Reutte - aktuální report z 03.03.2013 - SNOW.cz

Reutte aktuální report z 03.03.2013

    průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Reutte - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: med
  • hodnocení:
  • návštěva od: 03.03.2013 do: 03.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Reuttener Seilbahnen Hahnenkamm - Höfener Alm, tak zní úplný název na rakouské poměry malého střediska, zastrčeného v zapadlém koutě severozápadního Tyrolska a se svým světoznámým jmenovcem má jen málo společného... Návštěva se uskutečnila v rámci jarních prázdnin, kdy jsme navštívili vícero středisek zmíněného regionu (Vitales land, Zugspitzearena). Reuttener Seilbahnen je součástí oblasti Vitales land zahrnující menší střediska na hranicích Tyrolska a Allgäu (SRN), mimo jiné s velmi příznivými cenami skipasů a "balíčky" (volné vstupy do bazénů...).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ač malé středisko s cca 20 km sjezdovek všech druhů, cca 1 000m převýšení je pro českého středně náročného lyžaře ideální. V pohodě se zde zabavíte a vyřádíte celý den, aniž byste se nudili a zároveň bez stresu, že se vám někdo z členů rodiny nebo party někde zatoulá. Středisko je velmi přehledné. V prvním "patře" střediska (cca 600 m převýšení) v lesní části se vine jediná červená, proměnlivá ve sklonu a zatáčivě dlouhá sjezdovka, obsluhována rychlou pohodlnou kabinkovou lanovkou. V horní části ve druhém "patře" střediska (cca 400 m převýšení) se od řídkého nízkého lesíku až nad hranici lesa vějířovitě rozbíhá v širokém kotli nespočet sjezdovek všech barev i s možností krátkých freeridů. Svahy stačí pohodlně obsluhovat jedna 4sedačka a jeden kotvový vlek.

Sněhové podmínky:

V době návštěvy panovaly ideální podmínky: jasno, teplota ve stínu - 4 st., cca 1 m sněhu, v horních částech +20 cm prašanu, sjezdovky dokonale upraveny. V "druhém patře" vydržel "manšestr" na některých úsecích i po obědě. Odpoledne při dojezdu se ve spodních úsecích místy tvořily uprostřed sjezdovky malé plotny, ale při dostatečné šíří sjezdovky to bylo na okrajích OK.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zezdola vás vyveze rychlá 8místná kabinková lanovka, dále navazuje otevřená 4sedačková lanovka a kotvový vlek (kousek vedoucí i po dřevěném mostě).

V okolí střediska se nachází spousty upravovaných běžeckých stop (bezplatných), najde se i malý osvětlený okruh.

V Reutte jsou úžasné termální lázně (bohužel ty nefigurují v balíčku vícedenního skipasu), ale ceny jsou velmi příznivé.

Při ubytování v oblasti jsme dostali kartu hosta (nevím, kde všude se dala uplatnit sleva) a ta umožňovala bezplatné cestování i regionální železnici až do Garmisch-Partenkirchenu (součást Zugspitzeareny), což jsme náležitě využívali.

Zalidněnost:

Vzhledem blízkosti městečka Reutte by mohl být víkend ve středisku asi lidnatější (ale pojem "lidnatější" nelze srovnávat se stejným pojmem v Česku). Ve všední den nelze mluvit o zalidněnosti - v horní části střediska se po výstupu z lanovky stačilo rozhlédnout a spustit se po sjezdovce, kde nikdo nebyl...

Občerstvení a aprés-ski:

V malém areálu se nachází dosti horských chat rozesetých hlavně v horní části střediska (nových i klasických dřevěných) a samozřejmě u nástupní stanice nechybí hotel, restaurace i aprés ski bufet v červeném vagonu "Ramba-Zamba-Express". Ceny nejsou na Rakousko přemrštěné.

Doprava do střediska a parkování:

Do střediska jezdí z městečka od vlakového nádraží skibus, který křižuje i okolní vesničky (z města je to cca 5 km). Parkoviště dostatečně kapacitní, trochu horší značení příjezdu z vedlejších silniček (a je jich dosti) přímo k lanovce.

+ plusy

  • přehlednost
  • i přes málo uváděných sjezdových kilometrů pestré a zábavné středisko pro všechny kategorie lyžařů
  • dobré zázemí

- mínusy

  • na danou velikost střediska - žádné

Zajímavé odkazy

www.reuttener-seilbahnen.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 10
Otevřené sjezdovky 0 z 28 km