Bialka Tatrzanska - aktuální report z 28.02. - 02.03.2023 - SNOW.cz

Bialka Tatrzanska aktuální report z 28.02. - 02.03.2023

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Tatry

 • autor: plamice
 • hodnocení:
 • návštěva od: 28.02.2023 do: 02.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vloni jsme začali objevovat polské areály. Zieleniec mne trochu zklamal, a tak jsem letos začala pokukovat po Szczyrku. Bohužel týden před našimi jarňáky začala na horách obleva, a protože jsme chtěli i běžkovat, padlo moje oko na mapách ještě níž až k Zakopanému. Mapka skiareálu Bialka Tatrzanska mi hned přišla sympatická především modrými sjezdovkami. A opravdu areál nezklamal, po dlouhé době to byla skvělá lyžovačka přes den i večer, sněhové podmínky a počasí perfektní. Celý areál rozkládající se na třech kopcích je dobře propojený, nebylo místa, kde by se měl člověk trápit, co nešlo po červené, šlo objet po modré. Dalším plusem je, že je areál otevřený od 9 h až do 22 h. bez přestávky na celodenní skipas, člověk tak nemusí spěchat být tu hned ráno. Sjezdovky se večer neupravují, ale ničemu to nevadilo, byly dobře sjízdné skoro všechny.

Areál doporučuji pro rodiny s dětmi, začátečníky i pro pokročilé. Kdo nehledá náročné sjezdy a strmé padáky, určitě se mu zde zalíbí a i výhledy na Tatry stojí za to. Skipasy se dají objednat i on-line na Tatry Super Ski, můžete si vybrat na vícero dnů i s uplatněním v bazénech a dalších skiareálech. My ho využili jen v tomto areálu na tři dny, ostatní areály jsou menší, platí i na Slovensku, ale nám se zalíbilo zde.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál se rozkládá na třech kopcích a všechny sjezdovky jsou propojené lanovkami. Profilově jsou si všechny hodně podobné - modré, široké a přehledné. Pokud je červená, má modrý objezd, ale i červené jsou poměrně nenáročné. Délkou jsou kolem 1 000 m.

Kotelnica - hlavní část areálu s hotelem a aquaparkem hned u sjezdovky. Širokánský kopec, kde najdeme 4 lanovky a dva vleky. V horní levé části se nachází kratší snowpark s vlekem a napravo vlek s červenou sjezdovkou FIS. Pravá část se dá ještě objet delší modrou variantou.

Jankulakowski Vrch - do této části se dostaneme buď červenou sjezdovkou č. 6, nebo modrým objezdem č. 7. Červená by nebyla špatná, bohužel její dolní část se nachází na sluníčku, a tak tu vznikají přes den měkké muldy, které na večerní lyžování přituhnou. Modrý objezd je užší a poměrně plochý, pro snowbordisty nic moc. :-) Nad ním se nachází areál pro běžkaře. Nalezneme zde už moderní pohodlnou šestisedačku s modrou bublinou, která obsluhuje pěknou nenáročnou modrou sjezdovku č. 8. Tato sjezdovka je z celého areálu nejmírnějšího sklonu, tudíž nejlepší na první krůčky.

Wysoki Vrch - na poslední kopec k lanovce vede modrá sjezdovka č. 9, kterou jsme měli spíš jen jako přejezdovou. Je hodně na sluníčku a též tam již vznikaly brzo muldy, takže jsme jí jeli vždy jen jednou. Odtud vede pohodlná šestisedačka s oranžovou bublinou. Obsluhuje též perfektní modrou a širokou sjezdovku. Druhá strana tohoto kopce je asi nejmíň zajímavá - oblast Kaniówka. Jsou tam kratší sjezdovky, už brzo v poledne ve stínu, jedna lanovka a asi dva vleky. Lanovka končí trochu níž, a tak nazpět vede kratší přibližovací vlek. Je to tu taky nejmíň zalidněné.

Sněhové podmínky:

Při našem příjezdu sněžilo od soboty až do pondělí. Od úterka již byla modrá obloha a sluníčko, takže jsme si na lyžovačku počkali. První den bylo znát že sněžilo, bylo bílo všude, postupně to v okolí tálo. Ale sjezdovky perfektně vysněžené, nikde žádné vydřené místa. Večer, když už trochu přituhlo, sem tam ledové plotny, ale nic hrozného. Díky mírnému sklonu sjezdovek se skoro nikde netvořily žádné muldy (kromě červené a přejezdové), skvěle lyžovatelné až do večera.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky a zas jen lanovky. :-) Všechny lanovky jsou s pojízdným pásem a dobře se z nich vystupuje i nastupuje - žádné záludnosti. :-)

Kotelnica - tato část, ač je hlavní, je asi možná i nejstarší. Hlavní lanovkou je zde klasická šestisedačka, která končí nejníže - a jezdí na ní asi nejvíce lidí, fronty. My jezdili nejvíc na ještě starších, trojsedačce - ta byla nejpomalejší, ale aspoň prázdná a končila nejvýš :-) a pak vedle na další starší čtyřsedačce. Přímo nad hotelem vedla ještě krátká lanovka, tu jsme ani nezkoušeli. Pak kotva obsluhující červenou sjezdovku a vlek poma u snowparku. Z druhé strany kopce od červené sjezdovky starší trojsedačka.

