Deštné v Orlických horách - Roznět - aktuální report z 29.01.2023 - SNOW.cz

Deštné v Orlických horách - Roznět aktuální report z 29.01.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Deštné v Orlických horách - Roznět - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: krab007
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.01.2023 do: 29.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Méně známé středisko v Deštném zaměřené na rodiny s dětmi s mírným svahem vhodným i pro úplné začátečníky.Sjez­dovka je ve spodní části krásně široká a mírná, ideální pro první lyžování a obloučky. Jezdí se na přírodním sněhu, sjezdovka nemá zasněžování. Skvělý dojem z lyžování s dětmi kazí akorát neurvalé chování staršího vlekaře, který neváhá drsně vynadat malým dětem, které např. při rozjezdu spadnou z pomy. Naopak jeho mladší kolega je skvělý, pomáhá dětem s nastupováním, pomu jim zpomalí a je naprosto v pohodě. Co se týče ceny, sjezdovka byla ještě v loňské sezóně bezkonkurenčně nejlevnější v celém okolí. Letos citelně zdražili a co se týče ceny, dohnali i konkurenční areály, které zasněžují. Pokud nejste úplný začátečník nebo nejezdíte s malými dětmi a nepotřebujete mírný svah, za stejné (dokonce mírně lepší) peníze se svezete na nedaleké sjezdovce u Šerlišského Mlýna, která má díky zasněžování a své poloze v údolí vždy lepší sněhové podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedna modrá sjezdovka s délkou cca 600 m. V horní části klasická modrá s hodně mírnou spodní třetinou a dlouhým dojezdem. Naprosto ideální na učení malých dětí, když se vám prcek náhodou rozjede, dole se bezpečně zastaví.

Sněhové podmínky:

Sněhu poměrně málo, cca 30 cm, ale sjezdovka je upravená a v pohodě sjízdná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna starší poma, budka s vlekařem, občerstvení a WC. Pod sjezdovkou u parkoviště pár stolů s lavicemi a dětské hřiště.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Do půl jedenácté naprosté minimum lidí a sjezdovku jsme měli prakticky jen pro sebe, pak se parkoviště zaplnilo a objevily se krátké fronty (cca 3 min.). Je potřeba počítat s tím, že mezi lyžaři je vzhledem k povaze střediska hodně dětí a těm to prostě u vleku trvá.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení hned vedle pokladny, nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd do Deštného od Solnice úplně v pohodě, silnice bez sněhu. Jen na několika místech, kde voda tekoucí z lesa křižuje silnici, byla vrstva ledu. Středisko je poměrně zapadlé, mimo hlavní sjezdovky v Deštném. Loni jsme potkali cestou několik cedulí, letos jsem si jich nevšiml, ale možná byly jen zasněžené.

+ plusy

 • Svah ideální pro začátečníky a děti
 • Parkoviště zdarma hned u sjezdovky
 • Středisko je málo známé, nebývá tak plné
 • I po zdražení relativně příznivé ceny
 • Poloha střediska nedaleko centra Deštné

- mínusy

 • Horší sněhové podmínky - sjezdovka není zasněžovaná
 • Chování nerudného starého vlekaře k dětem
 • Menší parkoviště jen cca pro 20 aut
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05.03.2023  | Deštné v Orlických horách - Roznět

 • autor: krab007
 • hodnocení:
Letos druhá návštěva sjezdovky na Špičáku byla trochu zklamání. Navzdory předpovědi, podle které mělo sněžit, byly na sjezdovce jen cca 3 cm čerstvého sněhu a pod ním vrstva zmrzlého firnu. Na několika místech v horní části byla dokonce vidět tráva. Návštěvnost byla minimální, pár rodičů s dětmi, na parkovišti stálo asi 6 aut a byly chvíle, kdy jsme byli na sjezdovce úplně sami. Nebýt toho zmrzlého podkladu, byly by to ideální podmínky pro učení lyžování. Cesta do Deštné ze směru od Rychnova úplně bezproblémová po suché silnici.

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

SNOW tipy

Výška sněhu 90 cm
Otevřené lanovky a vleky 10 z 10
Otevřené sjezdovky 28 z 28 km