Meribel - lyžování - SNOW.cz
Foto

Nejlépe, přímo uprostřed Tří údolí umístěné a zároveň nejprestižnější a s odpovídajícími cenami je pohledné apartmánové středisko Meribel, na jehož západních i východních svazích se to hemží kabinkovými lanovkami a dlouhými, nejčastěji středně náročnými sjezdovými dálnicemi.

Meribel - sjezdovky

46%31%12%11%
150 celkem sjezdovek (km)
75 zasněžování (km)

Meribel - lanovky a vleky

vlek
12
sedačka
18
kabinka
16
75500 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1400-2950 m n.m.1550 m

Mapa sjezdovek

Meribel - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Meribel - lyžování

Meribel, který je velmi těsně spojen s výše položeným Mottaretem, leží mezi údolími Belleville a Courchevel s celkem 600 km tratí. Z nich přímo k Meribelu stéká 150 km sjezdovek. Meribel je poměrně unikátní i co se týče přepravních zařízení. V jediném údolí jezdí 16 kabinkových lanovek, což je jen o dvě méně, než je zde sedaček. Těch je 18 a je mezi nimi jedna osmi- a pět šestisedaček.

Lyžařské možnosti jsou přepestré. „Vesnice“ Meribel leží ve výšce 1 450 m n. m. a v jejím nejbližším okolí jsou tratě vedeny v hustých smrkových lesích. Kolem Mottaretu, který je umístěn na dně terénního kotle je velké množství sjezdovek, které jsou naopak vytyčeny na skalnatých svazích. Vzhledem k přírodní dispozici onoho kotle si lze v okolí Mottaretu celý den vybírat sjezdovky, které jsou zalévány sluncem. Na samém konci údolí ční vrcholek Mont du Vallon dosahující výšky 2 950 m n. m., na jehož vrcholu obvykle fičí. Odměnou je za to nejkvalitnější sníh na jeho svazích a prvotřídní pisty i off-piste - dostatečně strmé, ale ne příliš, s převýšením 750 m. Královnou upravovaných tratí je dlouhá a svižně ubíhající červená Combe Vallon. V případě, že není upravená, změní se v odvážnější výzvu.

Je zde i jeden z mála francouzských snowparků, které jsou trvalé (každý rok na stejném místě) - byly v něm provedeny terénní úpravy tak, aby mohl fungovat i při slabší sněhové nadílce.

Společenský život v Méribelu je bohatý, protože je jedná o středisko s velmi dlouhou tradicí. Provozovat se zde dají i všechny myslitelné formy après-ski. Olympijské hry zde zanechaly krytý bazén a kluziště.

Meribel - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

500

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 2 - 5 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Meribel - vyhledání ubytování

Booking.com

Odkazy

Hintertuxer Gletscher

Orlické Záhoří - Jadrná (nová)

Sölden

Mölltaler Gletscher

Zugspitze

Pitztaler Gletscher

SNOW tipy