Trysil - aktuální report z 14.02.2020 - SNOW.cz

Trysil aktuální report z 14.02.2020

    průměrné hodnocení:

Norsko Norsko

  • autor: mountain.lover
  • hodnocení:
  • návštěva od: 14.02.2020 do: 14.02.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Závěr jednoho ze čtyř nejrušnějších týdnů sezóny v největším lyžařském středisku Skandinávie se opravdu vydařil. Perfektní podmínky, teplota kousek pod nulou, vše funguje, jak má.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široká škála sjezdovek všech obtížností, délek i orientací vůči slunci. Všechny sjezdovky do posledního metru jsou otevřené, letos je dokonce několik z nich (obzvlášť č. 13, 15 a 19) rozšířeno. Jejich léty ověřená síť funguje výborně a vše je perfektně propojeno.

Sněhové podmínky:

Ledové plotny minulých týdnů zmizely a podklad je senzační ze všech stran hory. Sněhu je dostatek, místy se dle podmínek dosněžuje děly, ovšem na ježdění v neupraveném terénu to moc není, sníh tam je přemrzlý a ztvrdlý, chce to si počkat na prašan. Lavinové nebezpečí bylo na stupni 2.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sedm sedačkových lanovek, nespočet vleků, kotev a šest pojízdných koberců zajišťuje lyžařům všech úrovní komfortní dopravu všude, kam by mohli potřebovat. Zázemí dotváří dobře dostupné toalety, uzamykatelné skříňky, grilovací místa pro veřejnost, dětská herna, která se postará o ty nejmenší, když zrovna nechtějí na lyže, nebo také vytápěné místnosti, kde si hosté mohou odpočinout, převléct se či sníst si vlastní jídlo.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V jednom z nejrušnějších týdnů sezóny musí člověk očekávat, že bude na sjezdovkách i u vleků rušněji, stále je to však snesitelné a pohodové oproti alpským střediskům. Fronty u nejvytíženějších vleků a lanovek běžně do sedmi osmi minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Nespočet restaurací s rozmanitou nabídkou a dostatečnou kapacitou na všech klíčových místech kolem celého kopce. Apres-ski na obou stranách hory v pátky a soboty do brzkých ranních hodin, v dosahu jsou vždy i restaurace otevřené do noci.

Doprava do střediska a parkování:

Letiště Scandinavian mountains airport jen půl hodiny jízdy. Autobusy zastavují přímo ve středisku, skibusy v ceně skipasu. Parkování osobních automobilů zdarma na dostatečně velkých parkovištích ze všech stran, odkud se dá přijet.

+ plusy

  • Jednička mezi skandinávskými středisky ve všech ohledech

- mínusy

  • Vyšší zalidněnost
  • Nepříliš příznivé podmínky pro jízdu mimo sjezdovky

Diskuze: Trysil

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

05.12.2018  | Trysil

  • autor: mountain.lover
  • hodnocení:

Pátý den po zahájení letošního provozu bylo konečně vhodné počasí pro prvních pár jízd této sezóny. Vrcholí zde přípravy na sezónu, na niž se chystá několik novinek pro místní i zahraniční návštěvníky.

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

Monínec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 3