Osvětimany - aktuální report z 24.01.2022 - SNOW.cz

Osvětimany aktuální report z 24.01.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Chřiby

Osvětimany - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: bobu
 • hodnocení:
 • návštěva od: 24.01.2022 do: 24.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski Osvětimany jsou pěkné menší středisko kousek za Kyjovem, na úpatí Chřibů, v lokalitě, kde je lyžařské středisko spíše raritou. O to větší byla radost z velmi příjemně prožitých pár hodin na sněhu, které neměly chybu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedná se o jeden kopec, který má délku odhadem kolem 300 až 400m. Sklon nahoře je prudší, od půlky dolů je to spíš placatější. Šířkově není sjezdovka moc široká, ale když je prázdno, tak to bohatě dostačuje.

Sněhové podmínky:

Technický sníh v dostatečné vrstvě, nikde nelezla tráva ani kameny. Web udává 40 cm, což by odpovídalo. Sníh byl ve skvělé konzistenci. Podložka byla pěkně tvrdá, led byl vidět velmi výjimečně, málo seškrabaného sněhu, žádné hromady ani muldy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou zde dvě pomy, vedené vedle sebe. Dnes byla v provozu jen jedna (vzhledem k počtu lyžujících osob by druhá byla k ničemu). Trochu mě trápilo, jak se těžko uchopuje závěs, protože výsuvná část je cca 10 až 30 cm nad talířem, tedy hodně nízko u země. Takže se člověk musí hodně sklonit, aby závěs uchopil až tam dole. Ale po několika skoro karambolech jsem si na toto zvykla. Někde jsem četla, že by tu mělo být i dětské lano, ale toho jsem si bohužel nikde nevšimla.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Minimum lidí, v pondělí dopoledne asi nejsou nikde návaly. Jen pár dětí v lyžařské škole, a kromě nich asi jen srdcaři, co bez sněhu nevydrží. :)

Občerstvení a aprés-ski:

Hned dole u sjezdovky je restaurace, ale byla jsem tam jen na kofole. Jídlo jsem měla vlastní, ale příště asi zajdu, vypadalo to tam příjemně a útulně.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd od Brna byl komplikovanější kvůli nehodě na dálnici, ale okresky i menší cesty byly v pohodě, neklouzalo to. Parkování je hned u sjezdovky, podél příjezdové cesty. Neumím si moc představit, kde bych parkovala, kdyby tu bylo plněji. Nezdálo se mi, že by byla velká kapacita na parkování aut. Ale je možné, že někde je ještě záchytné parkoviště.

+ plusy

 • Prázdná sjezdovka, pro mě skvělý sklon sjezdovky i výborný sníh
 • Lokalita - super místo pro místní lyžaře, že nemusí jezdit stovky km daleko
 • Parkování hned u svahu

- mínusy

 • Snad jen to složité uchopování závěsu pomy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.02.2015  | Osvětimany

 • autor: kordis
 • hodnocení:

Ski park Osvětimany je malé lyžařské středisko v Chřibech cca 20 km od Uh. Hradiště. Nadmořská výška střediska je pouhých 278 m.
Příjemné prostředí v klidné chatařské lokalitě s výhledem na hrad Buchlov a taky výbornou restaurací u sjezdovky.

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

SNOW tipy

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 28 z 30
Otevřené sjezdovky 105 z 110 km