Pyšná - aktuální report z 05.02.2022 - SNOW.cz

Pyšná aktuální report z 05.02.2022

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Pyšná - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: plamice
 • hodnocení:
 • návštěva od: 05.02.2022 do: 05.02.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letos jezdíme jen menší střediska, která jsou pohodová a nepřelidněná. Na Pyšné jsme již párkrát byli i na večerním lyžování. Dnes nám stačila odpolední tříhodinovka, abychom modrou sjezdovku brousili (doslova) sem tam...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde dvě - přední od parkoviště je červená, přes kterou se přejíždí k pokladně a na pomu na modré sjezdovce. Červená bývá málokdy otevřená a je to opravdu poctivý krpálek. :-) Dnes byla otevřená, ale moc lidí na ní nejezdilo, nezasněžuje se a byl na ní ztvrdlý sníh. Modrá sjezdovka se nachází za červenou a má příjemný sklon. Uprostřed těchto sjezdovek je lesík a v něm snowpark, skokánky a jiné vlnky, vyjíždí se z něj na modrou sjezdovku a z modré se dá pokračovat na červenou. Nahoře u bufetu je pak mírná rovinka s dětským skiparkem (dětské prvky).

Sněhové podmínky:

Na tu letošní zatím bídu celkem slušné, i když chtělo by to zas nějaké pořádné chumelenice. Modrá sjezdovka se ukrývá ve stínu, proto i v plusových teplotách drží celkem tvrdý podklad. Ani tu moc nefouká, sjezdovky jsou v krytém údolí a i trochu toho sluníčka jsme si užili. Jsou tu hezká panoramata na vysílač Jedlová. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě pomy, na červené je prý vystřelovací, na modré celkem fajn, zahnuté talířky. Ve skiparku lano. Trochu nepohodlný dojezd k pomě, ohraničený plůtky, takže malinko šlapání do kopečka k turniketu. Od parkoviště je to k horní části sjezdovky, kde se nachází bufet a školička, cca 300 m do kopce. Naopak k pokladně cestou přes červenou sjezdovku dolů (když není moc sněhu, jsou tu kamínky, tak pozor na odření skluznic). Permice se pak dají vrátit nahoře v bufetu a k autu sjet zas horní cestou. Oceňuji nízké ceny - nejmenší doba jsou 3 hodiny lyžování, použití dětského skiparku zadarmo.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Podle počtu aut na parkovišti jsem myslela, že bude lidí dost i fronta, ale občas se jen nahrnulo k vleku cca 10 lidí, ale rychle to odsýpalo a ke konci lyžovačky dojezd až k turniketu.

Občerstvení a aprés-ski:

Malá bouda s občerstvením, nevyužili jsme, ale nejspíš klasika - párky na tácek, párek v rohlíku atd. (co jsem viděla okolo). Vedle občerstvení oceňuji dva velké stolky k sezení, další sezení je ještě mezi lyžařskou školičkou a boudou na jídlo.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice suché, parkování na třech místech. Poprvé jsem tu viděla tolik aut, naštěstí zrovna pár aut odjíždělo, tak bylo kam zaparkovat. Parking zadarmo.

+ plusy

 • pěkná modrá sjezdovka
 • nízké ceny
 • vhodné pro děti

- mínusy

 • chtělo by to více přírodního sněhu

Zajímavé odkazy

https://www.skipysna.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17.02.2017  | Pyšná

 • autor: plamice
 • hodnocení:
Byla to naše první návštěva tohoto lyžařského areálu, a to na večerní lyžování, a musím říci, že určitě ne poslední. Z Mostu bližší jak Klíny a modrá sjezdovka sportovnějšího charakteru než na Jiřetíně či na Klínech. Díky mokrému počasí, kdy mrholilo, trochu sněžilo a pršelo, nás tam bylo asi jen deset, chvílema jen pět, takže sjezdovka skoro celá naše. :-) Skvělá úprava povrchu, i když bylo hodně nad nulou přes den, milá obsluha u vleku a i potěšilo později otevřené občerstvení. Na červené sjezdovce nevím, zda se letos jezdilo, nejspíš ne, ale i ta modrá nám skvěle postačila. Pořádají tu každý čtvrtek veřejné závody pro dospělé i děti v rámci večerního lyžování, tak už jen přát, aby jim sníh vydržel co nejdéle. :-)

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 165 cm
Otevřené lanovky a vleky 20 z 26
Otevřené sjezdovky 57 z 64 km