Bachledova dolina - Bachledka - aktuální report z 09.03.2020 - SNOW.cz

Bachledova dolina - Bachledka aktuální report z 09.03.2020

  průměrné hodnocení:

Slovensko Slovensko - Vysoké Tatry

Bachledova dolina - Bachledka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: svena
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.03.2020 do: 09.03.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V rámci návštěvy Tater jsme se dnes vydali vyzkoušet středisko Bachledka, které se nachází na pomezí Belianskych Tater a Pienin. Jedná se o místní největší areál, který nabídne dostatek sjezdovek s převýšením přes 300 m v nadmořské výšce do 1 200 m n. m. Dnešní den jsme si pěkně užili, hlavně na sportovnějších tratích.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabídne asi 9 km tratí různé obtížnosti. Nejlepší sjezdovky se nachází směrem k Jezersku, a to červená Majstrovská, která v příjemném červeném sklonu s občasným prudším úsekem klesá obloukem k lanovce. Černá Pretekarska nabídne nejprve pěkný červený rozjezd, poté se zlomí a pak už pokračuje jako černá, ale dobře čitelná až k lanovce. Obě sjezdovky měří kolem 1,5 km. Další pěkná sjezdovka je červená Furmanec - jedná se o přímou, kilometr dlouhou sjezdovku konstantního sklonu. Za zmínku ještě stojí modrá sjezdovka podél kabinkové lanovky - zprvu téměř rovná, poté následuje trochu prudší úsek, po kterém přichází již mírnější dojezd ke kabince. Sjezdovka je nejdelší ve středisku a měří něco kolem 2 km. Dále zde najdeme ještě pár mírných krátkých sjezdovek, vhodných spíše pro výuku.

Nutno podotknout že většina sjezdovek je v provozu asi ve 2/3 šíři, což trochu ubírá na lyžařské kvalitě, ale vzhledem k menší návštěvnosti to nebylo až tak tragické.

Sněhové podmínky:

Jedná se již o jarní lyžování, kdy je ráno sníh umrzlý a v průběhu dne měkne a objevují se muldy těžkého sněhu. Nejhůře na tom je modrá ve své prostřední pasáží a vršek červené Majstrovské. V nejlepším stavu po celý den červená Furmanec. Ráno velice kvalitní úprava, sjezdovky nažehleny téměř k dokonalosti. Orientační výška sněhu na sjezdovkách 30 až 50 cm. Mimo sjezdovky kolem 10 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nachází se zde 1 kabinková lanovka, vedoucí na vrchol, která zároveň obsluhuje modrou sjezdovku. Areál Jezersko nabídne vlastní 4sedačkovou lanovku, obsluhující červenou a černou sjezdovka. Sjezdovka Furmanec má svou vlastní pomalou kotvu. Další pomy jsme nevyužili.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost spíše nižší, místním skončily prázdniny. Jezdilo jen několik kurzů a zbytek lyžařů se po středisku rovnoměrně rozprostřel.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku dostatek možností občerstvení. Velké restaurace s terasou u dolní a horní stanice kabinky. Menší bufety u spodní lanovky Jezersko a Furmanec. Kvalita jídel na slušné úrovni.

Doprava do střediska a parkování:

Ze Ždiaru asi 3 km autem, cesta suchá, ovšem příjezd po ne moc kvalitní silnici. Parkoviště vcelku velké, ovšem nezpevněné, jen sypané štěrkem.

+ plusy

 • Kvalitní sjezdovky
 • Pěkné výhledy směrem k Tatrám
 • Kabinka a sedačka Jezersko
 • Příjemná obsluha v restauraci
 • Mimosezonní cena skipasu

- mínusy

 • Přece jen méně sjezdovek
 • Příjezdová cesta
 • Pomalá kotva Furmanec
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.03.2017  | Bachledova dolina - Bachledka

 • autor: Lyžiar
 • hodnocení:
Super! V Bachledke si stále super zalyžujem, tentokrát mi nevyšlo počasie, bola hmla, snežilo a fúkal vietor. Ináč byste mohli dať listky aj skôr ako marec, lebo sneh na svahoch v tomto obdobi je uz len tak tak! Dám vam tip: lokálne stredisko na východe Slovenska Relax centrum Plejsy. Ak je dobrá zima, je tam super lyžovačka.

07. - 09.02.2014  | Bachledova dolina - Bachledka

 • autor: ope
 • hodnocení:

Mensie stredisko uz geograficky mimo Vysokych Tatier. Nedaleko Tatranskej Lomnice ponuka za prijatelnu cenu zaujimave zjazdovky.

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 44
Otevřené sjezdovky 0 z 142 km