Lyže Line

První 3 týdny letošních freeride campů proběhly zase v oblíbeném Engelbergu na Klondiku u Jarouška. Jestli byl loňský rok ve Švýcarsku sněhově skvělý, nevím jak označit ten letošní. Je prostě ještě o stupínek dál. Začalo to už před Vánoci, kdy jsem asi poprvé v životě přemýšlel o šnorchlu na lyže. Od té doby sněhu pořád jen přibývá. Občas to je až k vzteku. Něco se vám podaří pracně počmárat, jdete domů s pocitem dobře odvedené práce a ráno zjistíte, že to musíte dělat všechno úplně znova….

Celou recenzi čtěte v článku Lyže Line v testech Robina Kalety


Lyže Scott

Náš čtvrtý a poslední týden v Engelbergu byl sněhově nejlepší, současně ale s nejhorší viditelností. Bylo skoro pořád zataženo a sněžilo. Proto jsme se pohybovali převážně v Laubu (nejoblíbenější freeride na Titlisu – 1 000m převýšení a slušná viditelnost i za totální difuzky) a lesích a loukách na Brunni. Ten týden bylo kromě jiného na programu testování lyží značky Scott.

Celou recenzi čtěte v článku Lyže Scott v testech Robina Kalety


Lyže Dynastar

Test lyží Dynastar proběhl v jednom z nejluxusnějších evropských středisek St. Moritz, které je pro freeride jako stvořené. Zejména hora Corvatsch, kde se koná legendární závod Engadinsnow , jehož finále probíhá na severní stěně Mt. Corvatsch. V jejím okolí jsme se celý týden pohybovali a sjížděli skoro neprojeté svahy takřka vedle sjezdovek – v porovnání s Engelbergem nebo Hochfugenem je na Corvatschi velmi málo freeriderů.

Celou recenzi čtěte v článku Lyže Dynastar v testech Robina Kalety


Lyže Blizzard

Náš předposlední letošní test, a to lyží Blizzard, proběhl v milém a pro Čechy blízkém středisku Hochfügen v Zillertalském údolí. Je to skvělé freeridové středisko – sice se sem po sněžení nahrne nám podobných lyžařů mraky, ale terény jsou zde tak rozmanité a rozsáhlé, že stejně vždycky nacházíme neprojetý prašan i dlouho po sněžení.

Celou recenzi čtěte v článku Lyže Blizzard v testech Robina Kalety