Trhová Kamenice - aktuální report z 04.02.2023 - SNOW.cz

Trhová Kamenice aktuální report z 04.02.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko

 • autor: krab007
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.02.2023 do: 04.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V rámci hledání ideální sjezdovky pro víkendové lyžování s malými dětmi jsme se tentokrát vydali vyzkoušet poměrně neznámou sjezdovku v Trhové Kamenici. "Lyžařský areál Trhová Kamenice", jak se sjezdovka oficiálně nazývá, je provozován Lyžařským klubem Trhová Kamenice a pro obyvatele Pardubicka se jedná o nejbližší a nejdostupnější lyžařský svah. Sjezdovka modré obtížnosti o délce 300 m se nachází přímo na okraji městečka v nadmořské výšce 580 m. S neuvěřitelnou cenou 100 Kč za 10 jízd se jedná o jednu z nejlevnějších sjezdovek v ČR. Sice není možné zakoupit časové jízdné, ale vzhledem k ceně za jednu jízdu to nevadí. Navíc když vám dítě z vleku spadne, nechají ho jet znovu, aniž by to počítali jako další jízdu, což není zdaleka běžné. Sjezdovka je obsluhována jednou pomou, u které byla během naší návštěvy vždy obsluha, která nejmenším ochotně pomáhala s nástupem. Sjezdovka sice nebyla nejlépe upravená, ale to lze přičítat počasí v předchozích dnech, kdy sníh nejdříve při dešti trochu roztál a pak přes noc přimrznul a velkému množství sáňkujících, kteří po kraji sjezdovky chodí pěšky. Podle webkamery to večer po naší návštěvě znovu pěkně urolbovali, takže v dalších dnech může být situace jiná. Každopádně poměr cena/výkon je bezkonkurenční a rádi se za týden vrátíme.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jedna modrá sjezdovka o délce 300 m s převýšením cca 45 m. Cena skipasu naprosto bezkonkurenční - 100 Kč za 10 jízd. "Skipas" se prodává ve vyhřívaném domku s občerstvením vpravo dole pod sjezdovkou a je ve formě kartičky s deseti políčky, kdy při před nástupem na vlek vám obsluha políčko na kartičce procvakne, jako se dřív štípaly jízdenky. Má to výhodu - neplatí se záloha za čipovou kartu. Na druhou stranu, musíte pořád sundávat rukavice a lovit kartičky po kapsách. Sjezdovka není zasněžovaná, musí se spolehnout na přírodní sníh, takže letos spustili sezonu až 4. 2., protože dříve prostě nebylo na svahu dost sněhu. Sjezdovka není na první pohled nějak extrémně úzká, bohužel v době naší návštěvy nebylo možné využít celou její šířku, protože dobrá čtvrtina šířky byla rozbitá od pěších. Stejná situace byla vpravo na dojezdu (při pohledu zespoda), kde byla sjezdovka úplně rozsekaná od sáňkujících. Když do toho prcek vlítnul, vyhodilo ho to z lyží, jaké to byly díry.

Sněhové podmínky:

Sněhu rozumné minimum, aby bylo možné sjezdovku spustit, odhaduji cca 30 cm. Celý minulý týden sněžilo, ale v sobotu se oteplilo a odpoledne propršelo. V neděli pak přituhlo a sjezdovka byla pěkně umrzlá a tvrdá. Na učení začátečníků to nebylo úplně nejlepší, povrch byl docela rychlý.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna poma s ochotnou obsluhou pomáhající dětem nastoupit. Dole na sjezdovce je příjemně vyhřátý domek s občerstvením, WC a prodejem skipasů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V sobotu odpoledne pouze pár desítek lyžařů, na vleku jsme buď nečekali vůbec, nebo maximálně minutu. Na první pohled se zdálo být v areálu hodně lidí, ale dobrá polovina byli rodiče, kteří dole od vleku fandili svým ratolestem, nebo s mladším z dětí sáňkovali dole pod sjezdovkou.

Občerstvení a aprés-ski:

Přímo u sjezdovky vyhřívaný domek s občerstvením a terasou, na které je možné posedět na lavičkách.

Doprava do střediska a parkování:

Parádní příjezd od Pardubic a Chrudimi po silnici I/37. Sjezdovka se nachází přímo v Trhové Kamenici, při příjezdu od Chrudimi vpravo od hlavní silnice. Od hlavní silnice není středisko nikde značené, nebo jsme si alespoň žádné upoutávky nevšimli. Silnice vede mezi rodinnými domky přímo až ke sjezdovce, ale přijet se úplně až k ní se nedá, na posledních cca 50 metrech je zákaz vjezdu. Nikde v přilehlých uličkách se parkovat nedá, jsou tam výjezdy od rodinných domků. Pro parkování návštěvníků sjezdovky je vyhrazené parkoviště u kulturního domu, které je vzdálené cca 200 m od sjezdovky a je označené nenápadnou ručně psanou cedulkou. Parkoviště je zdarma a poměrně velké, v době naší návštěvy v sobotu odpoledne bylo naplněné asi z 1/4. Od parkoviště ke sjezdovce to je pěkně do kopce a není to úplně blízko, určitě nemůžu doporučit absolvovat cestu od auta v lyžákách.

+ plusy

 • Nízká cena skipasu
 • Malá návštěvnost
 • Ochotná obsluha vleku, která pomáhá dětem s nástupem
 • Pohodová rodinná atmosféra

- mínusy

 • Dojezd a kraj sjezdovky rozbitý od pěších
 • Vzdálenost od parkoviště
 • Bez zasněžování - funguje jen pár týdnů v roce

Diskuze: Trhová Kamenice

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

SNOW tipy