Meribel - lyžování - SNOW.cz
Foto

Nejlépe, přímo uprostřed Tří údolí umístěné a zároveň nejprestižnější a s odpovídajícími cenami je pohledné apartmánové středisko Meribel, na jehož západních i východních svazích se to hemží kabinkovými lanovkami a dlouhými, nejčastěji středně náročnými sjezdovými dálnicemi.

Meribel - sjezdovky

46%31%12%11%
150 celkem sjezdovek (km)
75 zasněžování (km)

Meribel - lanovky a vleky

vlek
12
sedačka
18
kabinka
16
75500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1400-2950 m n.m.1550 m

Mapa sjezdovek

Meribel - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Meribel - lyžování

Meribel, který je velmi těsně spojen s výše položeným Mottaretem, leží mezi údolími Belleville a Courchevel s celkem 600 km tratí. Z nich přímo k Meribelu stéká 150 km sjezdovek. Meribel je poměrně unikátní i co se týče přepravních zařízení. V jediném údolí jezdí 16 kabinkových lanovek, což je jen o dvě méně, než je zde sedaček. Těch je 18 a je mezi nimi jedna osmi- a pět šestisedaček.

Lyžařské možnosti jsou přepestré. „Vesnice“ Meribel leží ve výšce 1 450 m n. m. a v jejím nejbližším okolí jsou tratě vedeny v hustých smrkových lesích. Kolem Mottaretu, který je umístěn na dně terénního kotle je velké množství sjezdovek, které jsou naopak vytyčeny na skalnatých svazích. Vzhledem k přírodní dispozici onoho kotle si lze v okolí Mottaretu celý den vybírat sjezdovky, které jsou zalévány sluncem. Na samém konci údolí ční vrcholek Mont du Vallon dosahující výšky 2 950 m n. m., na jehož vrcholu obvykle fičí. Odměnou je za to nejkvalitnější sníh na jeho svazích a prvotřídní pisty i off-piste - dostatečně strmé, ale ne příliš, s převýšením 750 m. Královnou upravovaných tratí je dlouhá a svižně ubíhající červená Combe Vallon. V případě, že není upravená, změní se v odvážnější výzvu.

Je zde i jeden z mála francouzských snowparků, které jsou trvalé (každý rok na stejném místě) - byly v něm provedeny terénní úpravy tak, aby mohl fungovat i při slabší sněhové nadílce.

Městečko Mottaret a zejména Méribel svým pohádkovým vzezřením přitahuje spíše movitější a náročnější klientelu. Přísný architektonický dozor zakladatele města Christiana Durupta způsobil nevídanou stavební jednotnost a všechny budovy včetně olympijského zimního stadionu jsou postaveny v jednotném alpském slohu s použitím tradičních materiálů, kamene a dřeva. Společenský život v Méribelu je bohatý, protože je jedná o středisko s velmi dlouhou tradicí. Provozovat se zde dají i všechny myslitelné formy après-ski. Olympijské hry zde zanechaly krytý bazén a kluziště.

Meribel - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

500

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Meribel - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

Alpe Lusia San Pellegrino (Tre Valli)

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 94 km