Ravascletto - lyžování - SNOW.cz
Foto

Dvoutisícový masiv s vrcholy Tamai a Zoncolan nad horskou obcí Ravascletto hostí rozlohou menší střední, ale díky členitosti terénu přesto poměrně rozmanitý areál.

Ravascletto - sjezdovky

21%65%14%
28 celkem sjezdovek (km)
28 zasněžování (km)

Ravascletto - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
2
sedačka expres
2
sedačka krytá
1
visutá kabina
1
12800 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

950-2000 m n.m.1050 m

Mapa sjezdovek

Ravascletto - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Ravascletto - lyžování

Masiv Zoncolanu je hustě rozbrázděn drobnými hřebínky a terénními mísami, což sjezdovkám zajišťuje značnou proměnlivost co do jejich sklonu. Terén je jen řídce porostlý – není ani příliš exponovaný, ani prostorově svázaný porostem, takže se dá i střídmě a nepříliš náročně pojezdit ve volném terénu. Hlavní sjezdovky jsou nadprůměrně široké, ale zas ne příliš, aby působily jako sterilní letiště.

Většina tratí proudí horním patrem areálu po jakési náhorní plošině, jedna jediná pak sjíždí hluboko do údolí až do Ravascletta. Nejlepší tratě spadají podél „hlavní“ 4sedačkové lanovky Valvan ze Zoncolanu a pak podél kryté 4sedačky Tamai – vždy jde o „páreček“ červené a černé sjezdovky. Poctivě strmý sklon má v celé délce kromě dojezdové rovinky široká černá závodní pista, příjemně rychle klesá i lehce točivější sousední červená. Vyšší partie náhorní plošiny, ovšem kromě samotného vrcholu Tamai, jsou mírné až ploché, střední pasáže jsou svižnější a dojezdy tratí k velkému hotelu Enzo Moro opět dosti mírné. Přímo u nástupních stanic dvou sedačkových lanovek u hotelu Enzo Moro je dětský svah s pojízdným, zastřešeným kobercem. Na vrchol Tamai s kratší a členitou červenou sjezdovkou vyjíždí dvousedačka. Z vrcholu je daleký 360° rozhled – za optimálních podmínek až k Jadranu. Zoncolan je kolem dokola obestoupen horskými hřbety (na severu Karnské Alpy, na západě Dolomity) a panorama se silně podílí na výsledném příjemném dojmu.

Až do údolního Ravascletta klesá lesním průsekem dlouhá červená sjezdovka – nejprve poměrně příjemně svižně, ve střední pasáží pak krátce strmě a v zatáčkách (s možností mírnější objížďky) a ve spodní polovině mírně až dálničně na kraj obce, odkud jezdí vzhůru moderní visutá lanovka typu funifor (dvě kabiny se pohybují na sobě nezávisle).

Po sjezdovkách je několik horských chat s posezením uvnitř i „okénkem“ a venkovní teráskou – dát si můžete polentu na několik způsobů i sendvič.

Jednotlivé části areálu se střídavě schovávají a vynořují, čímž vytvářejí příjemná zákoutí. Areál není monotónně přehledný, působí díky tomu jako větší, ale je stále ještě dost kompaktní a ze všech míst lze sjet zpět k hotelové budově na jeho úpatí. V kombinaci s ubytováním v tomto hotelu je areál optimální i pro začínající nebo mírně pokročilé děti – převažují zde bezproblémové, široké a nepřeplněné mírné sjezdovky a s dětmi se lze kdykoliv vrátit domů.

Ravascletto - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

460

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 2 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • kompaktní, rodinně koncipované středisko
  • ubytování přímo na sjezdovce (Zoncolan) nebo v pěší dostupnosti (Ravascletto)
  • daleký rozhled až k Jadranu
  • velmi příznivé ceny

Minus:

  • malé středisko s velkou vzdáleností od ostatních center se společným skipasem
  • slabá nabídka aprés-ski aktivit

Odkazy

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

Kaprun - Kitzsteinhorn

SNOW tipy

Výška sněhu 325 cm
Otevřené lanovky a vleky 8 z 21
Otevřené sjezdovky 10 z 61 km