Pamporovo - aktuální report z 06.02.2021 - SNOW.cz

Pamporovo aktuální report z 06.02.2021

  průměrné hodnocení:

Bulharsko Bulharsko

 • autor: masakr69
 • hodnocení:
 • návštěva od: 06.02.2021 do: 06.02.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Doba covidová nás tentokrát zavála do trochu exotického Bulharska. Prvním areálem v itineráři je lyžařský areál Pamporovo jižně od Plovdivu. Cesta z letiště ze Sofie sem zabere něco mezi třemi a čtyřmi hodinami a určitě se vyplatí krátká zastávka v Plovdivu - staré město rozhodně stojí za procházku! A teď už k lyžování...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí všechny druhy sjezdovek - od zelených až po černý padák. My projeli většinu areálu, vyhýbali jsme se pouze zelený rovinám. V provozu byla kromě níže části směrem ke Smolyanským jezerům většina areálu, vyjma asi tří sjezdovek, které byly neupravené a zavřené.

Sněhové podmínky:

Poslední dny panovala obleva a nějaký sníh navíc by podmínkám určitě neuškodil. Pista byla vzhledem k teplému počasí dost měkká, na pár místech plotny. Kameny nebo vydřená místa se objevily pouze sporadicky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko nabízí velkou škálu lanovek - odpojitelné, neodpojitelné, šestisedačkové, čtyřsedačkové, trochu nezvykle i třísedačkové, ale i naprosto raritní téměř muzejní jednosedačku, kterou jsme museli vyzkoušet! Celkově je kvalita lanovek samozřejmě nižší než v Alpách, ale dostačující. Mimo provoz byla z lanovek pouze ta ke Smolyanským jezerům, dle stavu je mimo provoz již nějakou dobu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Dle našich zkušeností nepatří místní k nijak dobrým lyžařům. Na svazích bylo vidět hodně instruktorů se skupinami i jednotlivci, kteří dokázali nevhodně zkřížit jinak pěkné ježdění. Na lanovky se někde nečekalo vůbec, někde krátce, někde víc, ale maximálně deset minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Protože jsme byli dost najezení z velmi dobré snídaně v hotelu, dali jsme si jako první výborné espresso na dojezdu čtyřsedačky Studenets, a to přímo na lyžích před frontou na lanovku - takový ski coffee pit stop, který jinde nepamatuju. Nutno říci, že mají Bulhaři všeobecně skvělou kávu a je jedno, jestli se jedná o sjezdovku, hotel nebo menší čerpací stanici. Pak až na konci lyžování jsme ochutnali místní specialitu - steakové hranolky sypané balkánským sýrem. Čerstvě usmažené hranolky a velká porce přišly vhod. Našince jistě také překvapí většinová absence čepovaného piva. Apres-ski jsme i vzhledem k uzavřeným restauracím nevyužili, ale k vidění byla pod svahem rozjetá párty na jedné z restauračních teras.

Doprava do střediska a parkování:

Z ČR do Bulharska je třeba negativního PCR testu, ne staršího než 72 h. Kontrolováno to bylo na obou letištích. Let i vše kolem něj proběhlo naprosto bez problému včetně přepravy lyží s Bulgaria Air zdarma. Cesta z letiště v Sofii do Pamporova je trochu delší, táhne se zejména druhá část cesty z Plovdivu, kde už není dálnice a silnice se hodně kroutí. Parkování v samotném středisku nás stálo 7,2 leva - v přepočtu cca 100 Kč.

+ plusy

 • Vůbec ta možnost nazout přezkáče, cvaknout se do vázání, usednout na lanovku a zakrojit oblouk...
 • Nádherné počasí
 • Výhledy z horní části střediska

- mínusy

 • Mělo to svoje mouchy, ale tentokrát se o mínusech vůbec bavit nechci. Vše totiž převážilo krásné počasí a každý vyjetý oblouk!

Zajímavé odkazy

Web střediska: https://pamporovo.me/…index/lang/1

Covidová opatření:

 • koridory na vstupu k lanovkám
 • nutnost zakrytí obličeje ve frontě (dodržováno tak z půlky) - na to vás před koridory upozornila obsluha a v případě, že nemáte nic k zakrytí obličeje, vám byla poskytnuta jednorázová rouška
 • zavřené vnitřní prostory restaurací
 • celkově se v Bulharsku Covid neřeší tolik jako u nás a samotní Bulhaři k tomu přistupují tak nějak každý po svém...

Případné otázky k této, trochu nezvyklé destinaci, rád zodpovím v diskuzi.


Diskuze: Pamporovo

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.