Innsbruck - Nordkette - aktuální report z 11.03.2022 - SNOW.cz

Innsbruck - Nordkette aktuální report z 11.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Innsbruck - Nordkette - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kapitän_von_Trapp
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.03.2022 do: 11.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Když to shrnu, tak tohle středisko je pro 2 typy návštěvníků: 1) Turisté, kteří nelyžují a jedou se podívat na nejvyšší vyhlídku na Innsbruck, popřípadě se opalovat. 2) Kaskadéři a freerideři. Nic zde není zakázané a je to jeden velký snowpark. Zdejší neupravované sjezdovky jsou jedny z nejprudších vůbec. Pro běžného lyžaře, který jezdí na upravených sjezdovkách, tohle středisko mnoho nenabídne. Pokud ale jste v okolí Innsbrucku a máte volný den...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upravené sjezdovky jsou zde modré, červené i černé, avšak velice krátké. Sjezdovky jsou lemovány obrovským množstvím všelijakých skokánků a přírodních nerovností pro kaskadérské triky. Další parketou tohohle areálu je velké množství neupravovaných freeride tras, a to od skalních útesů až po sjezd do Innsbrucku. Pokud máte freeridové lyže nebo snowboard, tak si tady užijete. Při pohybu po nezajištěných tratích na vrcholu skalních útesů za vás nikdo neručí, ale není to zakázané jako jinde. Při tání sněhu tu zákonitě musí hrozit lavinové nebezpečí (ale to pak je asi nějak omezen provoz některých sjezdovek). Já s lyžemi na "dálniční" sjezdovky jsem mohl jezdit jen na krátkých sjezdovkách. Asi po dvou hodinách ježdění už mě to moc nebavilo.

Sněhové podmínky:

Přímo v areálu jsou velice dobré sněhové podmínky. Je to uloženo poměrně vysoko, tak je zde záruka přírodního sněhu. Co je však poměrně velký problém (pro mě s carvingovými lyžemi), že je středisko celé otočené na jih, takže již před obědem je zde měkký sníh. V době naší návštěvy (první půlka března) již byl sjezd do Innsbrucku uzavřen.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z centra Innsbrucku se jede designovým vlakem, poté se přesedne na velkou kabinovou lanovku, která vás zaveze do hlavní stanice střediska. Odtud můžete jako lyžař využít dvou starších dvousedačkových lanovek, anebo pokračovat další velkou kabinovou lanovkou až na skalní útesy s vyhlídkou "Top of Innsbruck". Jedna ze starších sedačkových lanovek se zasekla a lidé tam seděli asi hodinu, ale to se asi může stát kdekoli. Během naší návštěvy bylo krásné počasí, ale nedovedu si představit, kdyby bylo škaredě.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byli jsme zde v první půlce března. Jako lyžaři jsme tady byli spíše v menšině, protože hodně lidí se jede podívat pouze na vyhlídku a opalovat se u restaurace. Tak mi to přišlo. Sedačkové lanovky tedy jezdily spíše prázdné. Bylo již viditelně po sezóně, i když byl pátek a super počasí.

Občerstvení a aprés-ski:

V centrální části areálu je původní restaurace s velkou venkovní terasou. Za dobrého počasí je opravdový zážitek tady sedět. Nabízí tradiční tyrolská jídla. Ceny vyšší střední třída. Ve vrcholové stanici na skalních útesech je také menší restaurace.

Doprava do střediska a parkování:

Dá se jet buďto vlakem z centra Innsbrucku, nebo parkovat u spodní stanice kabinové lanovky.

+ plusy

 • Asi nejlepší výhled na Innsbruck
 • Jeden velký snowpark
 • Nízké ceny jízdného (30 eur na celý den)

- mínusy

 • Pro sjezdové lyžaře velice malé středisko
 • Za špatného počasí si nedovedu představit tam někde "ztroskotat"
 • Při tání sněhu lavinové nebezpečí
 • Sjezdovky jsou náročnější
 • Starší a hlavně krátké 2sedačkové lanovky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

SNOW tipy