Courmayeur - aktuální report z 16.03.2023 - SNOW.cz

Courmayeur aktuální report z 16.03.2023

    průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Aosta

Courmayeur - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: 22988
  • hodnocení:
  • návštěva od: 16.03.2023 do: 16.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Courmayeur je malebné středisko spíše komorního rázu, ležící na úpatí Mont Blancu, ideální na 1 až 2 dny lyžování. Platí zde možnost lyžovat a vyzkoušet si různá střediska v údolí Aosta, pokud si zakoupíte šestidenní skipas Val d´Aosta - je možné si udělat celkem 2 výlety do různých středisek. Třešničkou na dortu je možnost na tento skipas navštívit 2 vyhlídky, a to SkyWay Monte Bianco na vrchol Punta Helbronner do nadmořské výšky 3 466 m n. m. s novou panoramatickou otáčející se kabinou nebo přímo ve středisku možnost na lyžích navštívit nejvyšší bod areálu pomocí dvou retro kabinek Youla a Arp do výšky 2 755 m n. m. s výhledy nejen na masív Mont Blancu. Převažují červené a černé sjezdovky, ale lehčí modré pro začínající lyžaře se také najdou.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kromě sjezdovky Arp rossa a nera, které byly zasypány a zafoukány sněhem, byly všechny sjezdovky otevřené a pěkně zasněžené. Vzhledem k malé návštěvnosti byly sjezdovky celý den v perfektní kondici. Za zmínku stojí červená slalomová č. 16 Stadio Slalom, červené č. 13 a 14 Checrouit a Aretu, červená č. 1 Gigante. Hezky se jezdilo i na černých č. 8, 23 a 24.

Sněhové podmínky:

V minulých dnech napadlo hodně sněhu, takže podložka byla velmi příjemná. Hodně malých lavinek se kutálelo z hřebene nad sjezdovkou č. 21 Youla. Snad jen návratová sjezdovka č. 25 do Courmayeuru byla v zúženému profilu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z údolí vás vyvezou velkokapacitní kabiny. Ve střední části střediska dominuje kabinka Checrouit pro 6 osob - nepříjemné u ní je, že nástup není v úrovni terénu, ale musíte vystoupat v lyžákách po schodech do prvního patra. Další větev odpojitelných lanovek obstarává 6sedačka Pra Neyron a 4sedačka Aretu, která je pro vysoké lyžaře velmi nepohodlná, protože kvůli špatnému úhlu zábrany nemůžete pořádně dát lyže na opěrky lyží. Vrchní část obsluhují dvě unikátní kabinky, kdy kabinka Arp pro 11 osob je vyrobená v roce 1963. Nevýhodou střediska je, že žádná sedačka nemá ochranný kryt. Raritou je že zde najdete sedačky skoro všech výrobců (Poma, Leitner, Doppelmayr, Garaventa, ...).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zde fronty rozhodně nečekejte. Výjimkou je kabinka Youla, která nestíhá vyvážet lyžaře, freeride lyžaře a turisty a kde se čekalo okolo 10 až 15 minut.

Doprava do střediska a parkování:

Parkovali jsme s busem CK na asfaltovém parkovišti u kabinky Val Veny, kde mají povoleno parkovat zajezdové busy. Jinak osobní auta zde platí za denní parkování 3 eura. Ještě více se platí u nástupní stanice na lanovku SkyWay, tam je to 2 eura za hodinu!

+ plusy

  • Počasí
  • Malá zalidněnost
  • Dostatek sněhu
  • Vyhlídky nejen na Mont Blanc
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

Engadin Svatý Mořic

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 5
Otevřené sjezdovky 0 z 15 km