Logojsk - aktuální report z 09.01.2022 - SNOW.cz

Logojsk aktuální report z 09.01.2022

  průměrné hodnocení:

Bělorusko Bělorusko

 • autor: V0174
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.01.2022 do: 09.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Logojsk (Логойск) je vedle Siliči druhým ze středisek, kam se jezdí za sjezdovým lyžováním poblíž Minsku. Oba rezorty jsou kousek od sebe a Logojsk je takový chudší bratříček olympijského (ve smyslu, že tam trénují běloruští olympionici) Siliči. Ceny jsou skoro stejné, vybavení trochu starší, ale stále slušné (čipové karty a lanovka Doppelmayr), sjezdovky jsou rozumně upravené a celkově si tu budete připadat jako v nějakém menším středisku třeba v Jizerkách. Vzhledem k rovinatosti Běloruska samozřejmě můžete počítat s převýšením jen necelých 100 m a pípat skipasem budete každou chvíli. Za ty peníze se to ale vyplatí zkusit, když už tu jste - dvoudenní permice vyjde o víkendu kolem 300 Kč a přes týden ani ne na dvě stovky. A víc tu nemá smysl trávit, pokud se tedy na lyžích teprv neučíte (nebo někoho).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Oficiálně je tu pět sjezdovek, plus nějaké výukové. Všechny sjezdovky vedou od horní stanice lanovky k té dolní s převýšením něco přes 100 m a na některých můžete v horní polovině využít místo lanovky provázkovou pomu.

Krajní sjezdovka pětka je oficiálně červená, sklonem ale spíše modrá a hlavně dost úzká a v době návštěvy s plotnami. Na konci rovinatý dojezd k lanovce, který je bohužel společný všem sjezdovkám. Jel jsem ji jednou a stačilo. Na druhém okraji je modrá čtyřka, která sdílí začátek s trojkou. Byla by dobrá pro začátečníky, kdyby opět nebyla tak úzká. Trojka je vlastně jen zkratka od čtyřky k pomě a je poměrně oblíbená - taková těžší modrá, ale opět uzoučká. Zbývá tak dvojka a jednička, což je vlastně jedna široká červená sjezdovka. V horní části má slušný sklon a byla i dobře upravená. Druhá polovina (nebo spíše dvě třetiny) je bohužel tak mírná, že to není ani na carving. Jezdil jsem tedy většinu času jen první polovinu a zpět nahoru pomou.

Prostřední červená byla podle mého názoru paradoxně nejlepší sjezdovkou ve středisku jak pro zkušené lyžaře (slušný sklon, dobrá úprava), tak pro začátečníky (velice široká sjezdovka). Nicméně byla poloprázdná, lidé se zřejmě báli vysokého sklonu na začátku.

Poblíž červené sjezdovky je i snowpark, vypadal upraveně, ale neviděl jsem, že by ho někdo používal a byl ohraničený plotem.

Sněhové podmínky:

Po oblevě a následných mrazech bez sněhu byl na sjezdovkách bohužel jen technický a přemrzlý sníh. Úprava byla slušná, ale na úzkých sjezdovkách byly už od začátku provozu ledové plotny. Mimo sjezdovky byl jen poprašek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteří střediska je čtyřsedačková lanovka Doppelmayr. Ta je bohužel postaršího data a dost pomalá. K tomu ji zpomalují pokaždé, když jede dítě, nebo vystupuje snowboardista, což je skoro pořád. V horní polovině lanovce sekunduje provázková poma. Ta je v podstatě stejně rychlá jako lanovka (takže v realitě kvůli zpomalování lanovky rychlejší) a člověk si odpustí dlouhý rovinatý dojezd a řazení před lanovkou... Můžete hádat, co jsem používal častěji. Pro úplnost - u začátečnické sjezdovky je ještě provázkový vlek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lanovka byla většinu času bez čekání, poma taktéž. I při plném obsazení se lidé rozprostřeli mezi sjezdovky a vzhledem k šířce prostřední červené (kde stejně skoro nikdo nejezdil) jsem si nemohl stěžovat. Kolečko poma + sjezd trvá cca 5 až 6 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Poblíž sjezdovek je restaurace, tu jsem nezkoušel. U spodní stanice lanovky jsou nějaké stánky s občerstvením, ale bohužel byly všechny zavřené (moc nechápu, kdy jsou tedy otevřené, když ne o lednovém víkendu...).

Jinak klasika, ubytování, půjčovna, servis apod. Nechybí šroubováky nejen pro snowboardisty.

Doprava do střediska a parkování:

Ve středisku je poměrně velké velkokapacitní parkoviště zdarma, ke sjezdovkám je to tak 100 m, podle toho, kde se vám podaří zaparkovat. Nicméně bylo při mém odjezdu už dost plné. Pokud pojedete kolem Nového Roku, přivstal bych si (otevřeno je víkendu od deseti do pozdního večera). Jestli se pořádají nějaké zájezdy z Minsku, nevím.

+ plusy

 • Na Bělorusko slušné převýšení
 • Rozumné ceny
 • Dobrý příjezd i parkování poblíž dálnice
 • Parkoviště blízko pokladen
 • Široká červená č. 1 a 2

- mínusy

 • Krajní sjezdovky úzké a s plotnami
 • Pomalá čtyřsedačka

Diskuze: Logojsk

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

SNOW tipy

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 28 z 30
Otevřené sjezdovky 105 z 110 km