Teplice nad Metují - Kamenec - aktuální report z 31.12.2020 - SNOW.cz

Teplice nad Metují - Kamenec aktuální report z 31.12.2020

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Adršpach

Teplice nad Metují - Kamenec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.12.2020 do: 31.12.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Není Kamenec jako Kamenec. Tento skiareál se nachází na úpatí Teplicko-Adršpašských skal nad městem Teplice nad Metují. Narazil jsem na něj úplně náhodně, když jsem zvolil pro konec roku procházku skalami, která vede skrz tento lyžařský areál. A když jsem viděl, že dole je už něco málo nasněženo, tak jsme dokončili náš okruh, sedli do auta a přejeli do areálu, kde si děti mohli aspoň na chvilku užít zimních radovánek na zmrzlém sněhu pod sněžnými děly. Středisko těžko v tuto chvíli hodnotit. Každopádně je zde provoz každý den včetně možnosti večerního lyžování. Jedná se o malé středisko se starším zařízením, ale zato s velmi příznivou cenou, kdy lze zakoupit od jedné jízdy přes dvouhodinovku až po celodenní skipas. V nabídce jsou i další zvýhodnění, což pro mě je veliké plus areálu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě a teprve se zde začalo zasněžovat. Spodní část je v současné době využívána spíše na sáňkování, ale jedná se o zmrzly sníh, takže zde opatrně.

Sněhové podmínky:

Se sněhem je to letos bída a zasněžovat se začalo teprve 30.12.2020. Sníh tedy je v současné době pod sněžnými děly v dolní části sjezdovky. Zřejmě se počítá nejdříve se zasněžením spodní časti a pak se bude pokračovat v horní části.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál disponuje jedním vlekem, a to pomou v délce 500 m. Sloupy jsou nově natřené, jinak zařízení areálu se jeví spíše postarší. k dispozici je půjčovna, tak i občerstvení. Toalety jsou zde zatím řešeny Toitoikou. Jinak by měly fungovat na chatě Babeta, která je hned na sjezdovce. Dále je zde možnost i večerního lyžování, kdy je sjezdovka osazena osvětlením.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost na Silvestra byla nulová. Následně okolo 17. hod. zde přišla obsluha, aby mohla spustit 3 sněžná děla.

Občerstvení a aprés-ski:

Areál disponuje i občerstvením. V době návštěvy bylo uzavřeno. My jsme se občerstvili ve Skalách v restauraci Relax, kde měli výbornou Zelňačku za 70,- Kč. Restaurace se nachází kousek kousek od zámku Bischofein u Černého jezírka a cca 1,5 km od rozhledny Čáp v Teplicko-Adršpaských skalách.

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k tomu, že prvotním cílem byla návštěva skal, jsme pak následně přejeli do Teplic nad Metují, kde již cesta ke sjezdovce vede úzkou silničkou. Ve skiareálu je malé parkovišťátko, které pojme jen pár aut. Parkování zde je zdarma.

+ plusy

 • Počasí
 • Nulová návštěvnost
 • Příznivé ceny
 • Pro místní kousek za městem
 • Velice zajímavá sjezdovka s příjemným sklonem

- mínusy

 • Toalety
 • Malé a zastaralé středisko

Diskuze: Teplice nad Metují - Kamenec

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

Madesimo

SNOW tipy

Výška sněhu 130 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 10
Otevřené sjezdovky 20 z 37 km