Haut Asco - aktuální report z 28.08.2019 - SNOW.cz

Haut Asco aktuální report z 28.08.2019

    průměrné hodnocení:

Francie Francie - Korsika

Haut Asco - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: korsičan
  • hodnocení:
  • návštěva od: 28.08.2019 do: 28.08.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Od návštěvy v roce 2017 se velikost střediska nijak nezměnila. Přestože měla být od sezony 2018/19 v provozu nová čtyřsedačka a dvojice vrcholových kotev sahajících až do nadmořské výšky 2 000 m, nic z toho nestojí. Podle informací od místního horala nedorazili dříve slíbené peníze z fondů EU, takže celý projekt usnul. Důvod nikdo z místních nezná a na dokončení celého projektu to již nevypadá.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku je v provozu pouze spodní základní část, kde byla vykácena cca 600 m dlouhá sjezdovka. Vše nad ní je zarostlé a bez zásahu. V porostu je stále zbytek trosek vleku zničeného při masivní povodni z roku 1992.

Sněhové podmínky:

V sezoně 2018/19 jelo středisko v plném provozu nepřetržitě od Vánoc až do poloviny března. Pak bohužel přišla vlna veder a sníh během pár dní odtál. Poté napadl ještě na zhruba 14 dní koncem dubna, ale to už středisko vleky nepustilo, protože po měsíční pauze bez sněhu už nebyl o lyžování zájem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou tady tři zařízení. Sjezdovka je obsluhovaná 500 m dlouhým talířákem. Dále je zde ve spodní části dětský 100 m dlouhý koberec a v horní části ještě 100 m držící vlek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku je hotel s restaurací a v nejnovější obslužné budově z roku 1992 klasická hospodo-kavárna s možností stravování v podobě sendvičů, palačinek a hranolek.

Ubytovat se jde jak v hotelu (85 eur osoba/noc - 110 eur s polopenzí, čtyřlůžkáč je za 190 eur/noc - 300 eur s polopenzí). Dále hotel nabízí ubytování ve společné noclehárně v přízemí za 15 eur/ noc - 45 eur s polopenzí.
Na tento druh ubytování ale velký pozor! Společné noclehárny jsou na celé trase GR20 již několik let průběžně zamořeny rodinou štěnic a ani tento "hotel" není výjimkou. Je rozhodně lepší se tomuto druhu ubytování obloukem vyhnout, pokud člověk nechce nahý v koutku řešit "odblešení" veškeré bagáže a oblečení mrazákem. To je samozřejmě důrazné varování i pro letní návštěvníky po celé trase GR20. Nevím, co se tam poslední roky děje (místní na toto téma moc sdílní nejsou a bavit se o tom nechtějí), ale vypadá to na nějakou obchodně nájemní válku mezi parkem, současnými nájemci a vyhozenými nájemci chat. Loni byla do základu vypálena chata Asinau a letos v dubnu lehla úplně stejně popelem kompletně zrekonstruovaná chata Piobu. Všeobecně zde na chatách vládne taková divná směs napětí a totálního nezájmu, takže zablešení nocleháren štěnicí je jen špička ledovce.
Nejbezpečnější je a pořád platí nést si svůj vlastní stan.

Bohužel za posledních několik let klesla na Korsice úroveň služeb na horských chatách pod bod mrazu. Neochotný a hlavně neschopný personál, který nemá v podobném druhu zařízení co pohledávat. Třeba na chatě Capanelle nebyla tamní "slečna" schopná bez vylití udělat ani tři kafe. Vylila je všechny tři a bez uzardění je přinesla ke stolu. Kafe bylo víc na talířku než v hrnečku. Reklamovat nemělo smysl... :-)

Každopádně je tam vidět na každém kroku rapidní úbytek návštěvníků. Plná sezona a po GR20 jde tak 15 lidí, chaty zejí prázdnotou. Tak málo návštěvníků bylo dříve koncem října, ne v srpnu.

Dále je možné si přes Booking pronajmout chatku č. 4 přímo na sjezdovce. Chatka je ve fotogalerii.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska vede údolím strmá a klikatá cesta, místy široká pouze na jedno auto a omezená maximální délkou vozidla 10 m. Cesta ale pěkná, bez děr a výmolů.

+ plusy

  • Krásné a klidné místo s neopakovatelnou atmosférou

- mínusy

  • Zablešené společné ubytování

Diskuze: Haut Asco

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Kněžický vrch

Kněžický vrch

Kněžický vrch

Kněžický vrch

Kněžický vrch

Kněžický vrch

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7