Haut Asco - aktuální report z 28.08.2019 - SNOW.cz

Haut Asco aktuální report z 28.08.2019

    průměrné hodnocení:

Francie Francie - Korsika

Haut Asco - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: korsičan
  • hodnocení:
  • návštěva od: 28.08.2019 do: 28.08.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Od návštěvy v roce 2017 se velikost střediska nijak nezměnila. Přestože měla být od sezony 2018/19 v provozu nová čtyřsedačka a dvojice vrcholových kotev sahajících až do nadmořské výšky 2 000 m, nic z toho nestojí. Podle informací od místního horala nedorazili dříve slíbené peníze z fondů EU, takže celý projekt usnul. Důvod nikdo z místních nezná a na dokončení celého projektu to již nevypadá.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku je v provozu pouze spodní základní část, kde byla vykácena cca 600 m dlouhá sjezdovka. Vše nad ní je zarostlé a bez zásahu. V porostu je stále zbytek trosek vleku zničeného při masivní povodni z roku 1992.

Sněhové podmínky:

V sezoně 2018/19 jelo středisko v plném provozu nepřetržitě od Vánoc až do poloviny března. Pak bohužel přišla vlna veder a sníh během pár dní odtál. Poté napadl ještě na zhruba 14 dní koncem dubna, ale to už středisko vleky nepustilo, protože po měsíční pauze bez sněhu už nebyl o lyžování zájem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou tady tři zařízení. Sjezdovka je obsluhovaná 500 m dlouhým talířákem. Dále je zde ve spodní části dětský 100 m dlouhý koberec a v horní části ještě 100 m držící vlek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku je hotel s restaurací a v nejnovější obslužné budově z roku 1992 klasická hospodo-kavárna s možností stravování v podobě sendvičů, palačinek a hranolek.

Ubytovat se jde jak v hotelu (85 eur osoba/noc - 110 eur s polopenzí, čtyřlůžkáč je za 190 eur/noc - 300 eur s polopenzí). Dále hotel nabízí ubytování ve společné noclehárně v přízemí za 15 eur/ noc - 45 eur s polopenzí.
Na tento druh ubytování ale velký pozor! Společné noclehárny jsou na celé trase GR20 již několik let průběžně zamořeny rodinou štěnic a ani tento "hotel" není výjimkou. Je rozhodně lepší se tomuto druhu ubytování obloukem vyhnout, pokud člověk nechce nahý v koutku řešit "odblešení" veškeré bagáže a oblečení mrazákem. To je samozřejmě důrazné varování i pro letní návštěvníky po celé trase GR20. Nevím, co se tam poslední roky děje (místní na toto téma moc sdílní nejsou a bavit se o tom nechtějí), ale vypadá to na nějakou obchodně nájemní válku mezi parkem, současnými nájemci a vyhozenými nájemci chat. Loni byla do základu vypálena chata Asinau a letos v dubnu lehla úplně stejně popelem kompletně zrekonstruovaná chata Piobu. Všeobecně zde na chatách vládne taková divná směs napětí a totálního nezájmu, takže zablešení nocleháren štěnicí je jen špička ledovce.
Nejbezpečnější je a pořád platí nést si svůj vlastní stan.

Bohužel za posledních několik let klesla na Korsice úroveň služeb na horských chatách pod bod mrazu. Neochotný a hlavně neschopný personál, který nemá v podobném druhu zařízení co pohledávat. Třeba na chatě Capanelle nebyla tamní "slečna" schopná bez vylití udělat ani tři kafe. Vylila je všechny tři a bez uzardění je přinesla ke stolu. Kafe bylo víc na talířku než v hrnečku. Reklamovat nemělo smysl... :-)

Každopádně je tam vidět na každém kroku rapidní úbytek návštěvníků. Plná sezona a po GR20 jde tak 15 lidí, chaty zejí prázdnotou. Tak málo návštěvníků bylo dříve koncem října, ne v srpnu.

Dále je možné si přes Booking pronajmout chatku č. 4 přímo na sjezdovce. Chatka je ve fotogalerii.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska vede údolím strmá a klikatá cesta, místy široká pouze na jedno auto a omezená maximální délkou vozidla 10 m. Cesta ale pěkná, bez děr a výmolů.

+ plusy

  • Krásné a klidné místo s neopakovatelnou atmosférou

- mínusy

  • Zablešené společné ubytování

Diskuze: Haut Asco

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Karlov pod Pradědem

Obertauern

Istebna - Zagroň

Livigno

Steinach am Brenner

Sölden