Abtenau - Karkogel - aktuální report z 08.12.2013 - SNOW.cz

Abtenau - Karkogel aktuální report z 08.12.2013

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Abtenau - Karkogel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: skiwelt
  • hodnocení:
  • návštěva od: 08.12.2013 do: 08.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Konečně! Po dlouhém čekání na sníh a zimu přišla studená fronta a nejen v Alpách nasněžilo - důvod najít si čas a vyrazit odstartovat zimní sezonu. S přítelkyní jsem se dohodl, že v neděli vyrazíme někam za sněhem. Výběr střediska nechala na mě a tak jsem zasedl k počítači a hledal, kde by byla možnost si slušně zajezdit, a také aby to nebylo zas tak daleko, přeci jen času moc nebylo, a tak čím kratší cesta, tím lépe. Určitě jsem chtěl vyrazit do Rakouska. Po delším zvažování bylo rozhodnuto, výběr padl na oblast Dachstein West, není zas tak daleko a na rozježdění jsou lehčí tratě ideální. Ubytování jsem zvolil ve vesničce Abtenau a tam jsem také první den lyžoval ve středisku Karkogel.

Na alpské poměry malé středisko s celkovou délkou tratí pohých 10 km. Mám rád menší neprobádaná střediska, a i proto jsem jej zvolil. Skipas jsme zakoupili na dva dny a při předložení potvrzení o ubytování v oblasti Dachstein West byl skipas o 30 % levnější. Dvoudenní vyšel na 53,50 EUR. Tento skipas platí pro 142 km sjezdovek v oblasti.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V neděli bylo středisko částečně otevřené. V provozu sjezdové tratě červená 3, dále modré 4 a 5.

Modré sjezdovky, především trať č. 4 obsluhovaná kotvou, byla na rozježdění opravdu ideální. I kolem třetí hodiny byla perfektně upravená. Červéná vedle kabinové lanovky už byla sjízdná hůř, odpoledne byla ledová a sem tam se našla i nějaká nepříjemná plotna.

Sněhové podmínky:

Dle informací střediska momentálně 25 až 50 cm sněhu. Na sjezdovkách ano, mimo tratě do 20 cm. Vzhledem k nižší nadmořské výšce jsem byl kvalitou sněhu příjemně překvapen.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní kabinková lanovka z roku 2005 dává tomuto malému středisku celkem komfortní přepravní zázemí. Kotva u modré sjezdovky naopak moc komfortu neposkytuje, více by se zde hodila sedačková lanovka, ale to už by na tak malé středisko byl asi zbytečný komfort.

Zalidněnost:

Ta byla v době naší návštěvy opravdu minimální, lidí minimum aneb sjezdovka byla jen naše. Popravdě byl to první letošní otevřený víkend a kdo přijel lyžovat, zavítal spíše do větších středisek.

Občerstvení a aprés-ski:

V tomto středisku jsme občerstvení nezkoušeli.

Doprava do střediska a parkování:

Z Dolního Dvořiště cesta trvala přibližně dvě a půl hodiny klidné jízdy směr Linz, poté sjezd na Ebensee, Bad Ischl, Gosau a Abtenau. Parkování přímo u kabiny zdarma.

+ plusy

  • Kabinová lanovka
  • Minimální zalidněnost
  • Parkování zdarma

- mínusy

  • Hůře sjízdá červená sjezdovka v době naší návštevy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

Velké Meziříčí - Fajtův kopec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 2
Otevřené sjezdovky 0 z 1 km