Söllereck - aktuální report z 07.03.2020 - SNOW.cz

Söllereck aktuální report z 07.03.2020

  průměrné hodnocení:

Německo Německo

 • autor: Abrakus79
 • hodnocení:
 • návštěva od: 07.03.2020 do: 07.03.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Protože na Ifenu se strhla chumelenice a sjezdovky v 10 hodin začly připomínat zaváté freeridy, tak jsme utekli zbaběle na Söllereck a udělali jsme dobře. Přestože je to rodinné středisko, bylo zde relativně dost dětí, z nichž většina se poslušně učila na menších modrých bočních sjezdovkách a hlavní modrá č. 1 zůstala v 11 hodin při příjezdu v luxusním stavu, bez muld a hrbolů. Ještě v půl třetí byla ve vynikajícícm stavu, takže jsme odjížděli domů do ČR s pěkným závěrečným pocitem. Škoda jen, že z důvodu předchozích dešťů byly nesjízdné červené č. 5 a 6, skoro jako vždy.

Opět a zase jsem se poučil, že děti jsou nebezpečí číslo jedna - i když budete mít oblouk 10 metrů od něj, dítě stihne během 2 vteřin zatočit naprosto nečekatelně a být u vás. Měl jsem to asi o 30 centimetrů a dobrou minutu jsem to pak dole rozdýchával. To by byl malér.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Söllercká klasika - červené 5 a 6 zavřené, což je škoda, asi by bylo dobré investovat peníze do jejich rozšíření a zasněžování. Páteřní jednička je ideální na carvový oblouk, kdy se dá učit jízda po hranách a blbnout. Boční sjezdovky necháváme dětem, jsou moc krátké, tedy pro nás krátké a pro děti super akorát. Na modrých č. 7 jsem ani nikdy nebyl.

Sněhové podmínky:

Výborné - čerstvý utuhlý prašan vydržel i na sluníčku a teplotách kolem nuly celý den v luxusním stavu a nahoře je docela slušná zásoba sněhu. Jen bohužel krajní červenky dole beze sněhu, a tak mimo provoz.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou zde dva extrémy. Místo kotvy v horní části je zcela nová luxusní šestsedačka. Nevím, jestli tohle není už zbytečná investice. Na ten malý kousek kotva bohatě stačila a teď zde po celý den jezdí skoro prázdná vyhřívaná šestka. No, kdyby raději tyto prachy investovali do rozšíření a zasněžení červených č. 5 a 6 a hlavně jejich brutální dvoukilometrové kotvy. Tuhle investici trochu nechápu, je to prostě luxus. Páteřní kabinka z roku 1997 už jezdí letos naposledy a od podzimu 2020 zde bude taktéž nová luxusní kabinka, počítám že s vyhříváním. Takže sbohem, ne zas tak stará kabinko.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

No to že byla sobota, slunečné počasí, malá. Žádné čekací doby, maximálně na další kabinku. Na hlavní sjezdovce skoro prázdno, sem tam nějaký začátečník (nebo bohužel děti), ale tak zase to beru, jsou to modré sjezdovky a ty prostě patří jim.

Občerstvení a aprés-ski:

Letos nevyzkoušeno.

Doprava do střediska a parkování:

Jediná výtka středisku! Chtít 3 eura za parkoviště, které není parkovištěm, ale tankodromem s krátery a bahnem, to je docela nechutné! To je opravdu oproti lanovkám ostuda střediska.

+ plusy

 • výborný stav páíteřní sjezdovky
 • ideální pro děti a učení oblouků
 • nízká zalidněnost
 • nová lanovka a bude další

- mínusy

 • stašné parkoviště
 • parkovné 3 eura

Diskuze: Söllereck

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

Černý Důl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 12