Flattach - Kleindorf - aktuální report z 14.02.2023 - SNOW.cz

Flattach - Kleindorf aktuální report z 14.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Flattach - Kleindorf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2023 do: 14.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Původně jsme chtěli s dcerou den využít k odpočinku, nakonec nám to nedalo a využili jsme malý areál v obci Kleindorf u Flattachu. Na odpočinkové lyžování ideální a ceny možná i lepší než u nás. Skipas na celý den zde stojí 15 euro (360 Kč) a na půl den jen 7 euro (168 Kč) při kurzu 24 Kč za euro, což jsou úplně fantastické ceny, za které se u nás nesvezete a přitom si to tu především děti skvělé užijí nejen na lyžích, ale třeba i na sáňkách.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

K dispozici je jen jedna sjezdovka s příjemným sklonem určeným spíše pro výuku dětí na lyžování. Starší děti jezdily mimo sjezdovky, kde měly vytvořené skokánky. Sjezdovka je otevřena denně od 10 hodin do 16:30 hodin ve středu a v pátek do 21 hodin. Délka svahu je 400 metrů.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vzhledem k poloze areálu jsou dobré. Sjezdovka vysněžená po celé šíři a vzhledem k tomu, že horní část byla po celý den ve stínu, tak byla hezky tvrdá až umrzlá. Spodní část během dne lehce měkla.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

K dispozici je jeden vlek v provedení poma. K dispozici je restaurace s WC a školička. Vzhledem k množství sněhu tu neměli připravený snowpark a překážky měli pouze připravené k instalaci. Místo toho zde bylo vytvořeno mnoho skokánků pro děti.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost minimální a za celý den se tu pohybovalo cca od 4 do až 15 lidí. Na pomu bez front a na sjezdovce většinou nikdo. V době oběda se v restauraci nacházelo taky cca 5 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

K dispozici je jedna restaurace s názvem Schihutt´n. Objednal jsem si zde 2x horkou čokoládu a Aperol Spritz za celkovou cenu 9,80 euro. Čokoláda byla prášková, zato šlehačka posypaná kakaem byla výborná. K dispozici tu máte i teplé jídlo jako třeba gulášovou polévku. Posezení příjemné a dalo se posedět i venku.

Doprava do střediska a parkování:

Skiareál využijete, pokud bydlíte v obci Flattach. Areál se nachází v části Kleindorf a dostanete se tam po silnici číslo B106. Jedná se o hlavní silnici protínající toto městečko. Při průjezdu částí Kleindorf budete projíždět okolo sportovních potřeb Intersport, který se nachází po levé straně. Po cca 100 metrech je odbočka vlevo před elektrárnou. Po ní přejedete most přes řeku Möll a za mostem odbočíte vlevo pod most a pokračujete cca 200 metrů, kde na vás čeká parkoviště. Parkování zde je zdarma. Dá se zaparkovat také přímo u restaurace.

+ plusy

 • Skvělé počasí
 • Parkování zdarma
 • Opravdu velmi málo lidí
 • Nízké ceny skipasů
 • Nízké ceny občerstvení

- mínusy

 • Krátká sjezdovka a jen jedna

Diskuze: Flattach - Kleindorf

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

SNOW tipy

Výška sněhu 40 cm
Otevřené lanovky a vleky 25 z 27
Otevřené sjezdovky 95 z 120 km