Falkert - aktuální report z 20.02.2023 - SNOW.cz

Falkert aktuální report z 20.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Falkert - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: petrpospisiling
 • hodnocení:
 • návštěva od: 20.02.2023 do: 20.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pokud trávíte celou zimu v Korutanech a současně jste vlastníkem Top Skipasu, který platí v celých Korutanech a Východním Tyrolsku, je povinností se podívat i sem. Rodinný resort, oblíbený především rodiny s dětmi a začínajícími lyžaři a snowboardisty, leží pod vrcholem Falkertspitz (2 308 m) u jezera Falkertsee a je známý spíše pod názvem Heidi Alm, který zvolili podle oblíbeného a mnohokrát zpracovaného rakousko-německo-švýcarského příběhu pro děti o děvčátku Heidi a jeho lásce k horám a přírodě. A proto je tady Heidi všude - Heidi resort, Heidi hotel, Heidi lyžařská škola, Heidi park pro nejmenší, Heidi sochy ve všech velikostech...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Rodinné lyžování bez front. Pohoda a klid tu vyzařuje z každého koutu, čemuž vydatně pomáhá i přísně jižní orientace skiareálu v nadmořské výšce 2 000 až 2 200 m n. m. Celkem cca 10 km sjezdovek, polovina modrá, druhá půlka lehce do červena.

Jezdím sem každoročně a vždycky s sebou beru i běžky - loni klasika, letos skate. Stopa je upravovaná, měří cca 5 km s mírným převýšením a je zdarma. Dnes ráno zmrzlá a hodně rychlá a i z toho důvodu nebylo za půl hodiny co řešit.

Po dvou hodinách na snowboardu jsem usoudil, že toho už bylo dost, přezbrojil na skialpy a vyrazil do sedla pod Falkertspitz. Krásná procházka, zcela osamocen, šlapal jsem nahoru jen v krátkém tričku, zepředu hřálo slunce, zezadu batoh. 😊 Možností pro tourenschi je tu více, pouze některé lavinové svahy bych nedoporučoval. Ostatně stačí zvednout hlavu a hned vidíte, že na mnoha místech se pár velkých ploten v minulých dnech utrhlo. Není problém pak zvolit jinou trasu, třeba po okolních, modříny řídce porostlých kopcích.

A nesmím zapomenout ani na oblíbenost Heidi Alm mimo zimu. Krásné hochalpen trasy všemi směry, včetně odvážné feraty na téměř kolmé stěně Falkertspitz. Doporučuji!

Sněhové podmínky:

Sněhu je i přes nádherně a stále více a více hřející slunce dostatek. Základem je samozřejmě podklad z technického sněhu a pak už se čeká na ten přírodní, kterého tu letos napadlo více než metr. Dle mých vlastních zkušeností je před návštěvou Heidi Alm důležité sledovat hlavně počasí. Samotné slunce nestačí, mnohem podstatnější je vítr. Pokud předpověď odhaduje 15 až 20 m/s, je lepší zůstat doma, protože tady to bývá jak na větrné hůrce a když nejsou lidi, pak se ani vleky nerozjedou. Přesně do takové situace jsem se trefil loni, ale protože nejsem zbabělec, dal jsem si aspoň jeden okruh na běžkách. A pak jsem utekl...

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko obsluhují pouze jedna kotva a jedna poma. Pojízdný koberec pro nejmenší je součástí Kinder parku. Samozřejmostí je půjčovna, převlékárna s možností uzamykatelné skříňky, občerstvení v hotelu nebo horské chatě.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Vleky bývají bez front, hlavní pozornost je tu věnována těm nejmenším v dětském parku, dále pak skupinkám školou povinných dětí s instruktory lyžování, zbytek míst na vlecích obsazují rodiče a sólo lyžaři jako třeba já.

Občerstvení a aprés-ski:

Jako prakticky ve všech rakouských střediscích si v místních chatách můžete dát špecle, řízek, germknoedl nebo klobásu, hranolky... Hlady se tady umřít nedá.

Doprava do střediska a parkování:

Přístup do střediska je po serpentinách, které se kroutí od hlavní silnice vedoucí z Feldkirchenu na Turrach. Cesta je celou zimu vzorně udržovaná a nahoře končí velkým parkovištěm, kde je povoleno noční parkování i obytným autům. Parkovné se nepožaduje.

+ plusy

 • Pohoda, klid
 • Bez lidí
 • Skipas jen 32 €, lze i jen 2-, 3- nebo 4hodinový
 • Součást Top Skipasu
 • Slušná nadmořská výška

- mínusy

 • Malé středisko
 • Vhodné jako odpočinkový den při delším pobytu v Korutanech
 • Pouze vleky
 • Pozor na vítr!

Zajímavé odkazy

Tak to vypadá, když fouká. Hodně fouká...

https://youtu.be/-F96ja-JGVU


Diskuze: Falkert

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Říčky v Orlických horách

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Engadin Svatý Mořic - Corviglia

Engadin Svatý Mořic - Diavolezza Lagalb

SNOW tipy