Písek - Skiaréna - aktuální report z 30.01.2020 - SNOW.cz

Písek - Skiaréna aktuální report z 30.01.2020

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Středočeská pahorkatina

Písek - Skiaréna - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: Filip-SL
  • hodnocení:
  • návštěva od: 30.01.2020 do: 30.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsem zavítal do Skiarény Písek. Tento svah dlouhý cca 300 m byl zrekonstruován před necelými dvěma lety, aby zde mohli jezdit i návštěvníci a nejenom skiklub. Toto středisko si nehraje na velká střediska, ani jim nechce konkurovat, ale snaží se jít jinou cestou, vstřícnou k rodinám. Svah počítá i nadále s investicemi do dalších let, které budou zaměřeny na rozšíření dětského výukového parku zázemí a parkoviště. Pozitivní pro areál je, že ho provozuje člověk s mnohaletými zkušenostmi z jiných větších šumavských skiareálů. Výhled ze svahu na Písek je také velmi pěkný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je velmi dobře upravená, i před večerním lyžováním, kde si na své přijde i pokročilý lyžař. Sjezdovka je ve skvělém stavu v podstatě po celý den, díky menšímu náporu lyžařů.

Sněhové podmínky:

Na umístění svahu jsou sněhové podmínky velmi dobré. Na sjezdovce nejsou žádná vydřená místa a plotny se také objevují výjimečně. Výška sněhu se pohybuje od 40 do 60 cm (na hromadách u sněžných děl je více než metr). Je pochopitelné, že se jedná v podstatě jenom o technický sníh. V okolí sníh hledáte marně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nahoru vás vyveze poma. Pomáhá vám příjemný personál, který s vámi prohodí pár slov. Dále je zde k dispozici pojízdný pás, který se také bude prodlužovat. Zázemí letos ještě není úplně luxusní, ale zároveň se zde člověk v teple občerství, napije a ohřeje.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidé moc zatím neví o svahu, proto zde v podstatě furt lyžujete bez zastavení ve frontě. Sjezdovka je také většinou volná. Lyžařská škola je ohleduplná, aby nenarušovala ostatní lyžaře.

Občerstvení a aprés-ski:

Skromné, ale člověk si vybere - párek v rohlíku, sušenky a další drobné občerstvení. K pití čaje, kafe, horké sirupy, ...

Doprava do střediska a parkování:

Areál se nachází v blízkosti Jitexu, dostanete se sem buď přes město a obchodní galerii (OG), anebo po hlavní silnici a OG. Prakování není nejlepší. Je zde cca 10 až 12 parkovacích míst, ale příští rok se počítá s jeho rozšířením.

+ plusy

  • Nízká zalidněnost
  • Personál
  • Lyžařská škola!
  • Stav svahu

- mínusy

  • Parkování

Zajímavé odkazy

Více informací (otevírací doba, webkamera, ...) na:
http://www.skiarenapisek.cz


Diskuze: Písek - Skiaréna

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 3