Čeřínek - aktuální report z 10.01.2021 - SNOW.cz

Čeřínek aktuální report z 10.01.2021

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Vysočina

Čeřínek - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: pmaja
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.01.2021 do: 10.01.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Toto středisko jsme navštívili vůbec poprvé. Chtěli jsme si zalyžovat a zároveň tak svojí návštěvou vyjádřit podporu provozovatelům areálu Čeřínek. Majitelé tohoto malého ski areálu totiž provozují sjezdovku, aniž by tím porušili vládní nařízení. Jak již proběhlo v médiích, lyžaře zde na svah vyvážejí za skútry. Návštěvníci se však musí předem telefonicky objednat a jejich "lyžařský blok" trvá 1 hodinu. V praxi to vypadá tak, že jedna skupinka jede nahoru a druhá dolů. Přesně takhle by to ale mohlo fungovat i v "normálním" provozu - tedy při užití vleků, ale, to by naše vláda musela chtít hledat způsob, jak by to mohlo jít. Ale to ona nechce. Jednodušší totiž je něco šmahem zakázat a odsoudit. Lyžař se totiž od loňského jara stalo slovem, které nesmíme vyslovit. Nakažlivý vir by se sem dostal i bez lyžařů. Kolik našich politiků bylo loni na lyžařské dovolené v zahraničí? Dost. Ale oni všichni zřejmě trpí kolektivní ztrátou paměti. To lyžaři! Někdo rád plave, někdo čte, někdo hraje PC hry, někdo běhá a někdo prostě rád lyžuje no. Domnívám se že při troše přemýšlení by se ale dal nalézt způsob, jak lyžování umožnit, a to tak, jak to vymysleli na Čeřínku - regulací počtu návštěvníků. Ale to nás spíš dřív pošlou pro 3 zlaté vlasy Děda Vševěda nebo pro živou a mrtvou vodu - vládní nařízení uplynulých dnů totiž vypadají podobně. Vůbec bych se nedivil, kdybych příště uslyšel, že lyžovat se může, ale až v červenci. A vůbec - ministr zdravotnictví si myslí, že největším problémem uplynulého víkendu byla doprava (to řekl včera v hlavních zprávách poté, co v televizi běžely obrázky sáňkujících a lidí na běžkách...).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedna cca 600 metrů dlouhá zajímavá sjezdovka, spíše mírnější. Byli jsme maximálně spokojeni.

Sněhové podmínky:

Výborné. Na sjezdovce leží vrstva technického sněhu, na kterou napadl přírodní sníh. Přírodní sníh leží i v okolí sjezdovky = krásná zimní atmosféra.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vleky stojí! Všichni víme proč! Doprava na svah je zajištěna za skútry. Nevím, jak dlouho to ještě vydrží, při naší návštěvě se jeden bohužel rozbil, čemuž se nedivím.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vzhledem k regulaci počtu bych návštěvnost označil za jednotlivce. Sjezdovku měla naše skupinka jen sama pro sebe. Za 1 hodinu jsme udělali 9 jízd.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice sjízdné, ale za sněžení je to asi horší.

+ plusy

 • To že se na Čeřínku (díky nasazení provozovatelů) lyžuje
 • Dobře připravená sjezdovka
 • Pohodová atmosféra, vstřícná a milá obsluha
 • Pobyt na čerstvém vzduchu
 • Prakticky nulová zalidněnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02.01.2022  | Čeřínek

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Opět cca po roce jsem navštívil menší lyžařský areál Čeřínek ležící cca 15 km od Jihlavy. Na Čeřínku se v loňské sezóně jako v jednom z mála středisek lyžovalo, lyžaře na svah vyváželi rolbou. Druhý den roku 2022 nabídl dobré dopolední lyžovaní na slušně upravené sjezdovce vzhledem k teplému počasí ...

09.02.2017  | Čeřínek

 • autor: Dušanbe
 • hodnocení:

Sjezdovku lze doporucit pokrocilejsim lyzarum, kteri vyhledavaji klid ukryty uvnitr lesa a vycistit hlavu po celodenni praci. Lyzovat zde lze v pracovnich dnech od 16 do 20 hod. a o vikendu od 9 do 20 hod.

31.01.2015  | Čeřínek

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Pro sobotní odpolední lyžování jsme si vybrali málo známé malé středisko Čeřínek.
Areál se nachází na Vysočině, asi 15 km od Jihlavy, a lyžuje se zde na sjezdovce dlouhé 600 m. V době naší návštěvy ale sjezdovka nebyla v horní části ještě vysněžena, a tak se lyžovalo pouze na spodních 400 metrec...

Špindlerův Mlýn - Stoh

Špindlerův Mlýn - Stoh

Špindlerův Mlýn - Stoh

Špindlerův Mlýn - Stoh

Špindlerův Mlýn - Stoh

Špindlerův Mlýn - Stoh

SNOW tipy