Dolní Lomná - Severka - aktuální report z 27.02.2021 - SNOW.cz

Dolní Lomná - Severka aktuální report z 27.02.2021

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Beskydy

Dolní Lomná - Severka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: 22988
  • hodnocení:
  • návštěva od: 27.02.2021 do: 27.02.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Severka v Dolní Lomné disponuje sjezdovkami, které začínají klesat z nadmořské výšky 950 metrů nad mořem. Tento areál má dle mého názoru velký potenciál, a může zaujmout lyžaře díky postavené dvousedačkové lanovce, která byla dovezena z Itálie. Osobně mě ale vyhovovala spíše rychlá tatrapoma než vymrznout na dlouhé a pomalejší sedačce.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Páteřní sjezdovkou je červeno-modrá Hlavní sjezdovka, které sekunduje červená Vojenská sjezdovka. Tato sjezdovka přechází do strmého černého úseku, který se v posledních letech neupravoval a byla zde tzv. Freeride zona, v dolní části pak přechází do modré dětské sjezdovky. V horní části střediska přiléhá k Hlavní sjezdovce ještě Školská sjezdovka, označená modrou barvou.

Sněhové podmínky:

Výška sněhu tak do 30 cm. Sněhová pokrývka dostala zabrat a někde jsou místa již bez sněhu, hlavně na dojezdech k lanovce a dojezd k dětskému vleku. Na sjezdovkách byly ještě patrné hromady nasněženého umělého sněhu, které stále čekají na rozhrnutí rolbou.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním dopravním prostředkem je dvousedačková lanovka, která nahradila zalomenou tatrapomu. Lanovku doplňují ještě tři jednotalířové vleky. Zdá se, že rychlá tatapoma je definitivně vyřazena z provozu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nikoho kromě obsluhy areálu jsem nepotkal.

Občerstvení a aprés-ski:

U spodní stanice lanovky občerstvení zavřeno. U výstupní stanice lanovky je možné se občerstvit na chatě Severka (provozní doba neověřena).

Doprava do střediska a parkování:

Z hlavní silnice směřující do Horní Lomné je nutné odbočit doleva u restaurace Mánes a poté stoupáte úzkou silničkou až pod dolní stanici lanovky. Parkoviště zdarma, je vybudováno formou kaskád.

+ plusy

  • Vyšší nadmořská výška než u konkurence
  • Dlouhé sjezdovky

- mínusy

  • Pomalejší dlouhá dvousedačka
  • V minulých letech nedostatečné kapacitní zasněžování
zpět na přehled všech reportů reagovat na report