální report z 08.03.2019

Kyčerka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kyčerka:
autor: Dwamin
hodnocení:
návštěva od: 08.03.2019 do: 08.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Původní plán byla Dolní Morava, ale nakonec se nám nechtělo jezdit tak daleko, takže jsme změnili plán na Kyčerku a byla to dobrá volba. Sníh odpoledne vydržel ve slušném stavu a na sjezdovce jsme byli skoro sami. :)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu se nachází hlavní modrá sjezdovka, která má ale pěkný sklon na carving, takže není vůbec nudná. Druhá sjezdovka je červená, ale je o něco kratší než modrá, na které jsme většinu dopoledne jezdili. Vedle červené se nachází ještě dětský areál s pásem. Propojení modré a červené je zatím pořád v provozu, ale díky tomu, že jela pouze kratší poma na červené, musel si člověk trochu vyšlápnout, aby se dostal na modrou.

Sněhové podmínky:

Sněhu podle tabule cca 70 cm, ale vlekaři říkali, že mají místy víc než 100 cm a příští týden by možná mohlo něco připadnout. Podle slov vlekařů nejlepší podmínky za 7 let. :P Sníh byl klasický jarní firn, ale díky minimu lyžařů vydržel až do poledne celkem pohromadě, takže za mě super. Kolem jedné hodiny už ho začínalo být nahrnutého víc, takže doporučuji návštěvu dopoledne. Provoz plánují minimálně ještě 2 týdny, spíše do konce března; poté max. víkendy, pokud vydrží sníh.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Modrou sjezdovku obsluhuje dvoukotva, červenou poté dvě pomy. Dneska jela pouze jedna z nich a moc sněhu pod už ní už nebylo. Pod druhou pomou je sněhu více, ale podle mého ji šetří na závody žáků příští týden.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na modré sjezdovce nás mohlo být maximálně 20 až 30. Na červené bylo trochu lidí trochu více, protože ji využíval i školní zájezd, ale i přesto bez front.

Občerstvení a aprés-ski:

Stavili jsme se v chatě pod modrou sjezdovkou pouze na kofolu. Chata je vevnitř opravdu krásná, jídlo v poledne kolem 150 Kč.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava po hlavní silnici naprosto bez problémů, pouze posledních asi 500 metrů je cesta hodně rozbitá a chce to trochu kličkovat, aby netrefil některé díry, které by dokázaly auto pěkně pošimrat. :D Parkování přímo pod červenou sjezdovkou, pod modrou je to trochu horší. Přímo ke sjezdovce mohou pouze hosté chaty, ostatní musí parkovat dole, takže je poté čeká asi 300 metrů s lyžema po asfaltu do kopce.

+ plusy

  • Po ránu super sníh
  • Málo lidí
  • Příjemné sjezdovky

- mínusy

  • Parkování pod modrou sjezdovkou
  • Rozbitá příjezdová cesta

Zajímavé odkazy

http://www.skiarealkycerka.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

04.03.2018  | Kyčerka

autor: cico
hodnocení:

Kyčerka (stejnojmenný vrchol, 718 m n. m.) je velmi zajímavý a rychle se rozvíjející areál v jednom z bočních údolí, vybíhajícím z údolí Velkých Karlovic, v Pluskovci, kterým protéká stejnojmenný potok. Několik modrých a červených sjezdovek v průměrné délce kolem 600 m, které jsou obsluhovány výhrad...

zobrazit celý report

16. - 17.02.2018  | Kyčerka

autor: batdik
hodnocení:

Počasí nám vyšlo, sněhu bylo dost. Pěkné parkování a okolo areálu potěší pěkné dřevěné sochy. Trochu nás zklamalo, že zrovna prostřední spojovací sjezdovka a vlek nebyly v provozu.

zobrazit celý report

12.03.2017  | Kyčerka

autor: bobu
hodnocení:

Celkový dojem byl velmi příjemný - jarní lyžování obohacené karnevalem pro děti v pohodovém skiareálu, kde si vybere svou sjezdovku každý lyžař.

zobrazit celý report

13. - 20.01.2017  | Kyčerka

autor: Marie K.
hodnocení:
Na Kyčerku jezdíme s rodinou pravidelně již několik let. Areál je vhodný pro rodiny nebo pro aktivní lyžaře. Musím ocenit velmi ochotnou obsluhu na pokladně a u vleku.

24. - 27.02.2017  | Kyčerka

autor: Krumpi
hodnocení:

Dobré lyžování, dostatek sněhu, málo lidí, cena, jídlo, dostupnost pro střední Moraváky, parkoviště je od první pomy 10 metrů, pouze přes cestu. Já pojal lyžování na nácvik funcarvingu a dokonalé uzavírání oblouků a díky výběru sklonu sjezdovek - spokojenost. Dostatečně široké, příjemně dlouhé a rov...

zobrazit celý report

08.02.2015  | Kyčerka

autor: Dana.ce
hodnocení:

Jediné, co kazilo náš dojem, bylo počasí. Vzhledem k velikosti areálu oceňuji vysoký standard doprovodných služeb a perfektní úpravu sjezdovek.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Cristaux
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 668 Kč/os.
Résidence Les Balcons du Soleil
Orientační cena za noc 1 094 Kč/os.
Résidence Pra Sainte Marie
Orientační cena za noc 1 217 Kč/os.