Jankulakowski Vrch - zde moderní šestisedačka modrá s vysokým sezením, bublinou a dětskou pojistkou. Z druhé strany kopce nejnovější oranžová šestisedačková bublina s vyhříváním a automatickým zavíráním.

Wysoki Vrch - oranžová šestisedačka s bublinou, vyhříváním a automatickým zavíráním, též nejnovější. Z druhé strany Kaniówka pak starší čtyřsedačka, přibližovací pomalá poma, níže v areálu další vlek.

Večerní lyžování v celém osvětleném areálu bez přerušení, buď na celodenní skipas, nebo na 4hod.

Toalety jsou u každé lanovky nebo občerstvení. Dostatek různých chat s jídlem a pití, venkovní terasy, lehátka, sezení. Velké množství půjčoven, Poláci asi svoje vlastní vybavení moc neřeší, školičky a kurzy. V Kotelnici pod sjezdovkou mnoho obchůdků s lyžařským vybavením - rukavice, čepice, brýle a spoustu jiného.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lyžovali jsme zde tři dny. První den od 12 h do 17 h, parkování v Kotelnici. Fronta asi na 15 min. u hlavní lanovky, na ostatních kolem 5 min., později odpoledne bylo prázdněji. Díky širokým sjezdovkám a množství variant nebylo ani moc přelidněno. Někde se pletli lyžařské kurzy a začátečníci, ale nic hrozného.

Druhý den parkování v Kaniówce, na druhé straně a lyžovačka od 15 h do 21 h. Na této straně v tuto hodinu zcela prázdno. Nejvíc lidí jezdilo na mírné modré s modrou bublinou, jinak většinou všude dojezd k lanovkám.

Třetí den od 12 h do 19 h. parkování v Kotelnici na placeném parkovišti blížeji k lanovce, fronta na hlavní lanovce. Dali jsme více lelkování na sluníčku a pořádně si zajezdili až odpoledne do večera, kdy bylo zas prázdněji.

Bylo znát, že Polákům skončili prázdniny, takže většina lyžařů byla z Čech či Slovenska. A dost možná pomohlo i to, že jsme si lyžovačku vybrali v týdnu a ne o víkendu.

Občerstvení a aprés-ski:

U každé lanovky nějaké občerstvení a bar, stánky s grilem. Využili jsme jen na hranolky - 12 zl, hot dog - 12 zl, hamburger 20 zl či jablečný koláč szarlotku, moc výborný - 12 zl. Jinak mají různé polské polévky - zupy, fazolové guláše a jiné. Myslím, že ceny jsou dost podobné těm našim českým horským.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice byly suché, bez sněhu. Příjezdová cesta na parkoviště do Kaniówky je celkem oříšek, úzká silnice mezi baráčky plná děr, staví se tu ostošest. Parkoviště celkem malé, neplacené, když jsme přijeli odpoledne bylo prázdné, ale druhý den v poledne bylo již plné, proto jsme parkovali zas v Kotelnici. V Kotelnici je množství parkovišť, to nejdál je neplacené, bližší placené, třetí den jsme zaparkovali na placeném nejblíž ke sjezdovce - 30 zl za den. Je tu celkem mumraj také, jak každý hledá místo co nejblíž, úzké prostory na manévry. Měl by tu jezdit i skibus mezi jednotlivými částmi areálu, ale nevyužili jsme.

+ plusy

 • větší areál dobře propojený
 • modré sjezdovky a široké
 • převážně lanovky
 • večerní lyžování až do 22 h
 • pro nás Čechy přívětivá cena za skipas
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20. - 23.01.2024  | Bialka Tatrzanska

 • autor: Monkeyr
 • hodnocení:

Toto středisko nás příjemně překvapilo upraveností a rozmanitostí sjezdovek a postupnou modernizací celého areálu. Jediné, co bych vytkla, že některé sjezdovky jsou v určitých místech trochu užší, nicméně každý si vybere tu, která mu nejvíc vyhovuje. Dále zhruba polovina lanovek jsou už staršího dat...

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

Civetta

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 72 km