Wisla - Cienkow - aktuální report z 15.01.2022 - SNOW.cz

Wisla - Cienkow aktuální report z 15.01.2022

    průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Beskidy

  • autor: Cesmik
  • hodnocení:
  • návštěva od: 15.01.2022 do: 15.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Poměrně rozsáhlé středisko vhodné pro rodiny s malými dětmi a začínající lyžaře. Výběr z několika sjezdových tratí. Parkoviště v dosahu 150 m od sedačkové lanovky. V nástupní stanici bohaté zázemí bufetů, obchůdků a restaurací. A také nabídka lyžařské školy a půjčovny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Je zde pět variant sjezdu. Během naší návštěvy nebyla modrá - Vyhlídková vysněžena. První část sjezdovky č. 1, má příjemný sportovní sklon, ten ale po 150m zvolní a dostanete se na rovinatý úsek. Spodní část sjezdovky je dostatečně široká s přátelským sklonem vhodným pro carvingový oblouk. Celková délka sjezdovky je 1km. Kdo by se obával strmějšího začátku, je možné tento úsek objet po modré, která na červenou navazuje už v rovinaté části.

Sněhové podmínky:

Technický sníh v dostatečné vrstvě. Po ránu tvrdší manchestr, později se rozjezdil a zůstal promrzlý podklad ale bez ledu. Celý areál je výše položený a má severní orientaci, takže se dá očekávat dlouhodobější stabilita sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Čtyřsedačka s nástupním pásem jela plynule. Bohužel sedačky nejsou sklopné, tudíž byly po ránu namrzlé sedáky. Při nástupu na sedačkovou lanovku se nachází také vlek - poma cca 350m dlouhá. Toalety ve spodní stanici čisté, prostorné, zdarma. Cena skipasu je o něco málo nižší než u ostatních vleků v údolí Wisly.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

I přes sobotu dopoledne a plné parkoviště jsme ve frontě nečekali a ani na sjezdovce nebylo přelidněno.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve spodní stanici je hned několik možností se občerstvit od vojenské polní kuchyně až po hotelovou restauraci. V horní stanici je dřevěný stylový srub, ale ten byl během naší návštěvy zavřený. Je zde i několik lyžařských škol a půjčoven.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je u cesty z Wisly na Szctyrk po pravé straně kousek za skokanskými můstky. Parkoviště je placené 10zl. Dá se platit i kartou. V den naší návštěvy zledovatělé, dokonalé kluziště. Personál parkoviště se sice snažil vše napravit posypem, bohužel bezúspěšně. Z parkoviště se dostanete k lanovce po cestě asi 150m do kopce. Opět velmi zledovatělý terén, nutno jít po cestě, která byla posypaná černým popelem a kamením, chodníky nikoli. naštěstí nahoru moc aut nejezdilo. Vlevo od cesty je také lyžařský areál. http://www.klepki.wisla.pl/ ale tam jsme zatím nebyli.

+ plusy

  • Rodinné středisko
  • Variabilita sjezdu
  • Levnější skipass

- mínusy

  • Placené parkoviště
  • Ledovatý přístup k lanovce

Zajímavé odkazy

http://www.cienkownarty.pl

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Bedřichov

Bedřichov

Bedřichov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 10